Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Przepisy PZW

Regulamin Spławikowego Grand Prix Okręgu PZW w Lublinie.

Przepisy PZW | 2013-02-21 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

1. Organizator - są nim Koła lub Kluby wędkarskie, które zgłosiły chęć organizacji Zawodów Okręgowej Komisji Sportowej. Organizator może otrzymać wsparcie ze strony Zarządu Okręgu w zakresie obsady funkcji Sędziego Głównego zawodów, który jest jednocześnie jego przedstawicielem. Koszty delegacji swojego przedstawiciela ponosi Zarząd Okręgu. Organizator jest zobowiązany dostarczyć wyniki z odbytych zawodów w ciągu 7 dni od ich rozegrania do Biura ZO, a także zamieszczenia ich na ogólnie dostępnej stronie internetowej ZO PZW w Lublinie.

.
2. Zasady rozgrywania zawodów - zawody są rozgrywane zgodnie z aktualnymi przepisami zawartymi w „ Zasadach Organizacji wędkarskiego sportu kwalifikowanego\" przyjętymi przez Główny Kapitanat Sportowy.

.
3. Organizacja zawodów - pełny cykl składa się z 4-ch lub 5-ciu dwuturowych zawodów, w których mogą brać udział członkowie PZW zarówno skupieni w kołach Okręgu lubelskiego jak również w innych okręgach. Za udział w zawodach organizator ma prawo od jego uczestników pobierać opłatę startową w wysokości nie wyższej niż zaproponowana przez OKS i zatwierdzona przez Zarząd Okręgu, a przeznaczona na koszty organizacji. Wniesiona opłata powinna być udokumentowana odpowiednim dokumentem finansowym i podana po rozliczeniu imprezy do wiadomości jej uczestnikom. Koszty związane z udziałem zawodników pokrywają uczestnicy lub w miarę możliwości ich macierzyste koła lub kluby wędkarskie. Organizator ma obowiązek na dzień przed rozegraniem pierwszej tury zawodów udostępnić zgłoszonym zawodnikom łowisko do przeprowadzenia treningu w godzinach odpowiadającym porze rozegrania zawodów.

.
4. Klasyfikacja - w poszczególnych zawodach klasyfikacja indywidualna prowadzona jest zgodnie z „Zasadami Organizacji Wędkarskiego Sportu Kwalifikowanego\" w dwóch kategoriach: seniorów oraz kobiet i juniorów, z tym, że ewentualny kadet jest zaliczony do juniorów / ma prawo używać takiej samej długości wędkę/. Klasyfikacja drużynowa w poszczególnych turach zawodów wymaga zgłoszenia drużyny 4- ro osobowej w składzie 3 seniorów i junior lub kobieta, a jej skład jest aktualny tylko w tej turze zawodów. Miejsce drużynowe w pojedynczych zawodach nie stanowi o miejscu drużyny po całym cyklu zawodów Grand Prix. Ostateczna klasyfikacja drużynowa zostanie ustalona na podstawie wyników całej drużyny w poszczególnych zawodach - 3 seniorów i juniora lub kobiety. Koła i kluby mają obowiązek do końca marca danego roku zgłosić imienny skład drużyny występującej w zawodach GPX (dowolna ilość seniorów , juniorów lub kobiet), którym przez cały cykl nie wolno występować w innej drużynie, natomiast mogą brać udział jako zawodnicy indywidualni. Zapisów dokonuje Kol. Ryszard Bąk w Biurze ZOPZW w Lublinie - tel 81 745 66 60.
Ostateczna klasyfikacja indywidualna ustalona zostanie dla zawodników, po odrzuceniu jednego przy rozgrywaniu 8 tur i dwóch przy rozgrywaniu 10 tur najgorszego wyniku za turę zawodów.
Zgłoszone drużyny mogą reprezentować koła lub kluby wędkarskie zgodnie z zarejestrowanymi w ZO PZW Lublin i nie wskazane jest używanie innych nazw.

.
5. Tytuły i nagrody - w poszczególnych zawodach o wyróżnieniach i nagrodach decyduje ich organizator w ramach swoich możliwości. Po całym cyklu zawodów sklasyfikowanych najlepszych 15 zawodników spośród seniorów i pierwsza 15 wśród kobiet i juniorów uzyskuje prawo startu bez eliminacji w Okręgowych Mistrzostwach Spławikowych w następnym roku sportowym. W klasyfikacji indywidualnej najlepszych 6 seniorów otrzymuje dyplomy a pierwsza trójka puchary ufundowane przez Zarząd Okręgu. Zawodnik, który zdobył pierwsze miejsce uzyskał tytuł „ Najlepszego zawodnika w wędkarstwie spławikowym Okręgu lubelskiego\" na dany rok. W kategorii kobieco - juniorskiej z całej klasyfikacji najlepsza 6 otrzymuje dyplomy, a najlepszy junior i najlepsza kobieta uzyskują tytuł „Najlepszego juniora / kobiety/ w wędkarstwie spławikowym Okręgu lubelskiego/, potwierdzonych wręczonym pucharem.
W klasyfikacji drużynowej 6 najlepszych zespołów uhonorowanych zostaje dyplomami uznania , a 3 pierwsze drużyny pucharami, natomiast pierwsza drużyna uzyska tytuł „ Pierwszej spławikowej drużyny Okręgu lubelskiego\" w danym roku.
.
Regulamin został przyjęty na posiedzeniu Okręgowej Komisji Sportowej i obowiązywać będzie po zatwierdzeniu przez ZO PZW od 2012 roku.
.

Lublin, dnia 18.02.2012 r. Okręgowa Komisja Sportowa PZW

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin