Młodzież w PZW
http://www.pzw.org.pl/mlodziez

Aktualności

Moja wędkarska przygoda

Opowiadanie w konkursie...

Jaś Duklas, lat 9

"Moja wędkarska przygoda"

 

Mojego pierwszego szczupaka złowiłem w  2016 roku.
Zaczęło się od tego, że  z tatą i dziadkiem wypłynęliśmy na jezioro. Długi czas nic nie złowiliśmy. Tata mówił:
- łów JANEK !
No to łowiłem i łowiłem. W końcu tacie coś zaczęło brać.  Ciągnął i ciągnął. Okazało się, że to okoń! A ja na to:
- tato wypuść tego bezbronnego okonia!
  Wróciliśmy z wędkowania na działkę, żeby zjeść obiad. Następnie   poszedłem po wędkę i z powrotem udałem się  na pomost. Mijały godziny, a ja łowiłem i łowiłem,  rzucałem  i  rzucałem,  aż w końcu poczułem, że coś bierze. Pomyślałem :
- pewnie  znowu te paskudne glony…. Jednak się pomyliłem.  Okazało się, że to był soczysty, duży szczupak! Zawołałem mojego tatę, żeby wziął kombinerki. A dziadek  ze mną czekał na pomoście. Akcja była niesamowita! Wołałem do taty, żeby się pospieszył, bo inaczej szczupak zdechnie. Gdy tata z dziadkiem wyciągali błystkę, to w pewnym momencie szczupak ugryzł dziadka w palec i lała się krew . Pobiegłem po sąsiada, żeby pomógł wyjąć błystkę, ale tata krzyknął, że dał radę sam. Poprosiłem jednak sąsiada, żeby pomógł mi wypuścić szczupaka, który mierzył 47cm. To była moja najwspanialsza przygoda. Byłem przeszczęślwy, że trafiła mi się taka duuuża ryba!
Chciałbym podzielić się jeszcze poradą dotyczącą przygotowywania zanęty, żeby połowy były obfite. Oto przepis : należy przygotować jedno pudełko białych robaków , 0,5 kg płatków owsianych ,0,25 dag bułki tartej , 6 dużych dżdżownic oraz puszkę  kukurydzy i 0,5 kg mąki  Następnie trzeba wszystko wymieszać ok. 15 min. i odstawić na dobę .Po tym czasie można przygotowaną zanętę wrzucić do wody. Należy jednak pamiętać o rzucaniu w to samo miejsce . Gwarantuję, że połowy będą obfite. Zobacz zdjęcia. Powodzenia!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------

I miejsce w konkursie szkółki. Nagroda wręczona Jaśkowi...

Zdjęcia