Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

I tura Ligi Okręgowej - Realcja z rozpoczęcia sezonu!

W ubiegłą niedzielę została rozegrana I Tura Ligi Spinningowej. Areną zmagań była rzeka Nysa Kłodzka w Piątkowicach,. Jak poszło opolskim spinningistom?  Zapraszamy do relacji!

Pierwsze zawody spinningowe cieszą się od wielu lat dużą frekwencją. Jak wiadomo, dla niektórych są to najważniejsze i zarazem prawdopodobnie najtrudniejsze zawody w całym roku. Bez trudu można usłyszeć od samych zawodników, jak duży komfort psychiczny daje "zaliczenie" pierwszej tury. Dla większości jest to dodatkowy bodziec  mobilizujący, ale niestety nie dla wszystkich Nysa była łaskawa. Dziwi ten fakt, ponieważ warunki były wręcz idealne. Pogoda optymalna, poziom wody również, ale niestety zabrakło tego najważniejszego, intensywnego żerowania ryb. Nie można powiedzieć, że kompletnie nic się nie działo, ponieważ zwykle spinningiści są bardzo dobrze przygotowani i łatwo nie odpuszczają, dlatego żeby zameldować się na podium, potrzeba było złowić tych ryb kilka. Jak się okazało, ta sztuka udała się tylko nielicznym, tym którzy konsekwentnie wykonali założenia i systematycznie punktowali przez całe zawody.

W miarę upływu czasu, temperatura coraz bardziej dawała się we znaki, czego dowodem było to, że część zawodników oddawała prędzej karty startowe. Trudny teren jakim są brzegi Nysy Kłodzkiej potrafi dać w kość nie jednemu, dlatego tym bardziej cieszy złowienie w niej ryby.

Sygnał kończący zawody zabrzmiał równo z godziną 14.00. Jak można było później zauważyć, dla ponad 20 osób było to równoznaczne z możliwością opuszczenia zawodów. Jednak jak doskonale wszyscy wiemy, w regulaminie jest jasno i wyraźnie zapisane, że zawodnik uczestniczy w zawodach od początku do końca, a takim jest oficjalne zakończenie wraz z wręczeniem pucharów i nagród. Duże więc zdziwienie budził widok pośpiesznie pakujących się i odjeżdżających kolegów, którym nie udało się zdobyć punktów. Rozumiemy rozgoryczanie, oraz to że ktoś może pracować, ale czy nie warto zostać do samego końca imprezy i pogratulować pozostałym, tym którzy w tym dniu dali z siebie znacznie więcej i osiągnęli sukces? Widząc to co się dzieje, sędzia główny zawodów kol. Edward Łowkis, postanowił sprawdzić obecność przed uroczystym zakończeniem. Okręgowy Kapitanat informuje, iż zgodnie z regulaminem, wszyscy którzy nie zostali usprawiedliwieni przez sędziego głównego  otrzymają do pozostałych tur punkt karne. Jednocześnie dziękujemy w tym miejscu "garstce" uczestników, którzy zostali do samego końca by oklaskiwać w tym dniu najlepszych!

Całe szczęście był to jedyny negatywny aspekt w trakcie trwania całej imprezy! Wartym odnotowania faktem jest uhonorowanie przez OKS juniora, który jest członkiem kadry okręgowej. Wysokiej klasy wędkę oraz kołowrotek firmy Robinson odebrał Fabian Hurek. Miejmy nadzieję, że sprzęt ten będzie mu dobrze służyć przez cały sezon!

Dokładne wyniki  poniżej!

http://www.pzw.org.pl/opole/wiadomosci/132062/66/i_tura_ligi_spinningowej_2016__wyniki

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 2 + / -

  sardynka

  Rzeczniku!!!...Ryszardzie!!!...trza mieć oczy dokoła głowy aby to zobaczyć, na ogólnym nie było to zaalarmowałem!!!
  Choć mam dopiero 50 lat plus Wat, i czuję się całkiem młodo, to od ręki się zapiszę.
  Dziękuję i pozdrawiam...hej!!!...jak hejnał!!!

 • rzecznik Data dodania: 3 lata temu Oceń: 1 + / -

  Kolego Tadeuszu, pozwolę sobie odpowiedzieć za Rafała. Komunikat o Indywidualnych Mistrzostwach Seniorów "wisi" na stronie Okręgowego Kapitanatu Sportowego od 17 maja. Na "okręgowej" przy tej ilości informacji można go znaleźć nieco dalej. Pozdrawiam (RK)

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 4 + / -

  sardynka

  Kolego Rafale...w kalendarzu widzę Mistrzostwa Okręgu Seniorów, to już za 3 tygodnie, a ogłoszenia brak...czyżby były skreślone???

 • Sierpiński Rafał Data dodania: 3 lata temu Oceń: 8 + / -

  A przecież w Zasadach Organizacji Sportu Wędkarskiego cz. 2 jak byk stoi czcionką pogrubioną:

  "5.26. Ekipy uczestniczące w zawodach są zobowiązane do przebywania w miejscu otwarcia i zakończenia zawodów do czasu oficjalnego ogłoszenia wyników i uroczystego zakończenia zawodów. Za nieusprawiedliwioną nieobecność zawodnikowi dopisuje się 25% maksymalnych punktów sektorowych (z zaokrągleniem górę) do klasyfikacji ogólnej."

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin