Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Porozumienia do poprawki – to nie tak Panie Prezesie

Aktualności | 2016-01-21 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Ze zdziwieniem przeczytaliśmy na stronie Okręgu PZW Katowice informację sygnowaną podpisem Prezesa ZO PZW Katowice, że powodem wypowiedzenia przez Zarząd naszego Okręgu umowy porozumienia była wyrażona przez nas chęć korzystania w ramach tegoż porozumienia również z katowickich zbiorników licencyjnych. Ze zdziwieniem, ponieważ od początku rozmów dotyczących porozumień temat ten w naszym Okręgu poruszany nie był.
Owszem, wiemy, że łowisk licencyjnych jest w Okręgu Katowice około stu, ale doskonale rozumiemy istotę działalności tego typu łowisk, dlatego sprawa dostępu do nich w ramach porozumień nigdy nie była przedmiotem rozważań w naszym Okręgu.
Przypomnijmy zatem fakty związane z tematem porozumień. Na posiedzeniu Zarządu Okręgu Opole w dniu 26 października 2015 roku zapada decyzja o konieczności wprowadzenia stosownymi aneksami zmian do dotychczas zawartych porozumień. Zmiany spowodowane warunkami pogodowymi panującymi w ubiegłym roku, to -  wyłączenie z wędkowania w ramach porozumień tak zwanych wód kołowych, a także wyłączenie Zbiornika Nysa i części rzeki Nysa Kłodzka ze względu na trwające tam prace remontowe. To były JEDYNE propozycje zmian w obowiązujących porozumieniach.
Zaraz po posiedzeniu Zarządu Okręgu do zainteresowanych okręgów skierowane zostały pisma z naszą propozycją, z prośbą o ich rozpatrzenie w terminie do 16 listopada 2015 r. Wszystkie okręgi odpowiedziały w terminie wykazując zrozumienie i zgadzając się na wprowadzenie aneksami proponowanych zmian. Wszystkie oprócz Okręgu PZW Katowice, który nie tylko nie dochował wyznaczonego terminu odpowiedzi, ale nawet w sposób oficjalny nie poinformował, że sprawa ta będzie przedmiotem debaty na grudniowym posiedzeniu ZO PZW Katowice. O tym dowiedzieliśmy się ze strony internetowej. Wykazaliśmy się dobrą wolą i z ostateczną decyzją w sprawie tego porozumienia postanowiliśmy zaczekać na oficjalną odpowiedź. O działaniach dotyczących porozumień na rok 2016 informowaliśmy na naszej stronie w notatce „Porozumienia do poprawki" w dniu 7 grudnia 2015 r.
Oficjalna odpowiedź na naszą propozycję nadeszła z końcem grudnia. ZO PZW Katowice przystał na naszą propozycję, w kontrpropozycji w dużym stopniu ograniczając dostęp do własnych wód oraz znacznie zwiększając stawkę dla wędkarzy opolskich. Równolegle, Okręg Katowice, w ramach porozumienia dotyczącego wód przygranicznych, zaproponował podniesienie stawki aż o 100%. Z takimi propozycjami nie mógł się zgodzić Zarząd Okręgu PZW Opole, w związku z czym wypowiedział porozumienie dotyczące wód ogólnodostępnych, pozostawiając natomiast dotychczasowe zapisy z porozumienia dotyczącego korzystania z wód przygranicznych.
Z informacji, o której mowa na wstępie dowiadujemy się, że sprawę porozumienia na wody przygraniczne ZO PZW Katowice rozpatrzy na posiedzeniu lutowym. Czyżby chodziło o wypowiedzenie tego porozumienia ze względu na brak naszej zgody na zaproponowane przez Okręg Katowice podniesienie stawki?

Zanim do Katowic dotarło pismo Prezesa ZO PZW Opole z prośbą o sprostowanie zamieszczonych informacji, zanim zdołaliśmy umieścić niniejsze wyjaśnienie na stronie, „zdążyła się" zmienić oficjalna wersja na stronie Okręgu Katowice. Nie ma już teraz mowy o wodach licencyjnych, ale też nie ma słowa o tym jakie były nasze propozycje zmian i czym powodowane, ani jakie propozycje zostały odrzucone przez nasz Zarząd. Sądzimy, że podane przez nas wyżej przyczyny wypowiedzenia umowy porozumienia na wody ogólnodostępne, oddają cały sens prowadzonych negocjacji.

To nie tak było Panie Prezesie ZO PZW Katowice jak chcieliście przekazać swoim wędkarzom. Więcej otwartości w przekazywaniu informacji a okaże się, że to nie Okręg Opole jest tym złym Okręgiem. A pierwotną wersję informacji jaka ukazała się na stronie Okręgu Katowice oczywiście mamy zapisaną.

 

                                                               Rzecznik Prasowy ZO PZW Opole - Ryszard Kloch

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (13)

 • nodarek Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  A dla kolegów z ZO OPOLE-przecierz nie musicie podpisywać nic z Katowicami-za moją poradą wszyscy moi znajomi przenieśli opłaty do okręgu Opole -takich zniesmaczonych jak ja jest wielu być może jeszcze kilku weźmnie ze mnie przykład.......z tego co wiem to jeden z teamów wędkarskich z Gliwic przeszedł też pod opole bo nie mógł się dogadać w Katowicach w sprawie sportu, a w Opolu działa perfekcyjnie.....może zauważalny odpływ członków z okręgu Katowice da do myślenia tamtejszym władzom, że to Oni sa dla wędkarzy a nie odwrotnie.W ciągu 2-uch lat koło w Strzelcach zyskało ponad 100 członków z katowickiego okręgu-pomyślcie panowie z Katowic jak to czytacie

 • nodarek Data dodania: 3 lata temu Oceń: 2 + / -

  PANOWIE Z KATOWIC przemyślcie wasze rządy w okręgu.....o czym to świadczy że okręgi ościenne nie podpisują z wami porozumień.(200 z Krakowem trudno nazwać porozumieniem),Bielsko,Opole! Częstochowa mają was dość -pochodzę z Rudy Śląskiej od 1982 do 2012 opłacałem kartę w kole Halemba -teraz 4-ty rok w kole Strzelce Miasto.....dlaczego?Większość kół wprowadza łowiska licencyjne i choć przez 30 lat także z mojej składki wpuszczane były tam ryby to nagle się okazuje że można sobie to zawłaszczyć i kasować dodatkowo- nie każdgo stać na kolejne 200 zeta za wędkowanie- nie wszyscy to 45-cio letni emeryci górniczy, Gdzie tylko można było podjechać autem na ryby, teraz to niemożliwe- dziesiątki zakazów w okolicach Chałupek,Bukowa Krzyżanowic,"ogrodzone "Pławniowice,Chechło kTarnowskich Gór z ograniczeniami,kłopoty z dojazdem do Łąki,Przeczyc,Kozłowej Góry,Pogorii4,Paprocan,Paruszowca i wielu innych akwenów, jak można było po kilkudziesięciu latach użytkowania "stracić" Wisłę??Zacznijcie być otwarci do ludzi, zacznijcie im służyć,pomagać w dostępie do wody bo to jeden ze sposobów w walce z kłusownictwem,przestańcie wprowadzać bezsensowne zakazy i obostrzenia(np. górne wymiary ochronne na stawie 1,2ha bo to niczemu nie służy- nie dopuszczajcie do powstawania kolejnych elitagrnych łowisk bo nie tylko w okręgu macie bogatych emerytów,zacznijcie rozwiązywać problemy a nie mnóżcie ich,zacznijcie w końcu odpisywać na e-maile (wysłałem na wszystkie kontaktowe ze strony internetowej,e-mail dotyczył Pławniowic i problemu jak za unijne pieniądze ograniczono dojazd do wody budując wokół jeziora drogę rowerową,stawiając przy tym na wszystkich dojazdach zakaz ruchu,który to opisywał równierz grodzenie prywatnych posesji aż do wody)proponowałem nawet oprowadzenie i wizję na miejscu, no ale po co.......was to nie obchodzi, byle kasę ściągnąć do kwietnia a potem. .......nie zachowujcie się jak ostatni bastion PZPR bo jak historia pokazuje i PZPR można było obalić. .......powtórzę to jeszcze raz to nie Opole,Bielsko czy Częstochowa są INNE

 • Niepokorny Marcin Data dodania: 3 lata temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Niepokorny Marcin Data dodania: 3 lata temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • kalfus3 Data dodania: 3 lata temu Oceń: -13 + / -

  Rozwiń
 • rzecznik Data dodania: 3 lata temu Oceń: 9 + / -

  Szanowny Panie Prezesie !
  Z uwagą przeczytałem Pański bardzo obszerny komentarz na naszej stronie internetowej w sprawie porozumień i niewątpliwie z jednym muszę się zgodzić, strona internetowa nie jest miejscem do dyskusji między dwoma okręgami. Niemniej jednak, wywołany do tablicy, muszę zauważyć, że to co napisałem, było tylko i wyłącznie reakcją na informacje zamieszczone w relacji z Waszego posiedzenia Zarządu Okręgu, a dotyczące porozumień. Informacje jakie zawarłem w notatce umieszczonej na stronie oparte były na konkretnych pismach, a nie na rozmowach telefonicznych. Nie mogę też nie zwrócić uwagi Pana Prezesa na kilka detali, a mianowicie :
  1. Przesłany przez nas aneks z podpisami prezesa i wiceprezesa był sprawą rutynową, pozwalającą na szybkie załatwienie sprawy (pozostałe Okręgi tak naszą prośbę zrozumiały). Uzasadnienie jakie wtedy dołączyliśmy było i pozostaje w dalszym ciągu jedynym powodem proponowanych zmian.
  2. Oficjalna odpowiedź jaką otrzymaliśmy, oprócz braku zgody na nasze propozycje, zawierała dwa sporządzone przez Wasz Okręg aneksy, z których jeden w znacznym stopniu ograniczał dostęp do wód Okręgu PZW Katowice przy podwyższonej opłacie dla naszych wędkarzy, w drugim proponowano podniesienie opłaty za korzystanie z wód przygranicznych z 35 do 70 zł. Na takie warunki zgody z naszej strony być nie mogło.
  3. Podtrzymujemy swoje stanowisko, że nigdy nie staraliśmy się o bezpłatny dostęp do Waszych łowisk specjalnych. Zatem sugestia, że nasza propozycja wycofania z Porozumienia części wód, było odwetem za brak dostępu do Waszych wód licencyjnych, jest chybiona.
  4. Skoro już o łowiskach specjalnych mówimy to zauważmy, że ponad „setka” Waszych łowisk nigdy nie była bezpłatnie dostępna dla naszych wędkarzy. My zaś swoje wody poza obwodowe chcieliśmy chronić tylko w roku 2016, do tej pory zawsze były one dostępne dla Waszych wędkarzy.

 • rzecznik Data dodania: 3 lata temu Oceń: 11 + / -

  5. Napisał Pan o narzuconym przez nas limicie 2 000 znaków do wykupienia. To, że w roku 2015 ten limit nie został w pełni wykorzystany oznacza, że każdy chętny wędkarz Waszego Okręgu takie znaki bez problemów mógł wykupić.
  6. I na koniec, szkoda, że porównując warunki wędkowania w naszych okręgach, nie wspomniał Pan Prezes o rocznych limitach połowów na Waszych wodach oraz o wynikającej zapewne z tego względu nieporównywalnej presji Waszych wędkarzy na nasze wody, co jest również bardzo istotną rzeczą w tej sprawie.
  Raz jeszcze akceptując Pańską uwagę o dyskusjach w Internecie kończę ją mając nadzieję, że tych kilka uwag pozwoli Panu Prezesowi spojrzeć na sprawę z naszego punktu widzenia. Z wyrazami szacunku.
  Rzecznik Prasowy Okręgu PZW w Opolu
  Ryszard Kloch

 • prezes zo Data dodania: 3 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • prezes zo Data dodania: 3 lata temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • prezes zo Data dodania: 3 lata temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • prezes zo Data dodania: 3 lata temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • prezes zo Data dodania: 3 lata temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • prezes zo Data dodania: 3 lata temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin