Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Aktywizacja SSR - kolejne wymierne efekty współpracy z ZO PZW Lublin

W czwartek oraz piątek w godzinach popołudniowych oraz nocnych (od 16 do 3) w ramach aktywizacji SSR zostały przeprowadzone dwa patrole przy udziale jednostek w kołach PZW Lublin Miasto oraz PZW LSM-Fart z wykorzystaniem kierowcy oraz samochodu ZO PZW Lublin. Zostały skontrolowane rzeki: Bystrzyca, Ciemięga oraz jeziora i zbiorniki: Białka Parczewska, Czarne Sosnowickie, Maśluchy, Białe Uścimowskie, Krzczeń, Firlej, Kunów. Efektem akcji jest wykrycie następujących wykroczeń:

 

1. Połów na 3 wędki oraz posiadanie przy sobie dwóch ryb z gatunku wzdręga w wymiarze ochronnym (12 i 13 cm) – Czarne Sosnowickie – wniosek do PSR.

 

2. Brak karty wędkarskiej oraz brak zezwolenia – Firlej – mandat wystawiony na miejscu przez Policję w wysokości 500 zł.

 

3. Połów na 4 wędki – Kunów – wniosek do PSR.

 

4. Połów na 3 wędki – Kunów – wniosek do PSR.

 

5. Wykorzystanie na przynętę ryby z gatunku wzdręga w wymiarze ochronnym o długości 11 cm oraz przechowywanie żywych ryb w wiaderku z wodą – Białka Parczewska – wniosek do PSR.

 

6. Brak zezwolenia – Firlej – wniosek do PSR.

 

Dziękujemy panom ze Społecznej Straży Rybackiej za swój poświęcony czas, duże zaangażowanie i wysoką skuteczność w walce z nieetycznym wędkarstwem. 

 

Przypominamy innym jednostkom terenowym SSR o możliwości wykorzystania kierowcy i samochodu służbowego oraz łodzi na potrzeby ochrony wód PZW Lublin. Szczegóły pod linkami: 

 

1. http://www.pzw.org.pl/naszewody/wiadomosci/207263/60/aktywizacja_ssryb_2020__ponowna_proba

 

2. http://www.pzw.org.pl/naszewody/wiadomosci/208285/60/aktywizacja_ssr__lodzie_dla_straznikow_na_dratowie_krzczeniu_i_c 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.