Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ZARYBIENIE SANDACZEM W CIENIU KOLEJNYCH MARTWYCH RYB

Aktualności | 2017-12-01 | Publikujący: Koło PZW Paczków

W dniu dzisiejszym kolejna partia sandaczy zakupionych z dobrowolnych składek wędkarzy z kół PZW Paczków i Otmuchów trafiła do Jeziora Otmuchowskiego. Tym razem było to 54 kg sandacza w przedziale 30 - 40 cm. Niestety, chwile po zakończonym zarybieniu otrzymaliśmy informację, że poniżej zapory w Otmuchowie rzeką Nysą Kłodzką kolejny raz płyną śnięte i okaleczone ryby. Przyczyna póki co nie jest znana. W tym miejscu nasuwa się pytanie o sens starań wędkarzy i działaczy naszych kół. To nie pierwszy taki przypadek w tym roku. Miejmy nadzieję, że odpowiednie służby zajmą się tym problemem a ludzie odpowiedzialni za taki stan rzeczy zostaną rozliczeni.

Relacja z Radia Opole :

 

http://radio.opole.pl/100,220683,katastrofa-ekologiczna-w-otmuchowie-setki-zabity

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • niezadowolony Data dodania: 1 rok temu Oceń: 23 + / -

  "Obszar natura 2000 zbiornik otmuchowski" stoi czerwona tablica a za nią elektrownia mieli ryby, ale przecież to wina ryb, że gromadzą się na zimowisko pod elektrownią, a jakiś dureń otwiera gwałtownie upusty denne. Nie pierwszy raz sytuacja się powtarza, poniżej na rzece stoją koledzy i wyłapują okaleczone sandacze i tak od lat.

 • dyzio2 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 18 + / -

  Popieram Cię kolego w pełni.Trzeba w jakiś sposób przerwać tę bezmyślność Kierownictwa RZGW. Na pewno wśród braci wędkarskiej są jakieś osoby "te wyżej siedzący" i powinni pomóc wędkarzom z zbiorników Otmuchów Paczków itd.A zorganozować protes jestem jak najbardziej na TAK !!

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 2 lata temu Oceń: 18 + / -

  jurkoz

  Współczuję Kolegom z kół Paczkowa i Otmuchowa , a również Władzom Okręgu. Po raz trzeci w przeciągu roku z przyczyny ludzkiej bezmyślności i braku reakcji na nią ze strony wysokich urzędów państwowych, wydawałoby się powołanych do przeciwdziałania takim zjawiskom., dorobek pracy kilkuset wędkarzy jest niweczony. Władze Okręgu bez własnej winy znalazły się w matni. Z jednej strony oczekiwania wędkarzy by wody były rybne, a drugiej strony cyniczne poczynania RZGW co można było odczytać w słowach ich rzecznika -„ taka sytuacja jest nie do uniknięcia przy czasowym wyłączeniu turbin”. Osobiście na tym jeziorze łowię od lat kilkudziesięciu i nie przypominam sobie takich sytuacji. Trudno coś radzić, ale na pewno wszelkie poczynania Władz Okręgu powinny spotkać się ze wsparciem całej społeczności wędkarskiej. Wsparciem wyrażonym imiennym protestem przeciwko działaniom RZGW kierowanym do najwyższych władz krajowych / podpisy poparcia na stronie internetowej/, aż po protest czynny przed siedzibami RZGW w Otmuchowie i Wrocławiu.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin