Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Udane Spinningowe Mistrzostwa Okręgu w Turawie - 2 medale naszych zawodników

RADEK HUTNIK WICEMISTRZEM OKRĘGU WŚRÓD JUNIORÓW A ADAM STEFANEK II WICEMISTRZEM WŚRÓD SENIORÓW

Kolejny udany start na Zbiorniku Turawa zaliczyli nasi spinningiści, gdzie w dniach 03-04 września odbyły sie Spinningowe Mistrzostwa Okręgu PZW Opole. W zawodach wystarowało 67 zawodników z całej Opolszczyzny, w tym 12 reprezentantów WKS Gobio Namysłów:

Radek Hutnik - kategoria juniorzy

 

oraz 11 seniorów:

Siwka Piotr

Troska Ireneusz

Łyżniak Witold

Buczkowski Dariusz

Stefanek Adam

Tabak Rafał

Ciszek Mirosław

Nowicki Andrzej

Gniewek Rafał

Banasik Krzysztof

Wągrowski Artur

 

Pierwszą turę zawodów wygrali gospodarze - czyli zawodnicy klubu Syrenka Turawa: Wojtek Janik i Krzysztof Gadzaliński, jednak wyniki jakie osiągnęli zawodnicy były rewelacyjne. 70 okoni kol. Wojtka Janika zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Jednym z niewielu zawodników, który łowił swoje - czyli turawskie sandacze był nasz Mirek Ciszek. W pierwszej turze złowił aż 4 około 60cm sandacze za które otrzymał 5000 pkt co wystarczyło zaledwie do zajęcia 5 miejsca w turze !!! Tuż za nim uplasował się Adam Stefanek z wynikiem 46 okoni.

 

W drugiej turze większość zawodników znów popłynęła na okonie, które praktycznie zgromadziły się w jednym miejscu a brały jeszcze lepiej. W drugiej turze najlepsze wyniki osiągneli kol. Irek Troska z Gobio i Rysiek Czyrek z klubu Sum Rybna łowiąc po 86 okoni. Bardzo dobrze zaprezentowali się tez pozostali nasi zawodnicy: Tabak Rafał - 67 okoni, Stefanek Adam - 51 okoni, Siwka Piotr - 49 okoni, Gniewek rafał - 47 okoni. ....a Mirek Ciszek znowu łowił swoje, w tym dniu złowił 1 sandacza i 1 szczupaka co wystarczyło tylko do 21 miejsca w turze!!!

W drugim dniu zawodów bardzo dobrze spisał sie nasz junior Radek Hutnik, który w ciągu 4 godzin złowił aż 42 okonie i zdecydowanie wygrał II turę zawodów a wklasyfikacji generalnej awansował z 6 miejsca po pierwszym dniu na drugie zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrza Okręgu w kategorii juniorów. Mistrzem Okręgu w tej kategorii został inny utalentowany junior kol. Czyrek Sylwester z Klubu Sum Rybna.

 

Bardzo ciekawa sytuacja była wśród seniorów, gdzie nastapiły spore przetasowania. W drugim dniu niepowiodło się prowadzącym zawodnikom Syrenki Turawa, natomiast wszystkich "starych mistrzów" pogodziłł nasz młody były Mistrz Polski juniorów z Koła Ozimek - Sebastian Stryczek, który dwukrotnie zajmując 3 miejsce w turze po raz pierwszy został Mistrzem Opolszczyzny w kategorii seniorów. Wielkie gratulacje dla Sebastiana, który także w jakiś sposób przyczynił się do drugiego medalu dla naszych zawodników. W drugim dniu kol. Sebastian pływał współnie z zajmującym 6 miejsce kol. Adamem Stefankiem. Zanakomita wspólpraca na łódce przyniosła efekty. Adam w drugim dniu zawodów złowił 51 okoni co pozwiliło na zajęcie po raz drugi 6 miejsca w turze zawodów i zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Okręgu w kategorii seniorów.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w kategorii "sandacze" został Mirek Ciszek, który ostatecznie ukończył rywalizację na 6 miejscu, minimalnie bo zaledwie o 10 pkt. tj. o 0,5cm okonia wyprzedził kol. Ireneusza Troskę. Na osłodę Mirek otrzymał pamiątkowe statuetki za złowienie największych ryb zarówno w pierwszej  jak i drugiej turze zawodów.

To były naprawdę udane mistrzostwa i to nie tylko dla naszych zawodników a do historii na pewno przejda osiągnięte wyniki sportowe. Nasi zawodnicy złowili w sumie 502 okonie, 5 sandaczy i 1 szczupaka.

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Zarząd Koła Gobio Namysłów

PS. pełne wyniki zawodów na stronie Okręgu PZW Opole

http://www.pzw.org.pl/opole/wiadomosci/50750/60/indywidualne__spinningowe__mistrzostwa__okregu___wyniki

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • elzbieta Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  Te wyniki zawodów przedstawiają jak wyglada jezioro turawskie (dla niedowiarków że w Turawie nie ma ryb ) .
  Pełny szacunek dla kolegi Mirka ktory pokazał ze sandacze są tez do złowienia . Niestety przy tej punktacji i takiej ilosci okoni sandacze nie mogły odgrywac roli w tych zawodach . Na kazdych innych zawodach Mirek łowiac takie ryby został by mistrzem okregu . Ale mysłe ze takiej ilosci ryb łowionych na zawodach wedkarskich to juz sie długo nie doczekamy . " TURAWA UCZY POKORY"

 • Sierpiński Rafał Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  A ja gratuluje wszystkim zawodnikom wyjątkowo pokaźnej ilości ryb. To istny pogrom okoniowy na jeziorze. Samo ich wpisywanie to był prawdziwy maraton i sprawdzian możliwości skupienia się na każdej liczbie z osobna. Ten wynik na długo pozostanie w panteonie zawodów spinningowych.

 • Drab Dariusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  wieruszow

  Gratuluje chłopaki wyników, naprawdę są imponujące. Duże brawa dla Cichego za wytrwałość w poszukiwaniu turawskich sandaczy. Dla mnie jesteś MlSTRZEM tych zawodów...;-) Pozdrawiam Gobio Namysłów!!!

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

JAKIMI GATUNKAMI RYB POWINNO SIĘ ZARYBIAĆ ZALEW MICHALICE?
Karp
Szczupak
Sandacz
Sum
Lin
Jaź
Węgorz
inne
tylko drapieżne (Szczupak, Sandacz)
tylko biała ryba
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin