Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Kolejne działania w sprawie śnięć ryb na Nysie Kłodzkiej

Aktualności | 2017-09-22 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

W dniu dzisiejszym z inicjatywy Marszałka Województwa Opolskiego  Andrzeja Buły odbyło się spotkanie dotyczące problematyki związanej ze stratami w rybostanie naszych wód, ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich śnięć na rzece Nysa Kłodzka. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Departamentów Samorządu tj. Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wiesław Kryniewski, oraz Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Manfred Grabelus. Nasz Okręg reprezentowali Prezes ZO Wiesław Miś i Dyrektor Biura Jakub Roszuk.
Marszałek po wysłuchaniu przedstawicieli Okręgu zaproponował aby reprezentant Okręgu PZW Opole przedstawił zaistniałą problematykę na najbliższym posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego (najbliższy wtorek).  Jednocześnie zapewnił, że ze swojej strony i w ramach swoich uprawnień udzieli wszechstronnego wsparcia przy działaniach zmierzających do zapobiegania takim wydarzeniom, czy wprowadzenia niezbędnych zmian legislacyjnych, udzieli również niezbędnej pomocy przy usuwaniu skutków śnięć i zatruć.  
Kolejne spotkanie w sprawie śnięć ryb na Nysie Kłodzkiej odbędzie się z Wojewodą Opolskim w dniu 29 września br.
O przebiegu spotkania poinformujemyna naszej stronie internetowej.

W załączeniu kolejne pisma dotyczące sprawy śnięć.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • niezadowolony Data dodania: 1 rok temu Oceń: 7 + / -

    Najpierw był remont wałów i zapory, nie można było piętrzyć wody, teraz są ptaki błotne i zbiornik wypełniony w 30% zarasta krzakami. Jedynym wyjściem z sytuacji jest zwiększenie piętrzenia na zbiorniku dzięki temu sinice pojawia sie znacznie później - woda nie będzie tak się nagrzewała, co zostało zrobione z dobrym skutkiem na zbiorniku turawskim. Przy obecnej technice można przewidzieć intensywne opady i reagować. Te ryby to podusiły się w sztolniach pod elektrownią, bo jak rzeka płynie przez miesiąc jedną stroną, to z drugiej robi się zupa...trzeba częściej zmieniać kierunki wypływu wody.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin