Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zarybienie karpiem Zbiornika Michalice

Na początku listopada br. odbyło się kolejne jesienne zarybienie obwodu rybackiego Zbiornika Michalice. Tym razem do zbiornika wpuszczonych zostało 450 kg karpia. Ryby zostały przywiezione z ośrodka zarybieniowego w Poliwodzie przez pracownika ośrodka- kol. Tomasza Brodziaka, który także pomagał przy zarybieniu.W zarybieniu z ramienia Koła NSM Namysłów - opiekuna zbiornika brali udział: Stanisław Piasny, Jerzy Stężała i Leszek Borodziewicz.

Z ramienia Koła Gobio przy zarybieniu udział brał  kol. Wojciech Zając - Prezes Koła.

Zakup ryb został częściowo sfinansowany ze środków Gminy Namysłów z dotacji na ekologię i ochronę dziedzictwa przyrodniczego. W konkursie na zadania w tym zakresie nasze koło złożyło za pośrednictwem Okręgu Opole 2 projekty na zarybienie Rzeki Widawy i Zbiornika Michalice i uzyskane zostało dofinansowanie w kwocie 2.000,00 zł.


Jednocześnie chcielibyśmy poinformować wszystkich namysłowskich wędkarzy, że nasze koło nie jest obecnie opiekunem Zbiornika Michalice, jednak mimo wszystko staramy sie w każdy możliwy sposób pozyskać środki na jego zarybienia. Trochę dziwne i niezrozumiałe są dla nas działania zarządu koła opiekującego się zbiornikiem, który najpierw wnioskuje do Okręgu Opole o wprowadzenie zakazów na Michalicach (m. in. zakaz spinningowania) a jak już pozyskuje środki na zarybienie to zarybia nie Zbiornik a "mały stawek" w Józefkowie.

Mamy jednak nadzieję, że w przyszłych latach będziemy wspólnie pozyskiwać środki na dodatkowe zarybienia Zbiornika Michalice tj. głównego akwenu dla naszych wędkarzy.

 

 

Zarząd Koła Gobio Namysłów

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • piotrstona Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  piotrstona

  Witaj Wojtku jak widać to opieka nad stawem pod grzybikiem przerasta twoje kolo syf że głowa boli
  Wystarczyło by tam wpasć raz w tygodniu i pozberac buteli po amatorach napoji wyskokowych
  ale po co sie narabiać
  Koło NSM wywiązuje się ze swoich obowiazków co do prac na zbiorniku Michalice
  Pozdrawiam

 • Zając Wojciech Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  gobio111

  Nie wiem czy tym Kolega jestem ja, bo wątpliwości to ma Zarząd Koła (jak podpisano)
  Zarząd Koła Gobio w żaden sposób nie kwestionuje słuszności projektów Koła NSM i zarybiania stawku w Józefkowie. My to samo robimy choćby ze stawem Pod Grzybkiem (jako opiekun wody), natomiast staramy sie tez pozyskiwać środki na zarybienia Zbiornika Michalice czy Rzeki Widawy. Dziwi nas fakt że opiekun zbiornika nie stara się pisać "projektów" dotyczących zarybienia Zbiornika Michalice natomiast cały czas na swojej stronie internetowej pisze że w Zbiorniku nie ma ryb, bo wyłowione, bo uciekły do rzeki, itp.

  Natomiast dla nas jak i wielu namysłowskich wędkarzy zarybianie stawku w Józefkowie przez Koło NSM jest jednoznacznym sygnałem, że zarówno powierzchnia jak i problemy dotyczące Zbiornika Michalice już to koło zaczynają przerastać.
  A przy okazji dziękuję raz jeszcze za pracę z młodzieżą. Pozdrawiam

 • Piskorek Elżbieta Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  namyslownsm1

  W odpowiedzi na wątpliwości Kolegi dotyczące wydatkowania środków z projektu - tym razem nasz projekt dotyczył właśnie zarybiania małego stawu w Józefkowie, i byłoby dużym nadużyciem wypuszczenia zakupionych ryb do innego zbiornika. My staramy się wykorzystywać przyznane środki zgodnie z przeznaczeniem - niezależnie od tego, czy to kogoś dziwi, czy nie.
  Pozdrawiam - Ela P.

 • Hendrysiak Patryk Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  tobi_091

  Miejmy nadzieje że ten karp opuści tegoroczne święta :). i rozejdzie się po całych Michalicach.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

JAKIMI GATUNKAMI RYB POWINNO SIĘ ZARYBIAĆ ZALEW MICHALICE?
Karp
Szczupak
Sandacz
Sum
Lin
Jaź
Węgorz
inne
tylko drapieżne (Szczupak, Sandacz)
tylko biała ryba
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin