Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

SZCZUPAK MICHALIC 2011 - wyniki, zdjęcia, relacja

ZACIĘTA SPORTOWO-TOWARZYSKA RYWALIZACJA NA ZBIORNIKU MICHALICE

W dniu 16.10.2011.r. na Zbiorniku Michalice Wędkarski Klub Sportowy GOBIO Namysłów zorganizował kolejną edycję towarzyskich zawodów wędkarskich w dyscyplinie spinningowej - "SZCZUPAK MICHALIC 2011".  Były to trzecie i ostatnie zawody w ramach projektu: „Zalew Michalice oazą wędkarstwa na stobrawskim zielonym szlaku" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 oś IV LEADER - wdrażanie lokalnych strategii rozwoju.

Dopisali nie tylko uczestnicy (na szczęście wystarczyło łodzi dla wszystkich) ale i wspaniała słoneczna pogoda, która sprawiła, że osiągnięte wyniki sportowe były satysfakcjonujące. Zawodnicy złowili ogółem 92 ryby, w tym: 8 szczupaków i 84 okonie. Zawody przeprowadzono na "żywej rybie", zawodnicy mierzyli i fotografowali złowione ryby na łodziach lub podpływali do przystani. Wszystkie ryby wróciły z powrotem do wody

Największą rybą zawodów okazał się 58 cm szczupak złowiony przez kol. Bartka Malinowskiego (Gobio). Aby jednak wygrać całe zawody do szczupaka trzeba było dorzucić kilka okoni. Rywalizacja była bardzo zacięta, o końcowym zwycięstwie zadecydował oczywiście 1 cm okonia (a może nawet milimetry). Ostatecznie najlepszy okazał się kol. Darek Karczewski a wyniki pierwszej szóstki zawodników pokazuję, że naprawdę decydowały milimetry:)

Wyniki końcowe zawodów:

1.       Karczewski Dariusz - 1 450 pkt.

2.       Siwka Piotr               - 1 430 pkt.

3.       Podgórski Adam      - 1 270 pkt.

4.       Czykieta Seweryn    - 1 160 pkt.

5.       Malinowski Bartek    - 1 150 pkt.

6.       Mroczek Marek        - 1 130 pkt

 

Specjalną nagrodę niespodziankę ufundowaną przez kol. Piotra Siwkę otrzymała kol. Marta Piotrowska, która mimo iż nie złowiła miarowej ryby to chyba złowiła cos znacznie lepszego - "spinningowego bakcyla" :) Gratulujemy serdecznie !!!

Puchary oraz nagrody dla najlepszych zawodników w asyście Prezesa WKS GOBIO Namysłów - Wojciecha Zająca wręczał Poseł na Sejm RP VI kadencji - Pan Łukasz Tusk, który wcześniej obserwował z brzegu rywalizację zawodników aby po chwili samemu spróbować swoich sił w spinningu. Połowy pod okiem sędziego głównego zawodów nie trwały jednak zbyt długo ponieważ zakłóciły je "niemiłe incydenty" ze strony funkcjonariusza komendy policji w Namysłowie - członka Koła NSM Namysłów (chociaż już jesteśmy do nich przyzwyczajeni w tym roku ponieważ na zawodach o Puchar Wojewody Opolskiego - Ryszarda Wilczyńskiego i o Puchar Starosty Namysłowskiego - Juliana Kruszyńskiego też takowe miały miejsce.).

Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu nadgorliwemu funkcjonariuszowi za szczególne zainteresowanie w 2011 roku. Ponieważ na naszych imprezach mamy dla uczestników zawsze wiele ciekawych atrakcji Zarząd Koła i Klubu Gobio podejmie "stosowne działania" aby w roku przyszłym dodatkowych niespodzianek juz nie było.

 

Organizator zawodów - Wędkarski Klub Sportowy GOBIO Namysłów składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom oraz instytucjom, które pomogły w organizacji tej imprezy. Szczególne podziękowania składamy wszystkim sponsorom:  

Pan Łukasz Tusk - Poseł na Sejm RP VI kadencji

Gmina Namysłów

Starostwo Powiatowe w Namysłowie

Firma AKWIS - Piotr Siwka 

     

Prezes Zarządu WKS GOBIO

Wojciech Zając 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • okoneklb Data dodania: 8 lat temu Oceń: 11 + / -

  kolejne super zawody , tak pod względem organizacyjnym jak i ekstra atmosfery , kto nie był niech żałuje , a kto był to wie o czym mówię , a małe incydenty - no cóż najwyrażniej nie wszystkim odpowiada to że inni mogą sympatycznie spędzać czas
  pozdrowienia dla całego GOBIO

 • kalfus3 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -17 + / -

  Rozwiń
 • riko Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  riko

  Witam! Nawiązując do tych ,,atrakcji'' czy mógł by ktoś wytłumaczyć w jakiej odległości od wału,na Zbiorniku Zaporowym w Michalicach , można łowić ryby?

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

JAKIMI GATUNKAMI RYB POWINNO SIĘ ZARYBIAĆ ZALEW MICHALICE?
Karp
Szczupak
Sandacz
Sum
Lin
Jaź
Węgorz
inne
tylko drapieżne (Szczupak, Sandacz)
tylko biała ryba
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin