Pierwsza, z prawdziwego zdarzenia przepławka dla ryb na Lubelszczyźnie!

Aktualności | 2014-07-23 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Dwuśrodowiskowe ryby wędrowne - łosoś, troć, jesiotr czy wędrowna forma certy odbywają długie wędrówki z morza, gdzie dorastają i dojrzewają, na tarliska w górnych biegach rzek. Wędrówki te są ich życiową koniecznością. Przegrodzenie rzek jazami odcina dla tych ryb dostęp do tarlisk, co prowadzi do drastycznego ograniczenia, a nawet zagłady tych gatunków.Ale nie tylko ryby dwuśrodowiskowe odbywają wędrówki. Gatunki słodkowodne również przemieszczają się wzdłuż koryt rzek, dążąc na tarliska, żerowiska czy zimowiska. ...... więcej

GRUNTOWE ZAWODY NA JEZIORZE KRZCZEŃ

Aktualności | 2014-07-14 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Z 12 na 13 lipca br na Jeziorze Krzczeń odbyły się gruntowe zawody wękarskie Koła PZW Leszcz w Kocku. Niestety kolejny rok pogoda nie sprzyjała wedkarzom w nocy podobnie jak w roku ubiegłym rozpadało się i padało niemal do rana. Przynajmniej było ciepło i deszcz nie dał się tak mocno we znaki wędkarzom. Łowiono na dwie wędki metodą gruntową. Przez pogdę ryby nie brały najlepiej. Najelepszy w tym minimaratonie - wędkowano bowiem łowiono przez 15 godzin został Sławomir Witek, który złowił ponad 4 kg ryb w tym karpia. Drugie miejsce zajął Daniel Jurkiewicz ...... więcej

Puchar Bugu

Aktualności | 2014-07-13 | Publikujący: Koło PZW Świdnik WSK

13 lipca 2014r. 36 zawodników wystartowało w towarzyskich zawodach spininngowych o "Puchar Bugu". Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Koła PZW Świdnik WSK na rz. Bug w okolicy Czumów-Ślipcze-Kryłów. Pogoda dopisała, rybki nie koniecznie chciały współpracować z wędkarzami. Łowiono w przewadze okonie, rzadziej szczupaki i inne drapieżniki. Puchar Bugu wywalczył kol. Artur Leszczyński zdobywając 2665pkt. na drugim miejscu uplasował się kol.Mirosław Mitrus 1425 pkt. a na trzecim kol. Krzysztof Żurek 1240 pkt. GRATULUJEMY. Wyniki w ...... więcej

ZAWODY W MARKUSZOWIE O PUCHAR PREZESA ZAKOŃCZONE

Aktualności | 2014-07-08 | Publikujący: Koło PZW Lublin CRH Żagiel

Dnia 29.06.2014 r. odbyły się zawody w Markuszowie o Puchar Prezesa. Pogoda tego dnia była, jak na zamówienie, po prostu idealna. Nie padało, wiał tylko lekki wiaterek, a słońce delikatnie przypominało, że to już lato, ulubiona pora wędkarzy. Po regulaminowym losowaniu stanowisk i zachęty do działania, a było o co walczyć, ponieważ puchar był okazały, rozpoczęły się zawody. Wszyscy pełni optymizmu i z dobrymi humorami rozpoczęli swoje połowy. Po trzech godzinach okazało się, kto zdobył laury i Puchar Prezesa :) PUCHAR PREZESAi gratulacje od Wojciecha ...... więcej

Zawody Młodzieżowe

Aktualności | 2014-07-08 | Publikujący: Koło PZW Opole

W dniu 01.06.2014r odbyły się na Zbiorniku Wodnym Zawody Młodzieżowe w których startowało 7 zawodników. Młodzi wędkarze walczyli w 3 godzinnej turze z której wyłonino zwyciezców: 1- Alicja Konior 2- Radosław Kowalski 3- Igor Okoniewski... więcej

Zawody Nocne

W dniach 05.-06.07.2014 w godzinach 19.00 -7.00 na Zbiorniku Wodnym Koła „SAZAN" w Opolu Lub. odbyły się „ZAWODY NOCNE" . W zawodach startowało 17 członków Naszego Koła z których wyłoniono zwyciezców- 1 miejsce Kol. Tomasz Kuś, 2 miejsce Kol. Paweł Strawa, 3 Miejsce Kol. Paweł Duda ... więcej

Zawody "OLD BOY"

W dniu 29.06.2014 na Zbiorniku Wodnym w Opolu Lubelskim odbyły się zawody OLD BOY. W zawodach startowało 10 zawodników z których zostali wyłonieni zwycięzcy- Pierwsze miejsce zdobył Kol. Piotr Stańczak, 2 miejsce powędrowało do kol. Gawda Zbigniew a 3 miejsce zdobył Kol. Jerzy Majcher ... więcej

JUBILEUSZ 60 LECIA DZIAŁANOŚCI KOŁA PZW W KOCKU

Aktualności | 2014-07-07 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W dniu 5 lipca br. święto kockich wędkarzy odbyło się w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Kocku. Rozpoczęła je wprowadzenie sztandaru oraz krótka modlitwa pod przewodnictwem ks. Jacka Guza członka naszego Koła. Historię Koła, ludzi którzy je tworzyli oraz sukcesy wędkarzy przypomniał obecny Prezes – Zbigniew Nowicki. Były oczywiście gratulacje, przemówienia, pamiątkowe medale. Każdy z uczestników uroczystości otrzymał pamiątkowe wydawnictwo przygotowane z okazji jubileuszu, sfinansowane ze dotacji burmistrza Kocka. W części ...... więcej

ZAWODY Z OKAZJI 60 LECIA KOŁA PZW LESZCZ W KOCKU O PUCHAR BURMISTRZA KOCKA

W dniu 6 lipca odbyły się zawody spławikowo-gruntowe o Puchar Burmistrza Kocka. Zawody przeprowadzono w ramach przypadającego w tym roku jubileuszu 60-lecia Koła PZW w Kocku. Zawody odbyły się na zbiorniku Kęsy koło Bożniewic. Podczas zawodów walczono o największa rybę w kategorii juniorów i seniorów. Fundatorem nagród i pucharów był burmistrz Kocka Tomasz Futera. W zawodach wzięło udział ponad 30 wedkarzy. Najlepszy w kategori juniorów okazał sie Jakub Jurkiewicz, który złowił leszcza o wadze 305 g., drugie miejsce zajęła ...... więcej

zawody spinningowe

Aktualności | 2014-07-06 | Publikujący: Koło PZW Trawniki

W dniu 29 czerwca 2014 odbyły się na Wieprzu w Trawnikach zawody spinningowe koła. Pierwsze miejsce oraz puchar zdobył Józef Błaziak, drugie miejsce zajął Leszek Władziński, a trzecie miejsce Przemysław Kowalczyk. Tym razem było skromnie wynik robiły okonie, jeżeli chodzi o szczupaki brały tylko niewymiarowe które wracały do wody. Pogoda dopisała, może jednak Wieprz jeszcze nie doszedł do normy po ostatnich powodziach, ale zawody jednak wyłoniły zwycięzców którym gratulujemy. ... więcej

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz