Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wody

Numery łowisk objęte rejestracją połowu.

Nr w rejestrze połowu

Wykaz wód nizinnych

 

1.

Rzeka Odra – I.1. Obwód rybacki rzeki Odry nr 1

Od 98 + 600 km rzeki Odry  w m. Kędzierzyn Koźle do ujścia rz. Mała Panew w m. Czarnowąsy wraz z wodami jej dopływów, kanałami, starorzeczy. Wody wchodzące w skład obwodu: 1a Kanał Ulgi , 1b Krepa, 1c Łęcka Woda, 1d Jakubowicki Potok,

1e Grudynia , 1f  Ligocki Potok)

 

2.

Rzeka Odra – I.2. Obwód rybacki rzeki Odry nr 2  

Od ujścia rzeki Mała Panew w Czarnowąsach do progu jazu w m. Lipki wraz z jej dopływami, kanałami, starorzeczami. Wody wchodzące w skład obwodu 2a Stobrawa, 2b Baryczka, 2c Bogacica, 2d Kluczborska Struga, 2e Budkowiczanka, 2f Bystrzyna,

2g Brodecka Rzeka, 2h Pruszko, 2j Żydówka, 2k Kanał Odry w Zwanowicach ), 2l Wołczyńska Struga

3.

Rzeka Osobłoga – I.11Obwód rybacki rzeki Osobłoga nr 1

Od granicy państwa do ujścia do rz. Odry w m. Krapkowice wraz z wodami jej dopływów (rzeki wchodzące w skład obwodu

3a Prudnik, 3b Potoczyna).

4.

Rzeka Mała Panew – II.2 Obwód rybacki Zbiornik Turawa na rzece Mała Panew nr 2

Od ujścia rzeki Lublinica w m. Zawadzkie do ujścia rz. Mała Panew do Odry, z wyłączeniem zbiornika Turawa (wody wchodzące w skład obwodu 4a Smolina, 4b Bziniczka, 4c Wiślina, 4d Wilczarnia, 4e Rosa, 4f Libawa, 4g Pruszkowski Potok, 4h Swornica)

 

5.

Rzeka Nysa Kłodzka  - III.3 Obwód rybacki Zbiornik Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka nr 3

Od progu zb. Kozielno do zapory zb. Otmuchów wraz z jej dopływami z wyłączeniem zbiornika Otmuchów (wody wchodzące w skład obwodu 5a  Młynówka,  5bTarnawka) 

6.

Rzeka Nysa Kłodzka  - III.4 Obwód rybacki Zbiornik Nysa na rzece Nysa Kłodzka Nr 4

Od zapory  zb. Otmuchów do zapory zb. Nysa wraz z jej dopływami z wyłączeniem zbiornika Nysa (wody wchodzące w skład obwodu, 6a Jawornik, 6b Czerwony Potok, , 6c Łuża, 6d Biała Głuchołaska, 6e Płocha, 6f Przedpola, 6g Kwiatówka)

 

7.

 Rzeka Nysa Kłodzka – III.5 Obwód rybacki rzeki Nysa Kłodzka nr 5

 Od zapory zb. Nysa do ujścia rzeki do Odry (wody wchodzące w skład obwodu 7a Młynówka, 7b dopływ Nysa Południe,

 7c Ścinawa, 7d Młynówka Bielicka, 7e Starorzecze Jasienica, 7f Starorzecze Drogoszów)

 

8.

Rzeka Widawa – V.2 Obwód rybacki Zbiornik Michalice na rzece Widawa nr 2

Od zapory zb. Stradomia do zapory zbiornika Michalice z wyłączeniem zbiornika Michalice.  Rzeki wchodzące w skład obwodu

8a Stradomka, 8b Czarna Widawa, 8c Biała Widawa, 8d Miłka, 8e Osuch, 8d Jarząbek, 8e Studnica, 8f Głuszyna, 8g Strzałka

9.

Rzeka Opawa – Obwód rybacki rz. Opawa nr 1

Obejmuje wody rzeki Opawa na odcinkach biegnących po terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, lub, po których granica Rzeczpospolitej Polskiej biegnie środkiem nurtu, wraz z wodami dopływów, starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tych odcinków na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (wody wchodzące w skład obwodu;

 9a Molina, 9bMłynówka).

10.

 Rzeka Psina  - Obwód rybacki rzeki Psina – nr 1

Obwód obejmuje wody rzeki Psina od jej źródeł do ujścia do rzeki Odry w pobliżu m. Nieboczowy, wraz z wodami jej dopływów, starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka (wody wchodzące w skład obwodu; 10a Złotnik, 10b Sucha Psina, 10c Morawa, 10d Rozumicki Potok, 10e Biała Woda, 10f Grabia, 10g Troja).

 

11.

 Rzeka Kłodnica – Obwód rybacki rzeki Kłodnica – nr 2

Na odcinku od jazu w Pławniowicach do ujścia do rzeki Odry w mieście Kędzierzyn Koźle wraz z wodami w korycie Kanału Gliwickiego od bramy dolnej śluzy Dzierżno do jego ujścia do rzeki Odry wraz z wodami dopływów i starorzeczy z  wyłączeniem rz. Drama i potoku Toszeckiego (wody wchodzące w skład obwodu 11a Jaryszowice, 11b Dziedzinka, 11c Bojszowski Potok,

11d Kanał Kłodnicki, 11e Kanał Gliwicki, 11f Kanał Kędzierzyński).

 

12.

Rzeka Pratwa – Obwód rybacki rzeki Pratwa – nr 1

Obwód obejmuje wody rzeki Pratwa od jej źródeł do ujścia rzeki Prosna, wraz z wodami jej dopływów oraz wodami starorzeczy (wody wchodzące w skład obwodu rzeka Pratwa)

 

Nr w rejestrze połowu

 

Zbiorniki zaporowe

13.

Zbiornik Turawa

14.

Zbiornik Otmuchów

15.

Zbiornik Nysa

16.

Zbiornik Michalice

17.

Zbiornik Brzózki

18.

Zbiornik Ujazd

19.

Zbiornik Kluczbork

 

 

 

WODY KRAINY PSTRĄGA I LIPIENIA w OKRĘGU PZW W OPOLU

Nr w rejestrze połowu

Rzeka krainy pstrąga i lipienia

Szczegółowe granice wód krainy pstrąga i lipienia

Miasto gmina

Dozwolone przynęty i inne specjalne ograniczenia i zakazy

21

Raczyna

Od granicy państwa do ujścia wraz ze wszystkimi dopływami.

Otmuchów

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

22

Świdna

Od granicy państwa do ujścia wraz ze wszystkimi dopływami.

Otmuchów

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

23

Widna

Od granicy państwa do ujścia wraz ze wszystkimi dopływami.

Otmuchów

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

24

Kamienica

Od granicy państwa do ujścia wraz ze wszystkimi dopływami.

Otmuchów

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

25a

Biała Głuchołaska

Od granicy państwa do ujścia potoku Mora (od kładki wiszącej w Głuchołazach do tamy z przepławka Głuchołazach obręb ochronny)  łowisko złów i wypuść

Głuchołazy Nysa

Sztuczna mucha

25b

Biała Głuchołaska

Od ujścia potoku Mora  do mostu drogowego Nysa- Kałków.

Łowisko złów i wypuść

Nysa

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

26

Mora

Od granicy państwa do ujścia do rzeki Białej Głuchołaskiej wraz z dopływami.

Głuchołazy Nysa

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

27

Złoty Potok

Od granicy państwa do ujścia do rzeki Prudnik wraz z dopływami.

Prudnik

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

 

Libawka

Od źródeł do jazu piętrzącego w rejonie ośrodka zarybieniowego PZW Poliwoda wraz z dopływami na tym odcinku bez potoku

Pruskowskiego.

Ozimek

Matecznik WĘDKOWANIE ZABRONIONE

28

Bziniczka

Od granicy województwa do stopnia wodnego w miejscowości Kolonowskie.

Kolonowskie

Przynęta sztuczna-dozwolone metody spinningowa i muchowa

29

Jemielnica (Chrząstawa)

Od źródeł do ujścia do rzeki Mała Panew.

 

Jemielnica

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

29a

Jemielnica

Od kładki przy stadninie koni w Zawadzie do mostu na drodze  Luboszyce - Opole

Jemielnica

„Łowisko złów i wypuść”

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

30

Stobrawa

Od mostu drogowego na trasie Kluczbork-Olesno w pobliżu wsi Bąków do miejscowości Kopalina. Z wyłączeniem zbiornika zaporowego Kluczbork.

Kluczbork Wołczyn

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

31

Budkowiczanka

Od stawu w miejscowości Szumirad do progu przy ruinach młyna w miejscowości Tuły.

Jemielnica

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

32

Opawica

Od granicy państwa w miejscowości Opawica do ujścia do rzeki Opawy.

Głubczyce

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

33

Kłodnica

Od mostu w Rudzieńcu do syfonu pod Kanałem Gliwickim w Lenartorwicach (K-Koźle)

K- Koźle

Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa

 

Wykaz wód stojących poza obwodami rybackimi

L.p.

 Nr w rejestrze połowu

Nazwa wody

Pow. wody w ha

Gmina

Koło opiekujące się wodą

1

0.14

DZIERGOWICE - wyrobisko

9,90

Bierawa

Bierawa

2

0.55

PRĘDOCIN , RYBNA – stawy

17,73

Brzeg

Brzeg 1

3

0.56

BABILOCH - wyrobisko

4,44

Brzeg

Brzeg 1

4

0.49

NOWE KOLNIE - staw

0,88

Lubsza

Brzeg 1

5

0.108

CEGIELNIA – staw

3,73

Brzeg

Brzeg 1

6

0.21

KOBYLICE - wyrobisko

7,60

Cisek

Cisek

7

0.109

KOBYLICE II - wyrobisko

8,14

Cisek

Cisek

8

0.11

DĄBROWA –wyrobisko

1,0

Dąbrowa

Dąbrowa

9

0.2

BALATON - wyrobisko

2,19

Dobrzeń Wielki

 

10

0.13

DOBRODZIEŃ - zbiornik retencyjny

1,80

Dobrodzień

Dobrodzień

11

0.42

MIONÓW – staw

1,35

Głogówek

Głogówek

12

0.5

PARKOWY – staw

0,45

Głogówek

Głogówek

13

0.34

LWOWIANY - ZAWISZYCE - stawy

5,37

Głubczyce

Głubczyce

14

0.6

ŁĄCZKI – wyrobisko

4,20

Głuchołazy

Głuchołazy

15

0.64

RAJMAN – staw

0,85

Gorzów Śląski

Gorzów Śląski

16

0.62

RÓW BOISKO - staw

0,31

Gorzów Śląski

Gorzów Śląski

17

0.63

RÓW JASTRZYGOWICE - staw

0,49

Gorzów Śląski

Gorzów Śląski

18

0.9

CHORULA - wyrobisko

8,63

Gogolin

Gogolin

19

0.7

CEGIELNIA – staw

0,7

Grodków

Grodków

20

0.8

CEGIELNIA - wyrobisko

2,79

Grodków

Grodków

21

0.88

GŁĘBOCKO I - wyrobisko

43,8

Grodków

Grodków

22

0.15

GŁĘBOCKO KISZKA - staw

2,30

Grodków

Grodków

23

0.32

LUBCZ – staw

1,40

Grodków

Grodków

24

0.66

SARNY WIELKIE - staw

0,94

Niemodlin

Gracze

25

0.117

BZINICZKI - zalew

1,80

Kolonowskie

Kolonowskie

26

0.10

CHRÓŚCINA - wyrobisko

0,69

Dąbrowa

Komprachcice

27

0.41

MECHNICE – wyrobisko

3,1

Dąbrowa

Komprachcice

28

0.18

JANUSZKOWICE - „ DUŻY ” – wyrobisko

29,82

Zdzieszowice

Kędzierzyn - Koźle nr 1

29

0.17

JANUSZKOWICE - „ LINOWY ” – wyrobisko

21,29

Zdzieszowice

Kędzierzyn - Koźle nr 1

30

0.60

ROGI – wyrobisko

9,14

Kędzierzyn-Koźle

Kędzierzyn - Koźle Azoty

31

0.25

KRUSZBET - wyrobisko

5,41

Zdzieszowice

Kędzierzyn - Koźle Blachownia

32

0.35

ŁĄCZKI KOZIELSKIE „Kuźniczki” – staw

1,73

Kędzierzyn-Koźle

Kędzierzyn - Koźle Blachownia

33

0.111

MIEJSCE KŁODNICKIE - wyrobisko

8,7

Kędzierzyn - Koźle

Kędzierzyn -Koźle Blachownia

34

0.93

OBROWIEC - "Staw Krapkowicki"

5,33

Gogolin

Krapkowice Miasto

35

0.97

SZCZAKIEL – staw

3,80

Gogolin

Krapkowice Miasto

36

0.91

KRĘPNA - "Staw pod Odrą"

6,79

Zdzieszowice

Krapkowice Miasto

37

0.94

OBROWIEC - "Staw pod lasem"

7,93

Gogolin

Krapkowice Otmęt

38

0.30

GOLD – staw

7,60

Krapkowice

Krapkowice Otmęt

39

0.92

KRĘPNA - "Staw kąpieliskowy"

4,29

Zdzieszowice

Krapkowice Otmęt

 40

     0.48

NOWE CEREKWIA - wyrobisko

4,68

Kietrz

Kietrz

41

0.26

LASOWICE MAŁE - zbiornik wodny

2,60

Kluczbork

Kluczbork

42

0.29

LIGOTA DOLNA – wyrobisko

7,46

Kluczbork

Kluczbork

43

0.20

KANTOROWICE - wyrobisko

27,86

Lewin Brzeski

Lewin Brzeski

44

0.27

LEWIN BRZESKI - wyrobisko

43,52

Lewin Brzeski

Lewin Brzeski

48

0.28

LEWIN BRZESKI  NOWE – wyrobisko

11,93

Lewin Brzeski

Lewin Brzeski

49

0.118

LEWIN BRZESKI NOWE II - wyrobisko

6,17

Lewin Brzeski

Lewin Brzeski

50

0.38

MALERZOWICE WIELKIE – wyrobisko

18,16

Łambinowice

Łambinowice

51

0.75

TUŁOWICE  ŁAMBINOWICE – staw

1,34

Łambinowice

Łambinowice

52

0.102

MURÓW – rozlewiska

0,95

Murów

Murów

53

0.71

ZAGWIŹDZIE – staw

3,20

Murów

Murów

54

0.65

SADY – stawy

7,72

Niemodlin

Niemodlin

55

0.114

STAW MŁYŃSKI – staw

0,76

Niemodlin

Niemodlin

56

0.107

JÓZEFÓW – staw

1,81

Namysłów

Namysłów NSM

57

0.19

PTAKOWICE - wyrobisko

36,47

Lewin Brzeski

Olszanka

58

0.72

ŚRÓDLESIE I – zbiornik retencyjny

7,36

Dobrzeń Wielki

Opole Elektrownia

59

0.54

PIAST – wyrobisko

5,00

Opole

Opole nr 2

60

0.110

RADAWIE – staw

0,83

Olesno

Olesno Miasto

61

0.98

ŻURAWINIEC – staw

4,83

Olesno

Olesno Miasto

64

0.77

BIESTRZYNNIK„DUŻY ”- wyrobisko

4,63

Ozimek

Ozimek

65

0.78

BIESTRZYNNIK „ MLECZNY” – wyrobisko

4,7

Ozimek

Ozimek

66

0.90

ŻWIROWNIA Paczków – wyrobisko

7,91

Paczków

Paczków

67

0.82

ZIELENIEC – wyrobisko

11,50

Pokój

Pokój

68

0.50

NOWE SIOŁKOWICE – wyrobisko

10,6

Popielów

Popielów

69

0.101

STOBRAWA – staw

3,7

Popielów

Popielów

70

0.43

MŁYNY – zbiornik retencyjny

4,53

Praszka

Praszka

71

0.58

PSURÓW – zbiornik retencyjny

4,58

Praszka

Praszka

72

0.44

NIEMYSŁOWICE – staw

4,42

Prudnik

Prudnik

73

0.86

DĘBOWA – wyrobisko

65,46

Reńska Wieś

Reńska Wieś Kofama

74

0.87

KISZKA- wyrobisko

3,74

Cisek

Reńska Wieś Kofama

75

0.105

BRZEZINY – wyrobisko

12,3

Skoroszyce

Sidzina

76

0.12

DEWIZOWIEC – staw

1,62

Strzelce Opolskie

Strzelce Opolskie Miasto

77

0.95

JEZIORO – Średnie Turawa

15,00

Turawa

Szczedrzyk

78

0.22

KOSOROWICE – wyrobisko

3,48

Tarnów Opolski

Tarnów Opolski

79

0.16

HUTNIK – staw

20,80

Tułowice

Tułowice

80

0.67

SKARBISZOWICE „Gliniak” – staw

2,55

Tułowie

Tułowice

81

0.46

NOWA WIEŚ – wyrobisko

5,00

Domaszowice

Wołczyn

82

0.79

ZAWADZKIE „ HUTNICZY ” – staw

11,50

Zawadzkie

Zawadzkie

83

0.76

ROZWADZA – wyrobisko

23,23

Zdzieszowice

Zdzieszowice

84

0.61

ROZWADZA Cegielnia – wyrobisko

12,28

Zdzieszowice

Zdzieszowice

85

0.39

MALINA I – wyrobisko

13,71

Opole

 

86

0.119

KANAŁ HUTNICZY

0,79

Kolonowskie

 Kolonowskie

 

Wykaz łowisk specjalnych

 

L.P.

Nazwa wody

Pow. wody w ha

Gmina

Koło opiekujące się wodą

1.

PRZYSIECZ – staw

12,40

Prószków

Prószków

2.

WYSZKÓW ŚLĄSKI – wyrobisko

10,01

Nysa

Nysa

3.

ZAWISZYCE – staw nr 3

6,17

Głubczyce

Głubczyce

 

Na łowiskach specjalnych obowiązują osobne zezwolenia wraz z rejestrami połowów.

 

                                                                      

Wykaz łowisk złów i wypuść

 

L.p.

 Nr w rejestrze połowu

Nazwa wody

Pow. wody w ha

Gmina

Koło opiekujące się wodą

1

0.73

ŚRÓDLESIE II – zbiornik retencyjny

(karpiowy)

11,77

Dobrzeń Wielki

Elektrownia Opole

2

0.68

SPAŁEK- Staw (karpiowy)

5,10

Strzelce Opolskie

Strzelce Opolskie

3

25 a,b

 Biała Głuchołaska- od granicy państwa do mostu drogowego (Biała Nyska – Kałków)

 

Głuchołazy, Nysa

Koło PZW Nysa nr 2 i Koło PZW Głuchołazy (Klub Muchowy „Alexandra”)

4

0.11a

DĄBROWA –wyrobisko (karpiowe)

 

0,7

Dąbrowa

Koło Dąbrowa

5

0.106

ZĘBOWICE – staw (karpiowy)

2,49

Zębowice

Olesno Miasto

6

0.52

OKONIÓWKA – wyrobisko (karpiowe)

10,27

Dobrzeń Wielki

 

7

0.103

KOMIN– staw (karpiowy)

2,66

Komprachcice

Komprachcice

8

0.104

KORFANTÓW – żwirownia (karpiowa)

22,32

Łambinowice

Korfantów

9

0.112

SIESTRZECHOWICE – ilak

3,0

Nysa

Koło PZW Nysa nr 2  (Klub Muchowy „Alexandra”). Połów ryb tylko na sztuczną muchę.

10

29a

Jemielnica- Od kładki przy stadninie koni w Zawadzie do mostu droga  Luboszyce - Opole

-

Opole

Opole nr 2

11

0.40

MALINA II – wyrobisko (karpiowe)

29,71

Opole

Elektrownia Opole

12

0.115

BIESTRZYNNIK LEŚNY – wyrobisko karpiowe

2,2

Ozimek

Ozimek

 

- W trakcie połowu ryb na łowisku „złów i wypuść” zabrania się posiadania przy sobie ryb złowionych na innych łowiskach. (wyjątek ryby z gatunku sum).

- Połów ryb odbywa się wyłącznie za pomocą haków bez zadziorowych lub pozbawianych zadzioru ( wyjątek stanowią łowiska karpiowe). 

- Na łowiskach złów i wypuść obowiązuje zakaz stosowania żywej lub martwej rybki (lub jej części) na przynętę.

- Na łowisku SIESTRZECHOWICE – ilak obowiązuje połów ryb tylko na sztuczną muchę.


 

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin