Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Dzień Dziecka 2017 w kole PZW nr 46 SGL Carbon Racibórz

Aktualności | 2017-06-07 | Publikujący: PZW Katowice Rejon VI

 

W niedzielę, 4 czerwca na łowisku nr 604 Łęg odbył się festyn wędkarski z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Zarząd Koła PZW nr 46 SGL Carbon Racibórz. Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”.

 

Po oficjalnym rozpoczęciu o godzinie 9:00 dzieci wysłuchały przemówienia policjantów dotyczącego zasad bezpieczeństwa nad wodą, a następnie miały możliwość od środka zobaczyć policyjny samochód, jak i wóz Straży Pożarnej z jednostki OSP w Zawadzie Książęcej, a także zawarty w nim sprzęt, co było dla nich sporą atrakcją. Dodatkowo strażacy przygotowali również pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci.

 

Po części pokazowej odbyły się godzinne zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej. W zawodach wzięło udział 28 dzieci, w tym 12 dziewczynek i 16 chłopców. Ryby bardzo dobrze współpracowały z wędkującymi, co było powodem do zadowolenia dla dzieci. Łowiono głównie drobne leszcze, płocie, okonie, krąpie i wzdręgi.

 

Zwycięzcą zawodów została Michelle Kalisz z wynikiem 940 pkt,

2 miejsce zajął Kamil Jasiek z wynikiem 825 pkt,

3 miejsce z wynikiem 780 zajął Dawid Jendrysik.

 

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, a dla zwycięzcy przeznaczono dodatkowo puchar. Po zakończonej rywalizacji młodych adeptów wędkarstwa przyszedł czas na konkurencje zręcznościowe zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców/opiekunów, które cieszyły się dużą popularnością.

 

Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji. Wśród 28 uczestników były zarówno dzieci lub wnukowie wędkarzy naszego Koła, jak i zaproszone dzieci z Ośrodka Terapeutyczno-Wychowawczego w Samborowicach i Cyprzanowie.

 

Zarząd Koła składa serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników oraz dla: Sklepu wędkarskiego „Nemo” w Raciborzu, który wsparł nagrodami wędkujących, Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawady Książęcej, a także dla oddziału Policji z Kuźni Raciborskiej, którzy przygotowali pokazy sprzętu i omówili kwestie bezpieczeństwa nad wodą.

 

Zarząd Koła PZW nr 46 SGL Carbon Racibórz

 


 

 

 

  

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Forum - ostatnio dodane wątki

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Kto zainteresował Cię wędkowaniem?
Możesz dodać komentarz.
rodzice
rodzina (dziadek,wujek,kuzyn)
kolega/koleżanka
nauczyciel
znajomy wędkarz
sam (telewizja,internet,prasa)
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin