Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Podsumowanie Letniej Szkółki Wędkarskiej

Aktualności | 2017-08-20 | Publikujący: Koło PZW Lubsko nr 1

W sobotę, 19 sierpnia, zakończyliśmy podstawowy kurs wędkarski dla dzieci i młodzieży. W szkoleniu uczestniczyło czternaścioro dzieci z Lubska i okolic w wieku od 5 do 16 lat. Dla niektórych uczestników był to pierwszy kontakt z wędką i pierwsze sukcesy w łowieniu. Podczas zajęć zapoznaliśmy młodzież z podstawowymi przepisami Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, zasadami zachowania się nad wodą, normami etyki wędkarskiej oraz zasadami poszanowania i ochrony środowiska. Oprócz teorii przeprowadziliśmy zajęcia praktyczne w zakresie nauki samodzielnego wiązania haków, tworzenia i wyważania zestawów, przygotowania i podawania zanęty oraz organizacji stanowiska wędkarskiego. Po tygodniu nauki i ćwiczeń przyszedł czas na podsumowanie zajęć, powtórzenie wiadomości oraz praktyczne ich sprawdzenie podczas zawodów wędkarskich. W związku z dużą rozpiętością wiekową uczestników szkolenia, zawody rozegrano w trzech kategoriach: do lat 8, do lat 12 i do lat 16. Podczas dwugodzinnych zawodów najlepszy wynik 1705 g uzyskała Klaudia Szczerbata startująca w kat. U-16, która jednocześnie złowiła największą rybę zawodów - karasia o wadze 1110 g. Drugi wynik 1600 g uzyskał Krzysztof Ksiuk, zwycięzca kat. U-12. W kategorii U-8 pierwsze miejsce wywalczył najmłodszy uczestnik kursu Mikołaj Marciniak, który uzyskał trzeci wynik dnia 1220 g. Na podsumowaniu zawodów obecny był pan Janusz Dudojć, Starosta Żarski, który wręczył okazałe puchary za zwycięstwo w poszczególnych kategoriach. Dodatkowo wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Żarski, koło nr 1 w Lubsku oraz indywidualnych sponsorów. Mamy nadzieję, że młodzież zainteresowana wędkarstwem będzie kontynuowała przygodę z wędką w całorocznej szkółce wędkarskiej prowadzonej przez nasze koło przy Gimnazjum nr 1 w Lubsku.

Zarząd koła PZW nr 1 w Lubsku składa serdeczne podziękowania dla pana Janusza Dudojć za objęcie naszego szkolenia Honorowym Patronatem Starosty Żarskiego, dla pani Jolanty Apanowicz właścicielki Piekarni Wiejskiej w Górzynie za codzienne dostawy świeżego pieczywa oraz dla pani Marii Łaskarzewskiej, pełniącej obowiązki dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku za bezpłatne udostępnienie łowiska i terenu przystani kajakowej nad zalewem "Karaś". Dziękujemy rodzicom i opiekunom, którzy pomagali nam zadbać o bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Dziękujemy także indywidualnym sponsorom, w tym: kol. Robertowi Kucharskiemu za ufundowanie haczyków dla szkółki oraz kol. Pawłowi Lesińskiemu i pani Honoracie Rutkowskiej za przekazane nagrody.

Specjalne podziękowania należą się wędkarzom z naszego koła, którzy społecznie prowadzili zajęcia i opiekowali się młodzieżą. Do najaktywniejszych należą jak zwykle: kol. Ryszard Freier, kol. Paweł Lesiński, kol. Zbigniew Wojtasik, kol. Zygmunt Michalak i Grzegorz Rutkowski. Do pomocy aktywnie włączyli się także juniorzy starsi, wychowankowie naszej szkółki wędkarskiej, obecnie członkowie koła PZW nr 1 w Lubsku: kol. Kacper Krukar, kol. Patryk Goik i kol. Jakub Graczyk. Dziękujemy !

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.