Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ZAKAZ WĘDKOWANIA Z ZAPÓR BOCZNYCH NA ZALEWIE ZEMBORZYCKIM

 

          Informujemy że wędkowanie z wałów (zapór bocznych) na Zalewie Zembrzyckim jest zabronione.

MOSIR informuje ,że miejsca  w których nie można  wędkować  zostaną  oznaczone  specjalnymi tablicami informacyjnymi.

-W tych częściach nabrzeża wędkowanie dopuszczone jest tylko z pomostów na wodzie. Wały, po których m.in. biegnie ścieżka rowerowa, są  obiektami hydrotechnicznymi ,zapewniającymi bezpieczeństwo zbiornika. Ekspertyza wykonana na zlecenie MOSIR przez IMGW wykazała, że przez korzystanie z nich do celów wędkarskich wały są niszczone-informuje Miłosz  Bednarczyk, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka  Sportu i Rekreacji w Lublinie

 

       Zarząd okręgu PZW w Lublinie został poinformowany o wprowadzeniu  takiego zakazu , jest to  jednak tylko i wyłącznie decyzja MOSIR.

Ze względu na datę wprowadzenia tego obostrzenia (trzeci kwartał b.r.) informacja nie jest zawarta w zezwoleniu .

Zakaz wędkowania dotyczy tylko wędkowania z wału.  Wędkowanie z pomostów, środków pływających lub brodzenie nie jest zabronione.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (7)

 • basti730 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -154 + / -

  Rozwiń
 • piotr_t_j Data dodania: 6 lat temu Oceń: 317 + / -

  piotr_t_j

  Na tablicach o zakazie wędkowania z "zapór bocznych" widnieje informacja - "uzgodniono z PZW"... Widać sprzeczność z tym co jest napisane na stronach MOSiR-u i ZO PZW Lublin... ktoś to może wyjaśnić??? O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć pojęcie "zapora boczna" - czyt. wał przeciwpowodziowy w stosunku do osłony koryta rzeki (co wprawdzie nijak ma się do zapisu w RAPR dotyczącego zakazu połowu z urządzeń hydrotechnicznych) to nie jestem w stanie pojąć jak można tym "terminem" określić naturalne brzegi od tzw. "dzikiej plaży" do ośrodka Dąbrowa... a z tego co zostało napisane w ograniczeniach strefa zakazu wędkowania obejmuje również ten odcinek zalewu. W/g mnie ktoś kpi sobie z wędkarzy... pytanie retoryczne - kto??? Z wędkarskim pozdrowieniem PTJ.

 • Szlachta Mariusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 299 + / -

  Korzystając z okazji spytam władze Okręgu jakie są postępy nad tym aby wędkarze mieli możliwość dojazdu do wody od strony Dąbrowy, kiedy w końcu będziemy mieli możliwość wodowania i cumowania łodzi od strony dawnej kawiarni?
  Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź.

 • Krzysztof Data dodania: 6 lat temu Oceń: 299 + / -

  kukkrzy

  TROCHĘ SZACUNKU DLA BRACI WĘDKARSKIEJ - czasy komuny już dawno się skończyły !!!! Wędkarze to nie bezrozumne debile, których można bezzasadnie wodzić za nos we wszystkie strony !!!!!
  W słowniku pojęć Instytutu Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechniki Krakowskiej NIE MA pojęcia "wał boczny"
  Są pojęcia rzeczowe odnośnie wału :
  * wał przeciwpowodziowy (ang. lev budowla (najczęściej ziemna) ciągnąca się wzdłuż brzegu koryta rzecznego i chroniąca tereny za nią położone przed powodzią. [sw]
  * wał przykorytowy, wał brzegowy (ang. natural lev naturalny wał piaszczysty ciągnący się wzdłuż brzegu koryta rzecznego. [sw]
  albo pojęcie : * zapora (ang. dam) budowla przegradzająca rzekę lub dolinę, wyposażona w urządzenia upustowe i przelewowe, spiętrzająca wodę w utworzonym przez nią zbiorniku mogącym mieć dodatkową pojemność w celu przechwycenia wód fali powodziowej. Spiętrzona masa wody może być wykorzystana do produkcji energii, podwyższenia przepływów minimalnych (dla celów żeglugowych czy ekologicznych), zaopatrzenia w wodę itp. [sw]
  Więc o czym MOSIR tak właściwie mówi ??????????? Do mnie to nie dociera.
  W internecie pod pojęciem "Wał boczny" głównie można znaleźć, że jest to część do maszyn rolniczych - kosztuje np. 422,49 PLN
  Więc niech MOSIR się może ustosunkuje do tego poprzez zaprezentowanie (upublicznienie) tej ekspertyzy i wszystko będzie jasne !!!
  Jeśli autorzy ekspertyzy mają rację, a ekspertyza ma poważne podstawy (nie naciągane na zamówienie MOSIR ) to zapewne wszyscy wędkarze to zrozumieją i dostosują się do zakazu w imię wyższego dobra wszystkich, no i oczywiście bezpieczeństwa wałów.

 • Szlachta Mariusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 292 + / -

  http://www.mosir.lublin.pl/?s=content&id=495&cookie_agreement=true


  To na wszelki wypadek gdyby władze ZO miały problem ze znalezieniem artykułu który zacytowałem.

 • Szlachta Mariusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 305 + / -

  CYTAT ze strony MOSiR-"2013-09-04
  Wędkowanie w Zalewie Zemborzyckim
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie, Polski Związek Wędkarski i Straż Miejska miasta Lublin ustaliły zasady wędkowania w Zalewie Zemborzyckim.
  Rozmowy przedstawicieli MOSiR, PZW i SM na ten temat trwały przez kilka ostatnich tygodni. Chodziło o ustalenie jednoznacznych zasad dotyczących wędkowania w Zalewie Zemborzyckim, m.in. wyznaczenia miejsc do wędkowania i ustalenia zasad utrzymywania czystości wokół Zalewu przez wędkarzy.
  Przypominamy, że wędkowanie z wałów bocznych Zalewu Zemborzyckiego (od strony ul. Krężnickiej – między ul. Cienistą a początkiem ośrodka Marina i od strony ul. Osmoliskiej – między ul. Cienistą a początkiem ośrodka Dąbrowa) jest zabronione. W tych częściach nabrzeża wędkowanie dopuszczone jest tylko z pomostów na wodzie.
  Wały, po których m.in. biegnie ścieżka rowerowa, są obiektami hydrotechnicznymi, zapewniającymi bezpieczeństwo zbiornika. Ekspertyza wykonana na zlecenie MOSiR przez IMGW wykazała, że przez korzystanie z nich do celów wędkarskich wały są niszczone.
  Dlatego MOSiR dodatkowo oznaczył te obszary, przypominając o zakazie wędkowania na specjalnych tablicach informacyjnych. Przedstawiciele PZW zadeklarowali, że uczulą na to wędkarzy. Przestrzegania tych przepisów będą pilnowali funkcjonariusze Straży Miejskiej patrolujący tereny wokół Zalewu.
  Przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego zadeklarowali także, że uczulą swoich członków korzystających ze zbiornika na sprawę czystości w i wokół Zalewu. Przepisy prawa jednoznacznie wskazują, że wędkarze po skończeniu wędkowania mają obowiązek posprzątać miejsce, w którym wędkowali. To również będzie kontrolowane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej."------------------------------------------------
  Czyli Waszym zdaniem władze MOSiR-u oficjalnie na swojej stronie zamieszczają informacją nieprawdziwe.

 • Samoń Tomasz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 318 + / -

  tomaszsamon

  RAPR:

  "IV ZASADY WĘDKOWANIA:
  ...
  3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno:
  ...
  d) łowić ryb w odległości mniejszej niż 50m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepływek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. ZAKAZ TEN NIE DOTYCZY BUDOWLI HYDROTECHNICZNYCH SŁUŻĄCYCH REGULACJI BRZEGÓW LUB DNA np: ostrogi, opaski, progi denne,
  ... "

  Czy ZO PZW Lublin widział tą ekspertyzę wykonaną na zlecenie MOSiRu? W jaki sposób wędkarze niszczą wały, a raczej te usypy wykonane pod ścieżki rowerowe? Czy psy spuszczane przez swoich właścicieli i grzebiące gdzie popadnie nie niszczą wałów? Czy ekspertyza nie jest wykonana tak, aby MOSiR wykluczył wędkarzy i ścieżka rowerowa była wyłącznie dla spacerujących i rowerzystów z wykluczeniem krzątających się obok wędkarzy? Czy ZO PZW dba o swoich wędkarzy i ich prawa?

  Na tabliczkach widnieje wyraźny napis: "UZGODNIONIO Z PZW". Uzgodniono a poinformowano to dwa różne znaczenia, więc kto kogo robi w balona? MOSiR PZW czy PZW wędkarzy?