Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

POSIEDZENIE KAPITANATU 3.01.2018r.

Dnia 3.01.2018 r. odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Okręgowego Kapitanatu Sportowego. W posiedzeniu oprócz Członków OKS i v-ce prezesa ZO Józefa Wyspiańskiego wzięli udział również przedstawiciele – założyciele ligi spławikowej i reprezentujący biuro ZO kol; Andrzej Tarasiuk. Zgodnie z porządkiem zebrania w pierwszej kolejności został omówiony projekt planu imprez ZO na obecny rok. Po kilku poprawkach projekt został zaakceptowany i zatwierdzony głosowaniem, zainteresowani znajdą propozycje w załączniku. Projekt będzie przedstawiony na posiedzeniu ZO dnia 10.01.2018r. i jeżeli będzie zatwierdzony przez ZO będzie obowiązywał w 2018r.

Kolejną sprawą omawianą na spotkaniu było powołanie ligi spławikowej, szkoda że koledzy z inicjatywnej grupy „spławikowców” nie przedstawili programu działania ani też regulaminu ligi co mogło by zmienić podejście do tego tematu. Biorąc jednak pod uwagę przepisy Głównego Kapitanatu Sportowego powołanie takiej ligi nie będzie miało uzasadnienia między innymi dlatego że dostęp do eliminacji do GPx Polski ma obecnie każdy wędkarz bez względu na wyniki jakie osiąga w swoim Okręgu, ważne żeby opłacił sobie start w takich zawodach. Wobec powyższego liga wyłoni mistrzów i zasadnicze pytanie w jakim celu? Okręg Wałbrzych podobnie jak wszystkie Okręgi w Polsce nie będzie partycypował w kosztach startu w eliminacjach do GPx Polski.

 

Następnym punktem posiedzenia było powołanie Kol. Marka Dominickiego na sekretarza OKS-u co uczyniono w jednogłośnym głosowaniu. Podobnie przegłosowano kandydatów do zawodów drużynowych GPx w musze, w tej dyscyplinie drużyna wywalczyła sobie prawo startu zajmując 24 miejsce w eliminacjach, indywidualnie start w GPx zapewnili sobie Natalia Jankowska i Konrad Kuchciak w spławiku, Józef  Wyspiański w spinningu, oraz Kol. Henryk Pokrzywa w wędkarstwie Federa.

W dyskusji poruszono sprawy związane głównie ze sportem, omówiono:

1.    Dostępność brzegu w Zagórzu Śl. na MO młodzieży U-15 iU-20

2.    W tych samych zawodach organizację 2 tur w jednym dniu.

3.    MO w spinningu z łodzi.

4.    Podsektory w MO w spławiku.

 

Ad 1. Należy przyjąć że U-15 a tym bardziej U-20 to obecnie nie są dzieci a młodzież, poza tym na MO każdy startujący z tych grup przyjeżdża z opiekunem. OKS nie widzi problemu w tym temacie.

Ad 2. Biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich lat i zmęczenie po 14-to godzinnym dniu zawodów, nie widzimy potrzeby zmiany obecnego sposobu rozgrywania zawodów czyli jedna tura jednego dnia.

A 3. Na zarzuty że nie każdy wędkujący metodą spinningową posiada łódź  OKS uznał że dzięki porozumieniu z Okręgiem Wrocławskim i uzyskaniu od Okręgu Wrocław zgody, zawody mogą odbyć się na jeziorze Mietkowskim przy którym znajduje się wypożyczalnia łodzi, to rozwiązuje problem, chętni jednak muszą sobie odpowiednio wcześniej zarezerwować i opłacić sprzęt.

 

A 4. OKS uznał że organizacja i obliczanie MO w spławiku seniorów będzie w gestii Głównej Komisji Sędziowskiej zawodów która w zależności od ilości startujących zawodników zastosuje odpowiedni sposób obliczania zawodów zgodny z przepisami organizacji kwalifikowanego sportu wędkarskiego.

 

             Za OKS przewodniczący Jerzy Szołtaniak.

Poleć znajomemu

Załączniki

Komentarze

Komentarze (4)

 • Wiktorski Jurek Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 3 + / -

  viktor0

  Dobra zmiana. Po co w ogóle startować w okręgu czy w kole jak i tak można startować w GPX,brawo Panie przewodniczący.

 • oset Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 5 + / -

  dobra zmiana dosięgnęła i PZW, nie wiadomo śmiać się czy płakać

 • Dubik Mateusz Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 5 + / -

  adrianos

  Czytając ten artykuł nie wiedziałem czy się śmiać, czy płakać. Kapitanat chciałby, aby ligę zorganizowali sobie spławikowcy, a ''szefostwo'' zawinęło by pieniążki za sędziowanie. DRAMAT!

 • lukasz2015 Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 6 + / -

  Nic tylko pogratulować nam kapitana sportowego "Wobec powyższego liga wyłoni mistrzów i zasadnicze pytanie w jakim celu? " Chociaż by po to żeby ten sport mógł trochę się rozwijać. Bo wydawało mi się że Pana stanowisko w okręgu powinno właśnie do tego zobowiązywać. Wiem że jak samemu się nie startuje to ma się to gdzieś i najprościej nic nie robić tylko wypisywać sobie delegacje i diety ale pisząc że nie ma sensu organizować jakieś zawody będąc na Pana stanowisku to trochę żenujące.