Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Aktualności

Kolejny biwak Szkółki Wędkarskiej

Wydrukuj

Aktualności | 2013-06-17 | Publikujący: Młodzi w OSW Rogóżno

Oceń:

W dniach od 11 do 14 czerwca 2013 roku w Ośrodku Sportów Wędkarskich w Rogóźnie znowu zatętniło życie. Duża w tym zasługa aury, bo po raz pierwszy od dłuższego czasu przestało lać. Było zimno, ale nie przeszkodziło to młodzieży ze Szkółki Wędkarskiej z Puchaczowa rozbić namioty i rozpocząć kolejny już biwak wędkarski. W tym roku w Ośrodku gościliśmy dwadzieścia dziewięć osób, z czego aż osiemnaście z nich postanowiła przystąpić do PZW po raz pierwszy.
Po zakwaterowaniu, pierwszy kontakt z wodą. Koledzy, którzy uczestniczyli w podobnych zajęciach w latach poprzednich szykowali sprzęt swoim następcom, tak jak kiedyś i im pomagano rozpocząć wędkarską przygodę. Po kolacji przy ognisku, spotkanie z prezesem koła. Omówienie spraw porządkowych i garść historii: związku, koła, jeziora, szkółki. Wspomnienie najciekawszych wydarzeń związanych z organizacją biwaków. Później na dużym ekranie pokaz ryb łowionych w Polsce i ciekawostek z nimi związanych. Pokaz ryb chronionych i flory wodnej. Prezentacja technik łowienia i pokaz sprzętu wędkarskiego i najpopularniejszych węzłów. Nie wiadomo kiedy zegar oznajmił godzinę 23 i czas było zakończyć pierwszy dzień wędkarskiej przygody.
O czwartej rano już niektórzy byli z powrotem na nogach. Oczywiście z wędką na pomoście. Do południa zajęcia praktyczne. Samodzielne i przy pomocy instruktora szykowanie zestawów wędkarskich. Po południu uroczyste wręczenie pierwszych dokumentów PZW i trening przed pierwszymi zawodami.
Czwartek, to przede wszystkim zawody wędkarskie. Jeszcze nie obowiązywały wszystkie zasady sportu PZW, ale te najważniejsze związane z rozpoznawaniem i przetrzymywaniem ryb jak najbardziej. Każdy chciał wygrać, bo chociaż każdy z uczestników miał zapewnioną nagrodę to i tak liczyła się lokata i możliwość wybrania tej najcenniejszej. A nagród wyjątkowo było dużo, gdyż oprócz upominków własnych przygotowanych przez szkółkę, z okazji niedawnego Dnia Dziecka zarówno Sklep wędkarski Antek Roberta Pierepienki jak i koło OSW Rogóżno przygotowało swoje fanty.
Po południu relaks i dobrowolne wędkowanie. Zabawy z piłką siatkową i z wędką rzutową.
Piątek po śniadaniu pakowanie namiotów, prace porządkowe i korzystanie z upragnionego słoneczka. Słoneczka, które świeciło przez całe cztery dni pobytu dzieciaków na biwaku, ale jeszcze nie grzało tak jak wszyscy tego oczekiwali. Kolejny biwak przeszedł do historii, a PZW zasilone zostało przez kolejnych 20 wędkarzy.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Zdjęcia

Dodaj komentarz