Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Aktualności

Wakacje z wędką 2018

Wydrukuj

Aktualności | 2018-07-02 | Publikujący: Młodzi w OSW Rogóżno

Oceń:

Wraz z nastaniem lata rozpoczęły się wakacje dla wszystkich dzieci. Również i nasze koło pamiętało o najmłodszych przypominając im, że najlepszy wypoczynek nad wodą to wakacje z wędką. Z tej okazji corocznie organizujemy zawody wędkarskie. W tym roku kalendarz imprez sportowych wyznaczał datę ich organizacji na 1.lipca. Data ta zbiegła się z organizowanymi przez ZO Spławikowymi Mistrzostwami Polski Seniorów ale dla nas nie miało to specjalnego znaczenia gdyż i tak nie można ich było oglądać na żywo. Zabrakło jednak kilkoro dzieci, których dziadkowie zaangażowani byli w organizację tych mistrzostw.
Tegoroczne zawody rozegrane były tak jak w latach poprzednich w trzech kategoriach wiekowych. Do lat 6, 10, 14. Kategoria 10 i 14 wędkowała z pomostu głównego w kierunku na jezioro. Najmłodsi łowili w basenie. Ryba żerowała wszędzie, choć ze względów wiekowych sprzęt dopasowany był do wieku zawodnika i dlatego wyniki niekoniecznie zadawalały maluchów. Ale każde z nich złowiło rybę. Nawet wszędobylskie karpiki pokusiły się na przynętę dzieciaków. Najlepiej wędkowała Maja Puzio, która pokonała brata Kamila i rodzeństwo Szmuców - Szymona i Olę
Starsze dzieci łowiły na dużo większym gruncie i tu ryb jakościowo było dużo więcej. W Kategorii do lat 14 zwyciężyła Kasia Drozd pokonując Kubę Oleszczaka i siostrę Patrycję. W kategorii dziesięciolatków najlepszym okazał się Rafał Michalski, który pokonał Wiktorię Ślusarską i Lenę Podolską. Wszystkie dzieciaki otrzymały upominki wędkarskie przygotowane przez koło. Łowcy karpików otrzymali od Prezesa złotą rybkę na szczęście. Również upominki otrzymali łowcy okazów: Rafał Michalski - złoty karaś, Wiktoria Ślusarska - leszcz. Zawody zakończył obiad dla strudzonych zawodników. Niedzielny rosół i ruskie pierogi zniknęły ze stołu. Co najważniejsze, wytrzymała pogoda. Deszcz pojawił się dopiero popołudniu. Oby słoneczna pogoda towarzyszyła Wam przez całe wakacje. Do zobaczenia nad wodą. Wyniki w załączniku. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz