Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Młodzieżowe zawody w Białobrzegach

Aktualności | 2018-03-21 | Publikujący: Młodzież PZW

Po raz kolejny, w sobotę 03 lutego 2018 roku w Okręgu Radomskim zorganizowaliśmy III Międzyrejonowe Halowe Zawody Szkółek Wędkarskich w Publicznym Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Białobrzegach.
Organizatorem i gospodarzem zawodów był kolega Karol Motyka z Koła nr 19 Syrenka Białobrzegi, który przywitał zaproszonych gości: Edmunda Gutkiewicza, Mateusza i Krzysztofa Turek, Jarosława Łozińskiego V-ce Prezesa ds. Sportu i Młodzieży ZO Radom, Panią dyrektor Annę Gutkiewicz, członków Okręgowej Komisji ds. Dzieci i Młodzieży, uczestników zawodów oraz osoby towarzyszące.
III Miedzyrejonowe Zawody Szkółek Wędkarskich otworzył kolega Jarosław Łoziński.
W tym roku ilość uczestników była ogromna 48 dzieci co bardzo cieszy organizatorów i zaproszonych gości.
Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych:
do 10 lat, 11-13 lat i 14-16 lat.
Zawodnicy startowali w 3 konkurencjach: wiedzy przyrodniczo wędkarskie, rzut do tarczy Arenberga piłeczkami i wędką z ciężarkiem.
Konkurs wiedzy przyrodniczo- wędkarskiej prowadziła Ola Olejarz a konkursy rzutów koledzy pod przewodnictwem Bartka Gałkowskiego.
Pan Edmund Gutkiewicz miał zorganizowany Kącik Mistrza gdzie opowiadał dzieciom i młodzieży o swoich osiągnięciach, przekazywał swoje doświadczenie. Razem z Mateuszem i Krzysztofem Turek rozdawał cenne autografy. Zainteresowanie było ogromne co zaskoczyło naszych Mistrzów.
Po zakończeniu rywalizacji w ramach cyklu szkoleń bracia Mateusz i Krzysztof Turek pod okiem pana Edmunda Gutkiewicza przekazali uczestnikom budowę zestawów spławikowych, sprzętu wędkarskiego: wędki, stanowisko wędkarskie, haczyki i wiązanie przyponów. Uczestnicy mieli możliwość zbudowania i wyważenia zestawów spławikowych. Zainteresowanie uczestników było bardzo duże ponieważ Bracia Turek przekazywali swoje doświadczenie z wielką pasją. Mateusz i Krzysztof przygotowali również prezentację multimedialna o osiągnięciach swoich i całej drużyny Reprezentacji Polski na zeszłorocznych zawodach Mistrzostw Świata. Dzieci i młodzież słuchała z zainteresowaniem a na koniec odbył się konkurs z nagrodami z przedstawionej prezentacji i szkolenia.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasza sonda

Kto zainteresował Cię wędkowaniem?
Możesz dodać komentarz.
rodzice
rodzina (dziadek,wujek,kuzyn)
kolega/koleżanka
nauczyciel
znajomy wędkarz
sam (telewizja,internet,prasa)
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin