Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

PIRANIA Z NAMYSŁOWSKIEGO BASENU JUŻ WYŁOWIONA !!!

          W sobotę wieczorem 31 marca br. w niewyjaśnionych okolicznościach do krytej pływalni w Centrum Turystyki i Rekreacji Delfin w Namysłowie wpuszczona została ryba o wielkości około 40-50 cm i nieustalonym gatunku. Jedna z pływających w basenie osób została nawet niegroźnie ugryziona przez rybę w nogę. Pracownicy pełniący dyżur w tym dniu natychmiast po otrzymaniu informacji o pływającej w basenie rybie próbowali ją wyłowić. Podejrzewano że jest to mięsożerna pirania. Wszelkie próby zakończyły się jednak niepowodzeniem.      W nocy z soboty na niedzielę rozważano już całkowite opróżnienie niecki basenu z wody i wyciągnięcie „nieproszonego gościa".

Ostatnią szansę złowienia tej „groźnej rybki" otrzymała w niedzielę rano młodzieżowa grupa szybkiego reagowania działająca przy Kole PZW Gobio Namysłów. W niedzielę rano przystąpiono do akcji. Młodzi wędkarze na początku próbowali złowić rybę na przynęty roślinne, jednak bez żadnego efektu. Po około godzinie postanowiono zmienić zestawy a jako przynęta posłużyły serca wołowe i świeża wieprzowina. Na ostre branie nie trzeba było długo czekać i po krótkim ale emocjonującym holu nieproszona ryba została wyłowiona.


      Podejrzenia ratowników i kierownika basenu okazały się słuszne ponieważ złowiona ryba to około dwukilogramowa pirania czerwona. Ryba ta jest bardzo niebezpieczna, zamieszkuje rzeki Ameryki Południowej i jest bardzo mięsożerna.


   Obecnie trwają czynności wyjaśniające jak ta niebezpieczna ryba znalazła się w namysłowskim basenie.


     A naszym młodym wędkarzom składamy serdeczne gratulacje, że poradzili sobie w tej trudnej i nietypowej sytuacji.  Kierownik basenu zapowiedział, że zwróci się do Burmistrza Namysłowa oraz Prezesa Zakładu Administracji Nieruchomości w Namysłowie o przekazanie naszym młodym wędkarzom specjalnych podziękowań i nagród. Zarząd Koła Gobio dziękuje młodzieży i ich instruktorom wędkarstwa młodzieżowego za wzorowo przeprowadzoną akcję.


 

                              Zarząd Koła Gobio Namysłów

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • lesny_dziadek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 8 + / -

  Buchachacha, stary i głupi dałem się nabrać.

 • Zając Wojciech Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  gobio111

  Kolego Arturze chyba nie myślałeś, że wpuścimy do basenu rekina i nakręcimy "szczęki 5":)

  Dziękuje naszym instruktorom wędkarstwa młodzieżowego oraz Zuzi, Martynce i Kubie za pomoc i wkład włożony w realizację naszego prima aprilisowego pomysłu.

  Za rok postaramy się lepiej:)

 • Szlufik Artur Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  prima aprilis... slabe;p

 • Stolarczuk Kuba Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Prima aprilis?

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

JAKIMI GATUNKAMI RYB POWINNO SIĘ ZARYBIAĆ ZALEW MICHALICE?
Karp
Szczupak
Sandacz
Sum
Lin
Jaź
Węgorz
inne
tylko drapieżne (Szczupak, Sandacz)
tylko biała ryba
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin