Kolejny sukces Polaków na Mistrzostwa Świata juniorów w wędkarstwie spławikowym we Włoszech

Aktualności | 2018-08-10 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W dniach 3-4 sierpnia 2018 roku we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Świata juniorów w wędkarstwie spławikowym. Zawody odbyły się w miejscowości Novi Di Modena na znanym w całej Europie łowisku Cavo Lama. Polski Związek Wędkarski reprezentowały 3 drużyny juniorskie w Kategoriach wiekowych U15, U20 oraz U25. Każda z kategorii wiekowych łowiła w innym miejscu kanału a całość zawodów rozłożona była na odcinku kilkunastu kilometrów dlatego też specyfika łowiska była odmienna na każdym jego odcinku począwszy od rybostanu po warunki brzegowe.

Najlepiej na tym łowisku poradziła sobie kadra najmłodszych zawodników zajmując wysokie trzecie miejsce w całych zawodach w kategorii U15. Kadry U20 oraz U25 zajęły kolejno 8 oraz 9 miejsce, plasując się w połowie stawki. W kategoriach U15 i U20 zwyciężyli gospodarze- Włosi, zaś w kategorii U25 zwyciężyła reprezentacja Holandii. W Klasyfikacji indywidualnej najwyżej uplasował się Bartosz Krzyżak (U20) zajmując 6 miejsce z 1 punktem straty do brązowego medalu!!!