Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

KLEŃ WIDAWY 2011 - zwiastun filmu z zawodów

      Pogoda była opłacona, zawodnicy dopisali, sponsorzy jak zwykle nie zawiedli, oprawa promocyjno marketingowa z roku na rok coraz lepsza tak więc i ryby nie miały wyjścia i dostosowały się do wspaniałej atmosfery zawodów. Były klenie, jazie, okonie. Był sum 141 cm, który złowiony naprzeciw basenu DELFIN sam wyglądał prawie jak delfin. Tak w skrócie można opisać kolejną edycję największych towarzyskich zawodów spinningowych Opolszczyzny – KLEŃ WIDAWY 2011 o Puchar Wojewody Opolskiego.

 

Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba 100 zawodników z całej Polski, w tym członkowie spinningowej kadry narodowej i wielu znanych polskich spinningistów. Rywalizowało także 9 juniorów.

 

Kleń Widawy to kolejne zawody naszego klubu realizowane w ramach projektu: „Zalew Michalice oazą wędkarstwa na stobrawskim zielonym szlaku” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 oś IV LEADER – wdrażanie lokalnych strategii rozwoju. Podstawowym celem zawodów jest promocja i rozwój turystyki wędkarskiej na Rzece Widawie i Zbiorniku Michalice.

 

W tym roku ze względu na dużą liczbę zawodników organizatorzy przygotowali aż 4 miejsca startu. Każdy więc spokojnie mógł udac się na wybrane przez siebie stanowiska. Zawody rozpoczęto o 8.30 a już niespełna po pół godzinie pierwsze informacje od sędziów sektorowych – kleń 50,4 cm a zaraz po nim kolejny 35 cm. To były dobre wieści ponieważ jedyne o co obawiali się organizatorzy to właśnie klenie, które na treningach współpracowały niechętnie.

foto_r_kurek_01.jpg   foto_r_kurek_02.jpg   foto_r_kurek_03.jpg

Ciekawą przygodę zakończoną sukcesem po około półgodzinnym holu przeżył kol. Jarek Tabak (Gobio), który wyholował suma 141 cm. Hol ryby został uwieczniony przez naszą ekipę filmową. Film z całych zawodów już wkrótce.

 

Podczas zawodów zmagania uczestników obserwował osobiście patron naszej imprezy – Wojewoda Opolski - Pan Ryszard Wilczynski, który jednak z powodu wyjazdu służbowego nie mógł wziąć udziału w ceremonii dekoracji zwycięzców.

 

Podsumowując wyniki zawodów to ostatecznie 24 zawodników złowiło 48 ryb zaliczonych do klasyfikacji zawodów. Szczęśliwym łowcą największego klenia oraz zwycięzcą całych zawodów został kol. Bartek Malinowski (Gobio), który wyprzedził kol. Łukasza Panasa (Fiume Wrocław) i kol. Andrzeja Nowickiego (Niemodlin). Najlepszym juniorem zawodów okazał się kol. Dariusz Staniszewski z Kluczborka.

 

Puchary i cenne nagrody rzeczowe najlepszym zawodnikom zawodów w asyście Prezesa ZO PZW Opole - kol. Mariana Magdziarza wręczali:

 

Pełnomocnik Wojewody Opolskiego – Pan Rafał Nowowiejski

Starosta Namysłowski – Pan Julian Kruszyński

Prezes LGD Stobrawski Zielony Szlak – Pan Jacek Płaczek

Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Namysłowie – Pan Ryszard Palmąka

Na koniec nie zabrakło też wielu ciepłych słów pod adresem organizatorów, sędziów oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji tak wspaniałej imprezy.

Prezes ZO Marian Magdziarz w swoim przemówieniu podziękował władzom samorządowym za wzorową współpracę w zakresie rozwoju i promocji wędkarstwa na terenie Namysłowa. Podziękował także naszemu klubowi za realizację pionierskiego projektu z PROW 2007-2013 podejście LEADER współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Podkreślił iż Koło GOBIO jest jednym z pierwszych w kraju, które sięga po środki unijne na realizację statutowych zadań naszego Związku. Współpraca z Lokalnymi Grupami Działania to nowa droga i nowe możliwości pozyskiwania środków, które my wędkarze musimy wykorzystywać - mówił Prezes.

 

Organizator zawodów - Wędkarski Klub Sportowy GOBIO Namysłów składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom oraz instytucjom, które pomogły w organizacji tej imprezy. Szczególne podziękowania składamy wszystkim sponsorom:

Wojewoda Opolski – Pan Ryszard Wilczynski

Województwo Opolskie

Starostwo Powiatowe w Namysłowie

Gmina Namysłów

Bank Spółdzielczy w Namysłowie

Browar Namysłów

Hunter Polska

Sklep wędkarski MAGART w Namysłowie

 

Sponsorem nagrody głównej była firma

 loggo.jpg

www.sonarsklep.pl

  

 

Serdeczne podziękowania składamy także Panu Krzysztofowi Wolf za wspaniały i profesjonalny fotoreportaż z całej imprezy

 

Oprawę muzyczną zapewniła firma DJ GROUP

Poniżej zamieszczamy pełne wyniki zawodów oraz fotoreportaż. Jeżeli uczestnicy zawodów są zainteresowani profesjonalnymi zdjęciami z tych zawodów prosimy o kontakt z Panem Krzysztofem Wolfem poprzez e-mail: fotoarte7@wp.pl

 64_plakat_info.jpg

Pełna galeria zdjęć z zawodów dostępna pod linkiem:

https://picasaweb.google.com/krzysztofnorbertwolf/KLENWidawy2011GOBIONamysOwFotKrzysztofNorbertWolfFotoArte7#

 

Podczas zawodów nakręcony został także profesjonalny film z imprezy nad którym obecnie trwają prace montażowe. Wkrótce zostanie on także zamieszczony na naszej stronie.

Poniżej zamieszczamy 15 minutowy zwiastun filmu. Cały film będzie trwał około godziny i będzie podzielony na 4 części. Juz wkrótce na naszej stronie.

http://www.pzw.org.pl/namyslow/filmy/924/klen_widawy_2011

 

Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za naprawdę super zawody. Kolejne już w lipcu na Michalicach – Puchar Gobio z łodzi. O frekwencję i ryby jesteśmy spokojni, już zaczynamy załatwiać więcej łodzi J J J

 

                      Prezes Zarządu WKS GOBIO NAMYSŁÓW

                                              Wojciech Zając

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (10)

 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  hellspawn_pgac

  Zwiastun swietny :)) Ciekawe czy w takiej 'konsystencji' bedzie caly film :) pozdro

 • Dworak Dariusz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Udane zawody, organizacja jak na tak liczną imprezę na medal.
  Wiele znanych spinningowych twarzy odwiedziło Namysłów.
  Co do ryb, to w rzece były, są i zapewne będzie ich jeszcze więcej.
  Jedno trzeba mieć na uwadze Widawa to rzeka kameralna, a kleń to ryba płochliwa, ci co o tym wiedzieli starali się zrobić wynik okoniami.
  Trzymamy kolegów z Gobio za słowo, że w przyszłym roku dopuszczą do zawodów całe dorzecze i problem z dużą frekwencją się rozwiąże :)

 • Zając Wojciech Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  gobio111

  W imieniu Zarządu Koła i Klubu dziękuje wszystkim za miłe słowa dla organizatorów. Szczególnie cenne są dla nas Wasze merytoryczne komentarze dotyczące ryb.
  Na przyszły rok o frekwencję i sponsorów jesteśmy spokojni więc postaramy się aby było więcej ryb.
  Na pewno będa nowe pomysły organizacyjno-logistyczne, które zrodziły sie juz w tym roku jednak w krótkim okresie czasu trudno je było zrealizować w całości.
  Myślę że w przyszłym roku będzie i ciekawiej i rybniej czego Nam wszystkim życzę.
  Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia.

 • Artur Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  arti30x1

  Słowa uznania dla organizatorów!!!!
  Można byłoby jednak pomyśleć poważnie o zarybieniu tej pięknej rzeki pstrągiem, są bardzo duże szanse ze się zadomowi w naszej Widawie.

 • Drab Dariusz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  wieruszow

  Napiszę krótko impreza pierwsza klasa, a ryby są tutaj mniej ważne, ważne są miejsca do których one nas prowadzą. Gratulacje dla GOBlO...;-)

 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  hellspawn_pgac

  Panowie, moim zdaniem rybki nie dopisaly z jednego bardzo prostego powodu : Widawa, jest bardzo malutka, a jak nad rzeka przebiegnie 100 osob, to kleniki i kazda inna rybka ucieka :) a przeciez kazdy wie, jaki klen jest :) poczatek byl decydujacy, ale to akurat drugorzedna sprawa :) organizacja, przebieg i caloksztalt na bardzo wysokim poziomie :) i nie trzeba czekac az rok czasu, bo juz w lipcu kolejne zawody :) pozdrawiam

 • okoneklb Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  panowie nie ma co zbyt wiele pisać , pokażcie mi drugą podobną imprezę na opolszczyżnie , a ośmielę się powiedzieć że nawet w Polsce uzbiera się niewiele takiej rangi (towarzyskie) imprez tak mocno obsadzonych i z tak świetną oprawą . aż boję się myśleć co to się będzie działo za rok
  wielkie brawa dla koła i klubu GOBIO
  a co do ryb , sprawa drugorzędna , najważniejsze jest spotkanie się po zimowej stagnacji z kolegami po kiju

 • Kamiński Grzegorz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  szczepan5

  zgadzam się z poprzednimi postami co do ilości złowionych ryb to niestety polska rzeczywistość!! pomijając jednak ryby bo nie w stu procentach tylko o ryby na takich zawodach chodzi tylko o całą otoczkę takich zawodów i spotkań z szerszą rzeszą wędkarzy to nie sposób się oprzeć i nie napisać pozytywnych słów w kierunku GOBIO za wyśmienite zorganizowanie takiej wspaniałej imprezy wędkarskiej gdzie oprócz ryb jest ta otoczka i klimat wędkarski towarzyszący zawsze zawodom organizowanych przez GOBIO . Wypada podziękować i pogratulować organizatorom i czekać na kolejne edycje zawodów organizowanych przez GOBIO

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Fantastyczna oprawa całej imprezy brawo dla GOBIO. Jeśli chodzi o rybki to kolega powiedział chyba wszystko. 100 zawodników kilka ryb-pomijając okoniki. Brawo za tego ,KABANA, 50cm szczególnie na takiej rzeczce.Jak go koleś machnoł z głową a nie zprzypadku to to pełen szacunek!!!!! Mam nadzieję że Wojtek Zając w przyszłym roku pójdzie jeszcze dalej i zarybi wodę pstrągami tak jak na Lewinie. Wtedy nie będzie 80 zer. Pozdrawiam całe GOBIO.

 • zlowilemrybe Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Gratulcje za zorganizowanie takich zawodow .
  Sponsorzy, uczestnicy wszystko ok . Ale "Ryby"(pomijajac okonie)
  Naprawde kleni i jazi jak na lekarstwo na taką ilosc zawodnikow . ( z scisłej czołowki gpx)
  A ci zawodnicy naprawde wiedzą o co chodzi . Wspomne tylko J.Stepien(trener kadry) A.Lipinski( wykonuje woblery jak rekodzieło) K. Stepanow ( robale pierwsza klasa) P .Siwka ( zna rzeke jak mało kto) i co oni nie umieja łowic ryb .
  Duzo było przypadku w łowieniu ale dla klubu Gobio Namysłow "Złoty Medal " za zorganizowanie zawodow

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

JAKIMI GATUNKAMI RYB POWINNO SIĘ ZARYBIAĆ ZALEW MICHALICE?
Karp
Szczupak
Sandacz
Sum
Lin
Jaź
Węgorz
inne
tylko drapieżne (Szczupak, Sandacz)
tylko biała ryba
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin