Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Od 1 stycznia 2016 r. nowy RAPR - zobacz zmiany

Aktualności | 2015-12-20 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Przypominamy, że Zarząd Główny Uchwałą nr 74 z dnia 28.03.2015 r. zatwierdził Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb, który obowiązywał będzie od 1 stycznia 2016 r. W stosunku do RAPR funkcjonującego obecnie (do końca br) wprowadzono do niego kilka zmian, z którymi warto zapoznać się przed zbliżającym się kolejnym sezonem.
W załączeniu prezentujemy jeszcze obowiązujący Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb, oraz ten który obowiązywać nas będzie od przyszłego roku.
Dla ułatwienia w załączonej nowej wersji Regulaminu czerwonym kolorem zaznaczyliśmy wprowadzone zapisy, natomiast kolorem niebieskim zapisy, które zostały wycofane.

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (7)

 • Wasilewski Bogdan Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  wbwb1

  najpierw należało by zmienić ustawę o rybactwie by można było łowić na czeboczka amurskiego a i przy okazji skrócić okres ochronny suma

 • nysa79_team Data dodania: 4 lata temu Oceń: 7 + / -

  uuuuuu ha ha ha ha ha. Ale się uśmaiłem po przeczytaniu wpisu kol. nodarek. W tej bajce brakuje jeszcze zakończenia "i wszyscy żyli długo i czczęśliwie". Ale życie to nie bajka i tekst który napisał kolega daje mi 100 procentową pewność że nigdy nie był on przy odłowie ryb w gospodarstwie rybackim w niemodlinie, a co dopiero praca w tej firmie. Walnołeś kulą w płot kolego i wepchałeś kij w mrowisko!!!!!!
  Zapraszam ciebie w okresie od października do grudnia na zangów,kamaszkę,wołoski,logi,pustelnię,olszowy,sosnówkę,królewski-tam twoje oczy zobaczą prawdziwe oblicze rybactwa,a nie bajkopisanie.
  kol. nodarek odłów stawu to walka kilkunastu rosłych kolesi z dziczą!!!! Jedna ekipa ciągnie śieć brodząc po kolana w mule,druga kasarkami napierdziela wszystko co się rusza do nosideł i nosi wszystko na sortownik, tam kolejna ekipa sortuje karpie od pozostałych ryb i nosi do basenu na traktorze. Woda jest gęsta od ryb, ze stawu spierdziela wszystko co potrafi uciec przez kraty przy spuście. Miedzy innymi wspomniane czebaczki i tysiące innych małych ryb, rów odpływowy poniżej stawu jest pełny wszelkiej drobnicy która ucieka przed zagładą ze strony wspomnianego przez ciebie ptactwa i spadającym poziomem wody. Dominującymi rybami w tej maźi rybnej są właśnie czebaczki byczki okonie karasie płotki liny małe szczupaczki słonecznice żadziej sandacze. Żaden ze wspomnianych przeze mnie rosłych chłopów nie ma czas ani ochoty bawić się z jakąś drobnicą. W tym roku były stawy gdzie gatunki którymi nie zarybia się stawów przekroczyły tonę, a nie kilogramy-prym wiódł byczek.
  Po odłowie chłopaki zabierają swój sprzęt i jadą do bazy,a po nich w miejscu sortownika zostaje DYWAN z drobnicy wdeptany w ziemię i wymieszany z błotem który to dywan do rana zjadają dzikie zwierzęta.
  AAAAA więc kolego nodarek przestań mi tu pier.....ć o tym co się dzieje w gospodarstwie rybackim niemodlin, przeczytałeś jakieś opracowanie o hodowli karpia w poliwodzie w i tniesz mondralę.
  Jak masz pisać takie bzdury to lepiej nic nie pisz!!

 • nodarek Data dodania: 4 lata temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • nysa79_team Data dodania: 4 lata temu Oceń: 9 + / -

  Kol. nodarek. Doskonale zdaje sobie sprawę z tekstu który napisałem. Powtórzę jeszcze raz!!!
  Wprowadzanie zakazu dla wędkarzy nic nie da!!!
  Dlaczego???
  Bo gospodarstwa rybackie zasilają wody naszego okręgu setkami kilogramów,milionami szt. tej rybki.
  Jest to proces którego nikt z nas nie powstrzyma, ani nawet nie ograniczy!!!
  pozdrawiam.

 • nodarek Data dodania: 4 lata temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • Wasilewski Bogdan Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  wbwb1

  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 12 listopada 2001r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz.U.Nr 138 poz. 1559 z 2001 r. z późn. zm. § 8. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunków trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie należy wpuszczać ani do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód.

  Ale popieram tok rozumowania kolegi nysa79_team

 • nysa79_team Data dodania: 4 lata temu Oceń: 7 + / -

  Witam wszystkich. Po pzreczytaniu nowego i starego regulaminu chciałbym się odnieść do starego już zapisu dotyczącego zakazu używania jako przynęty i wypuszczania z powrotem do wody małej rybki z gatunku czebaczek amurski. Zakaz jaki powstał w RAPR jest całkowicie bezcelowy i bezsensowny przynajmniej na terenie działania PZW Opole.
  Dlaczego?
  Otóż w naszym województwie działa prężnie kilka gospodarstw rybackich które produkują bardzo dużą ilość karpia. Produktem "ubocznym" tej produkcji karpia jest kilkanaście gatunków ryb którymi nie zarybia się stawów, są to płotki karasie słonecznice sumiki karłowate i wiele innych ryb. Jest tam także czebaczek amurski. Rybka ta występuje w niektórych stawach w bardzo licznej popujacji jest tam jej setki tysięcy, a nawet miliony!! Stawy są odławiane, woda spuszczana ,a czebaczki rowami, kanałami ,małymi rzeczkami wędrują po terenie całego wolewództwa. Więc wprowadzanie zakazu dla wędkarzy jest tylko czystą złośliwością a nie próbą ratowania wód przed ekspansją czebaczka amurskiego. Mam nadzieję że moje słowa otworzą oczy odpowiednim osobom w okręgu i ten chory zakaz w naszym województwie zostanie zniesiony. Poza tym nie widzę negatywnych konsekwencji wysyępowania tego gatunku w naszych wodach!
  Na sam koniec życzę wszystkim kolegom WESOŁYCH ŚWIĄT.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin