Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Młodzi zasłużyli na wypoczynek

Aktualności | 2009-07-25 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Zarząd Koła w dniach 20 do 23 lipca na wniosek opiekuna naszej młodzieży Kol. Roberta Pierepienki postanowił zorganizować i sfinansować w Ośrodku Sportów Wędkarskich w Rogóżnie obóz szkoleniowo - wypoczynkowy dla najaktywniejszej młodzieży jak i dla kilku adeptów tego sportu. Przez cztery dni nasi młodzi wędkarze mieli szansę doskonalić swoje umiejętności pod okiem najlepszych seniorów z koła. Nie zapomniano również o wypoczynku i rywalizacji sportowej. Kąpiele słoneczne i wodne, piesze wędrówki czy piłka plażowa pozwala nie tylko miło spędzić czas. Pozwala również zdobyć tężyznę fizyczną, która w dzisiejszym sporcie wędkarskim jest bardzo potrzebna. Dziewięcioro młodych wędkarzy skorzystało z tej formy wypoczynku dzięki hojności naszych sponsorów: Związku Zawodowego Górników w Polsce Lubelski Węgiel Bogdanka SA - udostępnił nieodpłatnie bazę noclegową, sklepu wędkarskiego Antek w Łęcznej - przekazał nieodpłatnie zanęty  i  przynęty dla uczestników obozu. Mini Bar Złota Orfa - zrezygnował z pobierania marży za przygotowanie wyżywienia dla uczestników obozu. Ponieważ roli opiekunów podjęli się sami rodzice, którzy w tym czasie wypoczywali w ośrodku z organizatora obozu spadła cała procedura formalnego zgłaszania organizacji obozu.

Nam zależało przede wszystkim, aby nasi młodzi wędkarze mogli na sucho potrenować techniki wędkarskie potrzebne podczas zawodów, aby błędy popełniane przez nich mógł ktoś skorygować, a później już na łowisku, aby te techniki wdrążyć w życie. Była, więc nauka celnego nęcenia, podawania zanęty z kubka, było spotkanie z jednym z najlepszych wędkarzy z koła Jankiem Sadowskim, który przekazał swoją wiedzę na temat sprzętu wędkarskiego, sposobu nęcenia i przygotowania zanęty. Było wędkowanie sportowe z brzegu na Dratowie i z łodzi na Rogóżnie. Można było poćwiczyć „batem" z pomostu i zasadzić się na karpia. To wszystko w cztery dni. Tempo duże,  ale i chęć do pracy spora. A kiedy widać, że zapał młodzieży do tego rodzaju formy szkolenia jest, to i środki i czas na takie szkolenie musimy znaleźć.

Zdjęcia z obozu znajdziesz na naszym chomiku http://chomikuj.pl/oswrogozno

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin