Okręg Polskiego Zwiazku Wędkarskiego z siedzibą w Opolu
http://www.pzw.org.pl/opole

Aktualności

Puchar Sklepu Wędkarskiego Amur

Aktualności | 2018-09-24 | Publikujący: Koło PZW Prudnik

W dniu 23.09.2018r. nad Jeziorem Otmuchowskim w pobliżu restauracji „Sandacz” odbyły się Towarzyskie Gruntowe Zawody Wędkarskie o Puchar Sklepu „Amur” w Prudniku. Były to zarazem ostatnie w tym roku zawody wędkarskie zaliczane do klasyfikacji GPX Koła na 2018 rok. W rywalizacji wzięło udział 15 osób, w tym dwie kobiety. O wiele trudniejsze warunki pogodowe w porównaniu do zeszłotygodniowych zawodów spowodowane bardzo silnym wiatrem skutecznie utrudniały wykonywanie celnych rzutów wędką. Siła podmuchów wiatru była duża, że fale wdzierały się na odległość ok 2m w głąb brzegu jeziora. Kilku zawodnikom od uderzeń wody rozdarły się siatki, przez co jednemu z kolegów uciekło kilka ryb. Tym razem osiągane wyniki były o wiele lepsze. O czołowych miejscach decydowało złowienie większych egzemplarzy leszczy. Zwycięzcy zawodów kol. Stefanowi Orzechowskiemu oprócz dużego leszcza udało się złowić także ok 60 cm bolenia, który zapewnił mu zwycięstwo.

Wyniki pięciogodzinnej rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce - kol. Stefan Orzechowski - 4080 pkt.

II miejsce - kol. Stanisław Dendewicz - 3020 pkt.

III miejsce - kol. Maciej Orzechowski - 2740 pkt.

IV miejsce - kol. Henryk Rewucki - 2660 pkt.

V miejsce - kol. Janusz Dancewicz - 1490 pkt.

VI miejsce - kol. Arkadiusz Czapczyk - 1250 pkt.

Nagrody w postaci pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych wręczał zwycięzcom właściciel sklepu „Amur” kol. Witold Kurdziel, który przybył nad jezioro osobiście pogratulować zwycięzcom.

Zarząd Koła PZW Prudnik składa serdeczne wyrazy podziękowania Państwu Joannie i Witoldowi Kurdzie za wkład w organizację zawodów!

Wyniki rocznej klasyfikacji GPX Koła ukażą się niebawem na stronie internetowej naszego koła.

Zdjęcia