Relacja z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Wenecja 2020

Aktualności | 2020-09-20 | Publikujący: Młodzież PZW

W dniach 11-13 września 2020 r. Rada ds. Młodzieży ZG PZW zorganizowała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Wędkarskich Wenecja 2020 w Wenecji k/Żnina.

Udział w Olimpiadzie wzięło 64 zawodników reprezentujących 12 Okręgów i jedno Koło PZW. Impreza odbyła się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań Wenecka" z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Pierwszą konkurencją Olimpiady był test sprawnościowy czyli rzut piłeczką tenisową do tarczy Arenberga. Najlepszy w kat. do 12 lat okazał się Wojciech Pachocki (Okręg PZW w Bydgoszczy) zdobywając 184 pkt. W kat. do 14 lat konkurencję tę z wynikiem 198 pkt wygrał Kacper Bartoszyński (Okręg PZW Opole), zaś w najstarszej kategorii najlepsza była Klaudia Szczerbata z wynikiem 190 pkt reprezentująca Okręg PZW w Zielonej Górze.

Późnym wieczorem młodzi zawodnicy zmierzyli się z testem wiedzy ekologiczno - wędkarskiej. W kategorii do lat 12 pierwsze miejsce zajęła Anna Szufrajda (Okręg PZW w Bydgoszczy), która jako jedyna zdobyła maksymalną ilość punktów. Wśród 14 latków, pięciu zawodników zdobyło najwyższą liczbę punktów lecz najszybsza była Karolina Kolarz (Okręg PZW w Kielcach). Jej siostra Natalia Kolarz (Okręg PZW w Kielcach) zwyciężyła w kat. do lat 16 pokonując ośmiu zawodników z maksymalną liczbą punktów.

W sobotni poranek do zawodów spławikowych przystąpili zawodnicy w kat. do lat 12 - wędkując na jeziorze Weneckim oraz zawodnicy w kat. do lat 16 na łowisku specjalnym.
W tym samym czasie grupa 14 latków rywalizowała w zawodach rzutowych 3-boju spinningowego. Po południu nastąpiła zmiana.

kat. do 16 lat - Kamil Szołtysik (Okręg PZW w Katowicach) - 260,390 pkt

Podczas niedzielnego zakończenia Olimpiady uhonorowano i nagrodzono zwycięzców każdej z konkurencji, w każdej z trzech kategorii wiekowej oraz zwycięzców indywidualnych i drużynowych klasyfikacji końcowej.

Zwycięzcy indywidualni i drużynowi w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Wenecja 2020:   Indywidualnie:

kat. do 12 lat - Wojciech Pachocki (Okręg PZW w Bydgoszczy)

kat. do 14 lat - Krzysztof Ksiuk (Okręg PZW w Zielonej Górze)

kat. do 16 lat - Klaudia Szczerbata (Okręg PZW w Zielonej Górze)

W klasyfikacji końcowej drużynowej, po raz drugi w historii OOMwSW zwyciężyła drużyna Okręgu PZW w Bydgoszczy.

Rada ds. Młodzieży ZG PZW jako organizator uhonorowała najmłodszą zawodniczkę i najmłodszego zawodnika Olimpiady. Nagrody przypadły Lenie Dwojak z Okręgu PZW w Kielcach oraz Mikołajowi Marciniakowi z Okręgu PZW w Zielonej Górze. Wyróżniony został także „Najlepszy zawodnik Olimpiady" którym został Wojciech Pachocki z Okręgu PZW w Bydgoszczy.

Ponieważ Olimpiada w Wenecji była ostatnią tegoroczną imprezą cyklu Olimpiad 2020 wzorem roku ubiegłego podziękowano zawodnikom którzy w tym roku kończą 16 lat przez co po raz ostatni mieli szansę startu na zawodach tego typu. Pamiątkowe dyplomy otrzymali: Martyna Wawrzynowicz, Natalia Kolarz, Dominik Chaber, Filip Świtecki, Kacper Karpiński, Szymon Paradowski i Sebastian Yuseinow.

W panujących obecnie „czasach koronawirusa" nie chcąc angażować sił i środków Okręgów, Rada ds. Młodzieży ZG PZW pod przewodnictwem Wiesława Misia po raz pierwszy sama podjęła się organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Mamy nadzieję że wszyscy uczestnicy wyjechali z Wenecji zadowoleni oraz bogatsi, nie tylko puchary i nagrody, ale także o kolejne doświadczenia które mieli szansę zdobyć w rywalizacji z rówieśnikami.

Sponsorami Olimpiady były firma Releks Lures oraz firma Abramis, właściciel marki Mikado.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo za opiekę nad zawodnikami za pomoc w sędziowaniu i do zobaczenia w przyszłym roku, miejmy nadzieję że już w „normalnych" czasach.

Z wynikami  Olimpiady oraz wynikami podsumowującymi Cykl Olimpiad 2020 można zapoznać się TUTAJ