Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Spotkanie działaczy sportowych kół z Komisją Sportową ZO PZW w Lublinie.

Aktualności | 2010-03-07 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Dnia 06.03.2010 roku w siedzibie Zarządu Okręgu PZW w Lublinie odbyło się spotkanie Komisji sportowej ZO z działaczami kół PZW naszego Okręgu, odpowiedzialnymi za sport w kołach. W ramach tego spotkania odbyło się  szkolenie z zakresu organizacji imprez sportowych z zastosowaniem najnowszych przepisów zawartych w Regulaminie Organizacji Sportu Wędkarskiego.

Frekwencja przerosła oczekiwanie  organizatorów, albowiem na to spotkanie stawiło się ponad sto osób.  Zebranie otworzył Wiceprezes ds/sportu ZO PZW w Lublinie Edward Kosiewski.  Omówił najważniejsze zmiany zapisów Regulaminu Organizacji Sportu Kwalifikowanego zaproponowane przez Komisję sportową Zarządu Głównego i uchwalone przez Zarząd Główny w Warszawie, pokazał gdzie przy organizacji imprez sportowych robimy najwięcej błędów, co należałoby poprawić w przyszłości. Swoje wystąpienie doszczegółowił odpowiadając  na pytania zadawane z sali.

Stwierdził, że sport  jest jednym z priorytetów działalności  statutowej  ZO PZW  w Lublinie, i że naszym interesem jest, aby te wszystkie imprezy były przeprowadzane na wysokim poziomie, przy maksymalnej frekwencji.  Aby to osiągnąć należy przygotować jak największą ilość sędziów wędkarskich i to zarówno sędziów podstawowych jak i okręgowych. Ich dobre wyszkolenie pozwoli regulaminowo przeprowadzać zawody w kołach, a jednocześnie jeszcze bardziej podnieść poziom zawodów okręgowych. W dalszej części tego spotkania członkowie Komisji Sportowej Okręgu omawiali przepisy sędziowskie, rozdzielając je na poszczególne dyscypliny wędkarskie . Po szkoleniu przyszedł czas na weryfikacje nabytych umiejętności i przydatności tego typu szkoleń. Dla wszystkich chętnych zorganizowano egzaminy sędziowskie. Można było uzyskać licencję sędziego podstawowego, ale i można było podwyższyć swoje kwalifikacje. Łącznie temu egzaminowi w testach na sędziów wędkarskich klasy podstawowej i okręgowej wzięło udział 85 koleżanek i kolegów. Testy były trudne i dopuszczały zrobienie max dwóch błędów . Jednak poziom wiedzy był wysoki i uczestnicy tego egzaminu nie mieli problemu z trafnym wybraniem prawidłowej odpowiedzi.

Przy podwyższeniu kwalifikacji sędziowskiej, organizatorzy oprócz testów  przewidzieli    możliwość dopytywania uczestników bardziej szczegółowymi zagadnieniami. I tutaj nie było żadnych problemów. Wszyscy zaliczyli teoretyczny egzamin pozytywnie, a praktyczne wykorzystanie tej wiedzy nastąpi już w terenie przy organizacjach imprez sportowych. Wszystkim uczestnikom tego spotkania dziękujemy za tak liczne przybycie.  Mamy nadzieję, że te sześć godzin nie było czasem zmarnowanym, i że będzie procentowało w dalszej działalności kół Okręgu Lubelskiego.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin