Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

DZIAŁALNOŚĆ Z MŁODZIEŻĄ W KOLE PZW MAŁAPANEW OZIMEK W ROKU 2008 cz.1

Aktualności | 2009-03-14 | Publikujący: Koło PZW Ozimek

     Działalność Koła PZW „Małapanew” Ozimek w roku 2008 podporządkowana została przygotowaniom do przeprowadzenia XX- tej edycji Spławikowych Zawodów Wędkarskich z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Mimo zaangażowania w organizacyjne przygotowanie tej jubileuszowej imprezy realizowaliśmy także inne, liczne przedsięwzięcia związane z edukacją i szkoleniem młodzieży wędkarskiej.

 

    Jak zwykle z początkiem roku rozpoczęliśmy w siedzibie koła zajęcia teoretyczne z grupą dzieci zainteresowanych wędkarstwem. Zajęcia te prowadzili inspektorzy i instruktorzy szkolenia młodzieży wędkarskiej, w tym także nowo wyszkoleni koledzy Jan Pierwoła i Tomasz Gnyszka, którzy z powodzeniem ukończyli kurs zorganizowany przez Zarząd Okręgu PZW w Opolu. Nabyli również uprawnienia wychowawcy placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, nadane przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Opolu.

 

                 kol. Pierwoła mianowany na instruktora                          szkolenie na instruktorów

 

   

W ramach przygotowań do sezonu członkowie szkółki wędkarskiej włączyli się w sprzątanie  zbiorników Dużego i Mlecznego w Biestrzynniku, którymi opiekuje się koło. Była to ciekawa lekcja poglądowa z zakresu edukacji ekologicznej.    

Sprzątanie    sprzątanie stawu II     sprzątanie stawu III

                                              sprzątanie stawu IV

   

     Realizując jeden z celów statutowych PZW zajmowaliśmy się edukacją wędkarską osób niepełnosprawnych, w tym w szczególności dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dobitnym przykładem takich działań jest uczestnictwo reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozimku, przygotowanej przez naszych instruktorów a zajmującej się edukacją dzieci z deficytami rozwojowymi, w III Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Wędkarstwie Spławikowym „Szuwarek 2008”. Reprezentanci tej szkoły Piotr Kierat i Mariusz Młotek zajęli odpowiednio II i III miejsce indywidualnie, natomiast szkoła sklasyfikowana została na I miejscu. Zawody rozegrano na stawach w Raszowej koło Leśnicy, a imprezę zorganizował tamtejszy Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy.

 

          Szuwarek                          Szuwarek II

                                              Szuwarek III

 

 

    Po raz kolejny reprezentacje trzech szkół, które znajdują się na terenie działania naszego koła, uczestniczyły tym razem w  III edycji Mistrzostw Województwa Opolskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Wędkarstwie Spławikowym, rozegranych w  połowie maja na Kanale Ulgi w Opolu. Nie osiągnęliśmy tam oszałamiających wyników indywidualnych, ale równy, dobry poziom naszych zawodników sprawił, że reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku zajęła w klasyfikacji drużynowej III miejsce.

 W trakcie zawodów reprezentanci koła odebrali także nagrodę  finansową

 I stopnia oraz pamiątkowy puchar za prace z młodzieżą w roku 2007.

nagroda za prace z młodzieżą w roku 2007 Żaneta Marcin

                         III miejsce naszej młodzieży           wspólne zdjęcie

 

 

  31 maja przy pięknej i słonecznej pogodzie na akwenach wodnych w Biestrzynniku Koło PZW ,,Małapanew" Ozimek zorganizowało XX Jubileuszową edycję zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka. Tradycyjnie już impreza ta ciesząca się wielkim zainteresowaniem  wśród dzieci i młodzieży zgromadziła na starcie ponad 120 przedsawicieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz przedszkoli.  W kategorii przedszkolaków najlepiej poradziła sobie Wiktoria Kaczmarek wyławiając 680 gram ryb, tuż za nią uplasowali się Marek i Rafał Kwiecińscy, obaj po 540 gram. Najlepszy wynik w klasyfikacji szkół podstawowych osiągnął  Wojciech Osada, który z wynikiem 2320pkt.  zapewnił sobie również tytuł najlepszego uczestnika imprezy. Drugie miejsce zajęła Daria Kuczka, a na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Waligórska. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce wywalczył  Paweł Wojdyła, łowiąc 1870 gram ryb. Tuż za nim na drugiej pozycji uplasował się Dawid Markulak, a trzecie miejsce przypadło Martinie Nieświec. Wyróżniono także najmłodszego uczestnika zawodów, którą była 3,5 letnia Martyna Garańczuk.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr.1 w Ozimku, wyprzedzając Szkołę Podstawową nr.2 w Ozimku oraz Szkołę Podstawową nr.3 w Ozimku. W kategorii drużynowej gimnazjów zwycięstwo odniosła drużyna Gimnazjum nr.1 w Ozimku. 
Najlepszych uhonorowano pucharami, medalami, a wszystkich uczestników cennymi nagrodami rzeczowymi oraz słodyczami, które wręczali burmistrz Jan Labus oraz główny organizator imprezy Wiesław Miś. Rejsy łodzią motorową oraz prezentacja wojskowego wozu bojowego typu ,,Hummer" oraz smaczny posiłek dodatkowo uatrakcyjniły tą wspaniałą imprezę.

 

   Dzień Dziecka w Ozimku  Dzień Dziecka ważenie ryb

           rejsy łodzią motorową                      wojskowy Hummer

           zwycięzcy w kat. szkół podstawowych                       najlepsi gimnazjaliści

 

 

kliknij lewy przycisk myszki aby przejść do 2 części

 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin