Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Moja wędkarska przygoda

Opowiadanie w konkursie...

Karol  Matukiewicz, lat 9

"Moja wędkarska przygoda"

Tata powiedział mi, że mięso lina jest pyszne, więc chciałem złapać ten przysmak. Pomyślałem sobie, że sam zrobię zanętę na bazie bułki tartej i czosnku. Moje najlepsze składnik to czosnek i olej kujawski bazylia z czosnkiem. Żeby się kleiło, to do dodałem 2 łyżki mąki kukurydzianej, łyżkę bułki tartej  i pół kubka wody. Tak powstała moja własna zanęta na lina.
Pewnego dnia,  ja z tatą  pojechaliśmy na ryby nad jezioro JUNNO  W Kamienickim  MŁYNIE.  Była godzina 9 : 00 nic nie brało. Przy pomoście pływały ławice okoni.
Dopiero po 16:00  zaczęły nam brać płotki.  Zarzucałem i od razu wyciągałem rybę. Ale ja czekałem na   lina.
Była 18 : 30.  Wtedy zarzuciłem koło drzewa, poczekałem z piętnaście minut i pomyślałem sobie, że  przerzucę  wędkę trochę dalej. Zacząłem zwijać i poczułem jakąś małą rybkę. Myślałem, że to jakiś  malutki okoń i tak mówię do taty, że  mam małą rybkę.  Podprowadzam rybę do pomostu i nagle widzę  olbrzyma. Nie  wiedziałem co to za ryba. Trochę się przestraszyłem. Był już zmrok i widziałem tylko bardzo duże płetwy.  Tata powiedział mi, że to chyba lin. Tak to był lin, piękna sztuka. Gdy go zobaczyłem,  nie mogłem uwierzyć, że złowiłem taaaką rybę. Byłem tak zaskoczony  i szczęśliwy, że nie wiedziałem, co mam powiedzieć.  Chciałem od razu złowić  następnego,  ale potem brały niestety tylko płotki.  Zabrałem wędkę i zmieniłem na blachę, ale dalej nic nie brało.  Do 22:00 staliśmy na pomoście, a ja  czekałem cały czas na następnego dużego lina. Jednak na próżno.  Mimo to bardzo szczęśliwy i dumny ze swojej pierwszej wielkiej zdobyczy, okazało się, że lin mierzył 34 cm długości i ważył  650 g,  poszliśmy do domku.  Opowiedziałem wszystko mamie, która była ze mnie bardzo dumna.  Tego wieczoru z wrażeń nie mogłem długo zasnąć.  Nie mogłem uwierzyć, że udało mi się złowić taaaką piękną rybę.  Następnego dnia  mieliśmy pyszny obiad.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

I miejsce w konkursie szkółki wędkarskiej. Nagroda już wręczona Karolowi...

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Kto zainteresował Cię wędkowaniem?
Możesz dodać komentarz.
rodzice
rodzina (dziadek,wujek,kuzyn)
kolega/koleżanka
nauczyciel
znajomy wędkarz
sam (telewizja,internet,prasa)
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin