Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Aktualności

Wakacje z wędką

Wydrukuj

Aktualności | 2017-07-09 | Publikujący: Młodzi w OSW Rogóżno

Oceń:

Wakacje z wędką to druga nasza propozycja dla małych dzieci. Tak jak poprzednio dzieci podzielono na trzy grupy wiekowe do lat 6, do lat 10 i do lat 14. Dzieci rywalizowały na pomoście. Maluchy przy brodziku, te większe na nitce poprzecznej. Niestety stwierdziliśmy, że miejsc do wędkowania jest za mało dla coraz większej grupy dzieciaków. Gdy ryba żeruje w basenie nie ma problemu, gdy odchodzi głębiej jest kłopot. A co może sprawić, że zainteresujemy dzieci wędkarstwem jak nie wyławiana ryba. I to miało miejsce właśnie w tych zawodach. Czteroletnia Maja Puzio w bezpośrednim sąsiedztwie kąpiących się w brodziku dzieci przez godzinę łowi 1015g drobnicy. Jej czteroletnia koleżanka Hania Kurowska ma niewiele mniej, 665g. W grupie dzieci starszych na pierwszych trzech miejscach rywalizacja była bardzo zacięta. Zwyciężyła Martyna Kawalerska 1105g, łowiąc leszcza, dwa złote karasie i okazałego okonia. Za jej plecami panowie Filip Szwaczkiewicz 1050g i Rafał Michalski 1010 łowiący drobnicę. W grupie najstarszych zwyciężył Kwiatosz Igor wyprzedzając Kasię Drozd i Patrycję Drozd. Grupa druga rywalizowała przez dwie godziny a trzecia przez trzy. Tak jak poprzednim razem nie obyło się bez ingerencji opiekunów w pracę dzieciaków. I tym razem nie zwracaliśmy na to uwagi, bo przede wszystkim chodziło nam o zabawę tych dzieci, o zainteresowanie ich wędkarstwem, o złapanie bakcyla. Dużo większa jest radość z samodzielnego wyłowienia ryby niż wylosowania kolejnej wędki. Wszystkie rybki po zawodach w dobrej kondycji trafiły do wody, bo jak stwierdziła jedna z najmłodszych uczestniczek zawodów Hania Kurowska „Rybek się nie smaży, rybki się wypuszcza".
Tradycyjnie po zawodach wspólny obiad i rozdanie upominków. Tym razem dla wszystkich pamiątkowe medale i upominki ufundowane przez Piotra Ostrowskiego i Koło PZW OSW Rogóźno. Nagrodę fair play w tych zawodach otrzymała Martyna Kawalerska /koszulka reprezentacyjna koła OSW Rogóźno/ za oddanie jednej ze swoich wędek koledze, któremu tuż przed rozpoczęciem zawodów złamała się szczytówka.
Rodzice uczestniczki imprezy Natalki Markiewicz postanowili równie włączyć się w organizację imprezy fundując uczestnikom wodę mineralną podczas zawodów i po lodzie na ich zakończenie. Kolejna bardzo fajna impreza dla małych dzieci i zapowiedź. Ponieważ zostało kilka upominków do rozdania, pod koniec sierpnia spotkamy się na zawodach „Jutro do szkoły"
Wyniki zawodów w załączeniu. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz