Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

CZYN SPOŁECZNY NA RZECE WIDAWIE - URATOWANO PRAWIE TONĘ RYB

NA WIDAWIE W NAMYSŁOWIE URATOWANO OKOŁO 1 TONĘ RYB

   Dość niecodzienny czyn społeczny odbył się w Namysłowie na rzece Widawie w dniach 17-18.03.2010 r. Członkowie Koła PZW GOBIO Namysłów przez 2 dni odławiali ryby z rozlewiska przy moście na starym mieście na rzece Widawie.

           Na początku bieżącego roku rozpoczęto tam inwestycję budowy nowego mostu. Stara przeprawa została zburzona i aby w tym samym miejscu mógł powstać nowy most przekopano obok tymczasowy kanał i puszczono wodę nowym korytem. Pozostało dość głębokie rozlewisko przy starym moście, z którego przez kilka dni pracownicy firmy wykonującej inwestycję wypompowywali wodę. Następnie przez dwa dni odławiano pozostałe tam ryby i przerzucano do płynącej obok rzeki. Udało się w ten sposób uratować około 1000 kg ryb. Były to głównie: płocie, jazie, klenie, leszcze, okonie, sandacze i węgorze. Warto dodać, że trafiały sie także takie gatunki ryb jak: piskorz, koza i śliz, co świadczy o dobrej klasie czystości naszej rzeki.

              Cała akcja była prowadzona pod nadzorem specjalisty ds. ochrony wód Okręgu PZW Opole – kol. Andrzeja Krawczyka i przy współpracy z firmą GROTZ Oddział w Polsce – głównym wykonawcą inwestycji.

               W imieniu Zarządu naszego koła chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kolegom, którzy pomogli ratować ryby. Szczególne podziękowania składam kol. Piotrowi Siwce, który koordynował całą akcję.

 

         Przy tej okazji w imieniu WKS GOBIO Namyslow pragne także zaprosić wszystkich kolegów-spinningistów na nasze ogólnopolskie zawody "KLEŃ WIDAWY", które odbędą się na tym odcinku rzeki. Można będzie zobaczyć miejsce budowy mostu. 

              Szczegółowy komunikat o zawodach na naszej stronie oraz w kwietniowym numerze czasopisma "WĘDKARSKI ŚWIAT", które objęło patronat medialny nad imprezą.

 

                                                  Prezes Zarządu Koła i Klubu Gobio

                                                                     Wojciech Zając

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Ciszek Mirosław Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  miroslaw_ciszek

  Gratuluje dobrej roboty KOLEDZY!!!! A zarazem zaluje ze nie moglem byc tam z wami:(Jeszcze raz Kolo Gobyo pokazalo jak mozna sie szybko zorganizowac.Szczegulne gratulacje dla kolegi Potra Siwki jak wiem od dluzszego czasu obserwowal ta inwestycje i w odpowiedniej chwili skutecznie zaragowal. O zaangazowaniu sie innych kol w ta nie codzienna akcje wole sie nie wypowiadac poprostu szkoda slow:/Pozdrawiam wszystkich kturzy dbaja o srodowisko i kochaja spedzac czas nad woda zkijem w reku,DAJ WSZYSTKIM WODO!!!!!

 • Drab Dariusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  wieruszow

  Świetna akcja...tak trzymać Panowie...Pozdrawiam wędkarzy z Koła i Klubu GOBIO

 • okoneklb Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  wielkie brawa chłopaki za kawał dobrze wykonanej roboty , szkoda tylko , że z tego co tutaj czytam nie otrzymaliście pomocy od drugiego znacznie większego namysłowskiego koła
  pozdrawiam