BOLEŃ ZDECYDOWAŁ O TYTULE MISTRZA KOŁA I KLUBU GOBIO !!!

W sobotę 14 kwietnia na Zbiorniku Michalice rozegrane zostały spławikowe Mistrzostwa Koła i Klubu Gobio Namysłów. Zawody rozegrane zostały na sekotrze A.

Zawody trwały 4 godziny a dla jkadetów 3 godziny. Słoneczny poranek zapowiadał dobre wyniki, jednak podczas zawodów z godziny na godzinę wzmagał sie porywisty boczny wiatr, który bardzo utrudniał łowienie.

Tytułu Mistrza Koła z ubiegłego roku bronił kol. Witek Wojewódzki, który w tym roku przyjechał z zamiarem zwyciężyć po raz trzeci z rzędu i zabrać na własność wspaniały puchar przechodni.

Plany starał sie mu pokrzyzowac kol. Krzysztof Gruca, który przespał pierwsze 2 godziny łowienia ale w koncówce zawodów złowił kilka kg leszczy i jazi.

W trakcie zawodów, kiedy kol. Witek zlowił swojego pierwszego ... no właśnie jazia czy bolenia ???. Przez chwilę miał problemy z rozrużnieniem tych ryb poprosił nawet o konsultację sędziego głównego, był juz nawet zdecydowany na wypuszczenie tego 28 cm bolenia, który ostatecznie był oczywiście wymiarowym jaziem.... a kto wie co by było gdzyby.... czy z bolenia nie mielibyśmy Jelenia:)

Ostatecznie z wynikiem 5.785 pkt. po raz trzeci z rzędu Mistrzem Koła w dyscyplinie spławikowej został kol. Witek Wojewódzki, wyprzedzając kol. Krzysztofa Grucę - 5.465 pkt i kol. Krzysztofa Hładika - 2.225 pkt.

W kategorii juniorów zwyciężył kol. Wojtek Orlikowski. Natomiast wśród kadetów zwycięzyła kol. Martyna Lubojańska.

Najwiekszą rybe zawodów - płoć 460 gram złowił kol. Witek Wojewódzki.

Zawodnicy łowili głownie leszcze i płocie, padło też kilka wymiarowych jazi. Brania ryb były jednak jeszcze bardzo słabe i pomimo bardzo wietrznych warunków zawodnicy używali zestawów o gramaturze 0,5 - 0,4 grama.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy oraz talony do sklepu wędkarskiego MAGART, ufundowane przez właścicieli sklepu za co im bardzo serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i wspaniałą rywalizację. Przypominamy, że kolejne zawody spławikowe - JAŹ MICHALIC odbęda się w dniu 13.05.2011 r. na Michalicach (sektor A).

Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.