Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Pierwsze posiedzenie nowego Okręgowego Kapitanatu Sportowego

Pod koniec kwietnia odbyło się pierwsze posiedzenie nowego Okręgowego Kapitanatu Sportowego. Co prawda skład nowego OKS-u jest jeszcze nie do końca w pełni ustalony i zatwierdzony przez Zarząd Okręgu, to jednak rozpoczynający się sezon zawodów wędkarskich wymusza ciągłość działania.
W posiedzeniu oprócz zaproszonych do składu działaczy uczestniczyli Prezes ZO PZW Marian Magdziarz, oraz dyrektor Biura ZO Jakub Roszuk, którzy przedstawili swojego oczekiwania oraz formy współpracy z Kapitanatem. 
Robocza część spotkania rozpoczęła się od przedstawienia przez Przewodniczącego OKS-u Ryszarda Kloch koncepcji działania, oraz roli poszczególnych jego członków w działaniach związanych ze sportem wędkarskim w naszym Okregu. Przydział zadań, ma w zacznym stopniu usprawnić wszystkie przedsięwzięcia związane ze sportem wędkarskim. Ważnym elementem jest równeż jest również szeroko pojęta, dobrze przekazana informacja o działaniach zarówno OKS-u, jak i działu sportowego Biura ZO. W tym celu jedną z pierwszych decyzji, była decyzja o utworzeniu osobnej podstrony na naszym portalu, na której zgromadzone zostaną wszystkie informacje dotyczące sportu okręgowego.
W dalszej części omówiono przygotowania do najbliższych zawodów organizowanych przez Okręg, czyli do I tury Okręgowej Ligi Spinningowej, oraz do rozgrywanych w dniach 10-12 maja na zbiorniku w Kluczborku Ogólnopolskich Zawodów Spławikowych z cyklu GP Polski w kategorii U14 i U18. Przy tym temacie zwrócono uwagę na przestrzeganie terminów określonych zasadami organizacji zawodów.
Ze względu na zmiany wprowadzone przez ZG PZW w kalendarzu imprez, OKS zmuszony był do wprowadzenia zmian w kalendarzu imprez okręgowych. Zmiany te podane zostaną w osobnej informacji i ujęte w terminarzach zamieszczonych na stronie.
Na koniec zatwierdzono ramowy plan pracy Okręgowego Kapitanatu Sportowego, który każdorazowo będzie poszerzany o aktualnie pojawiajace się zagadnienia.
Ostateczny skład OKS-u podamy po jego zatwierdzeniu przez Zarząd Okręgu PZW Opole.  

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (7)

 • rystasz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 7 + / -

  rystasz

  Chcieliśmy uniknąć zbędnych dyskusji w tej sprawie, wiadomo, jednym się ona podoba, innym nie. Mamy nadzieję, że wyniki jakie zostaną osiągnięte na Uldze potwierdzą jej słuszność. Podjęliśmy taką właśnie po licznych rozmowach z zainteresowanymi, czyli zawodnikami. Zrozumiałe jest, że do wszystkich dotrzeć się nie dało:)
  Dziękujemy za zrozumienie.
  Wszelkie uwagi dotyczące naszych działań zawsze można nam przesłać w mailu, adres w danych kontaktowych. Te konstruktywne na pewno weźmiemy pod uwagę.

 • Kwapisz Przemysław Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  pzwchorula

  jako że w komunikacie o zmianie łowiska ligi z niezdrowic na Ulgę nie ma mozliwoście komentarza

  to napisze tutaj

  wielkie dzięki za taką zmianę - na gliwickim obecnie nie ma ani cierników ani okoni ani ukleji a o średniej rybie to już wcale nie mówię
  Na uldze jak to zawsze na duzych zawodach, szału nie będzie, ale przynajmniej nie 70% zawodników na zero
  a na gliwickim takie zagrożenie było realne w tym terminie

 • maciekz Data dodania: 7 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • rystasz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 12 + / -

  rystasz

  No coż, jak ktoś "grzecznie" pyta, to należy odpowiedzieć. Zatem po kolei:
  - limity określone w RAPR obowiązują w przypadku rozgrywania zawodów na martwej rybie, a tych na szczęście koła już mało organizują
  - w zawodach na żywej rybie złowić można ile się da, przestrzegając oczywiście okresów i wymiarów ochronnych
  - jeśli organizator zawodów należycie wywiązuje się ze swoich obowiązków i posiada stosowną dokumentację, kontrola ogranicza się najczęściej do sprawdzenie tejże, choć oczywiście PSR ma prawo sprawdzić czy uczestnicy zawodów mają ważne dokumenty uprawniające do wędkowania, bo to jest wędkowanie, radzimy zatem sprawdzić jak organizator te zawody przygotował, bo być może strażnicy mieli powód do przeprowadzenia dokładniejszej kontroli
  - znamy co najmniej kilka takich przypadków, w których organizator nie sprawdził dokumentów uprawniających do wędkowania i zawody wygrywał ktoś, kto nie miał w tym dniu stosownych uprawnień
  - zawodnicy powinni przystapić do zawodów znając te wszystkie przepisy, zatem argumenty o przekroczeniu limitów dobowych, czy ilościowych i ewentualnych karach za to grożących są co najmniej dziwne
  - zgadzamy się z tym, że żaden, nazwijmy to, profesjonalny zawodnik nie będzie ryzykował dyskwalifikacji, nie mając ważnych uprawnień przy sobie, lub przekraczając limity w trakcie zawodów na martwej rybie, ale w zawodach udział biorą nie tylko profesjonaliści
  A jeśli chodzi o zawody okręgowe, to również one są przez PSR kontrolowane. Co więcej, dwa lata temu taka kontrola nastąpiła w czasie rozgrywania zawodów ogólnopolskich "Puchar Opolszczyzny" i ani to zawodów nie rozwaliło, ani w żaden inny sposób nie wpłynęło na ich normalne zgodne z "Zasadami organizacji sportu wędkarskiego" rozegranie.
  Kolego Maćku, chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i proszę nam wierzyć, to co robimy, robimy społecznie, nam za to nikt nie płaci z "Waszych" (naszych też) składek.

 • maciekz Data dodania: 7 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • rystasz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  rystasz

  Od tego jest PSR by kontrolować wędkarzy na łowisku, nie ważne co tam robią, czy łowią tak sobie, czy urządzili sobie zawody. Organizacja zawodów również podlega kontroli. A co by było gdyby zawody wygrał ktoś kto nie ma opłaconych składek, albo w ogóle nie posiada karty wędkarskiej ?

 • maciekz Data dodania: 7 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń