Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wędkarskie pożegnanie lata w Olsztynie

Aktualności | 2019-09-18 | Publikujący: Młodzież PZW

Wakacje szybko minęły, dzieci i młodzież z Olsztyna pożegnały lato zawodami wędkarskimi, które w niedzielę 1 września nad jeziorem Długim, zorganizował Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie, a Patronat Honorowy objął Wojewoda Warmińsko- Mazurski
Pan Artur Chojecki
.
Tegoroczna edycja połączona z piknikiem rodzinnym zgromadziła ponad 100 młodych wędkarzy. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: do 8 lat, 9-12 lat oraz 13-16 lat.
Wszystkie złowione ryby trafiły z powrotem do jeziora z wyjątkiem sumika karłowatego, który jest gatunkiem obcym i przez żerowanie na ikrze oraz narybku przyczynia się do zmniejszenia liczebności, a nawet zaniku rodzimych gatunków ryb w ichtiofaunie. 
Trójka najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzona została okolicznościowymi pucharami, a także nagrodami rzeczowymi.
kategoria do 8 lat:
I miejsce – Patryk Małachowski – 1225 pkt
II miejsce – Aleksandra Opalach – 905 pkt
III miejsce – Alan Zagulski – 900 pkt

kategoria 9-12 lat:
I miejsce – Krzysztof Kurek – 1510 pkt
II miejsce – Dawid Załęski – 1350 pkt
III miejsce – Piotr Bełbot – 1210 pkt

kategoria 13-16 lat:
I miejsce – Marcin Mierzwiński – 2510 pkt
II miejsce – Mateusz Mościcki – 1905 pkt
III miejsce – Oliwia Topa – 1555 pkt

Dzięki sponsorom, których lista była bardzo imponująca, wszystkie dzieci otrzymały paczki z pysznościami i upominkami w postaci sprzętu wędkarskiego.  

Na zaproszenie organizatora, Radę ds. Młodzieży ZG PZW reprezentowała kol. Agata Statucka, która uhonorowała najlepszą uczestniczkę zawodów w najmłodszej kategorii wiekowej. Puchar oraz nagrodę otrzymała Aleksandra Opalach.
Trzeba przyznać, że organizator bardzo się postarał zapewniając dodatkowe atrakcje. W czasie imprezy można było wziąć udział w zajęciach-pokazach prowadzonych przez Stowarzyszenie „Aikido Olsztynek”, a także przez animatora - klauna. Ponadto organizatorzy przygotowali poczęstunek w postaci ciepłej grochówki i kiełbasek z grilla. Dużym powodzeniem cieszyły się darmowe lody, wata cukrowa oraz malowanie twarzy. Miłym akcentem było rozlosowanie wśród dorosłych opiekunów nagród w postaci voucherów m in. do restauracji czy  fitness klubu.
Wyrazy uznania działaczom Okręgu PZW w Olsztynie za zorganizowanie tak fantastycznej imprezy.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Kto zainteresował Cię wędkowaniem?
Możesz dodać komentarz.
rodzice
rodzina (dziadek,wujek,kuzyn)
kolega/koleżanka
nauczyciel
znajomy wędkarz
sam (telewizja,internet,prasa)
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin