Realizując uchwałę Nr 121/2011 Zarządu Okręgu PZW w Lublinie z dnia 19 grudnia 2011 roku w sprawie podpisania porozumień międzynarodowych, w dniu 19 stycznia 2012 roku delegacja Okręgu lubelskiego w osobach Kol. Zbigniewa Sadowskiego - prezesa ZO, oraz Kol. Andrzeja Borkowskiego - dyrektora biura ZO wyjechała do Niemiec w sprawie podpisania porozumienia Niemiecko-Polskiego.
Nadmienić należy, że takie porozumienie istnieje już od kilku lat, a w skład porozumienia wchodzą:
1. Ze strony niemieckiej:
2. Ze strony polskiej:
W dniu 20 stycznia 2012 roku w miejscowości Marguardt - Niemcy odbyło się spotkanie uczestników porozumienia poświęcone między innymi takim zagadnieniom jak:
1. Sprawom rozliczeniowym istniejącego już porozumienia.
2. Dalszemu ustaleniu kierunków współpracy.
3. Przyjęciu Okręgu PZW w Lublinie do przedmiotowego porozumienia.
Z satysfakcją możemy powiedzieć o przyjęciu naszego Okręgu do porozumienia Niemiecko-Polskiego, a w imieniu ZO PZW w Lublinie podziękowanie złożył Prezes ZO Kol. Zbigniew Sadowski.
Uważamy, że takie porozumienie ułatwi i zapewni naszym wędkarzom pracującym w Niemczech oraz innym członkom Okręgu chcącym skorzystać z takiej formy porozumienia, lepsze warunki do wędkowania na terenie w/w landów. Ponadto może to spowodować także wstępowanie w szeregi PZW nowym miłośnikom wędkowania.
Podziękowanie należą się także dla Kol. Mirosława Purzyckiego Prezesa ZO PZW w Toruniu za umożliwienie nam podczas pobytu w Niemczech w dniach 20-21 stycznia 2012 roku zwiedzenie największych w Europie targów rolno-spożywczych które odbywają się w Berlinie.
Na targach spotkaliśmy wiele osób z związanych z produkcją materiału zarybieniowego, co umożliwiło nam dokonanie wymiany doświadczeń w produkcji oraz możliwości pozyskiwania cennych gatunków materiału zarybieniowego.
