Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

DZIEŃ WĘDKARZA - 19 marca.

Aktualności | 2009-03-18 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy oraz sympatycy wędkarstwa.

W roku 2009 po raz drugi obchodzimy 19 marca Dzień Wędkarza. Dzień ten ustanowiony został przez Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZW dla upamiętnienia daty powstania Polskiego Związku Wędkarskiego.

   Dzień ten dla wszystkich wędkarzy powinien być przede wszystkim dniem:

        ü          wspomnień wszystkich ciekawych wypraw i przygód wędkarskich w okresie minionych lat,

        ü          marzeń wędkarskich w nadchodzącym nowym sezonie,

        ü          walki z zanieczyszczeniem środowiska

        ü          walki z kłusownictwem

        ü          czystej i zdrowej wody

        ü          miłych i sympatycznych spotkań z koleżankami i kolegami wędkarzami

        ü          przekonaniem, że wędkarskie hobby może być powodem do dumy i satysfakcji z możliwości przebywania w uroczych zakątkach środowiska wodnego,

        ü          spotkań z dziećmi i młodzieżą, aby zachęcić ich do kontynuacji wspaniałych przygód z wędką,

        ü           wypełniania z satysfakcją i zadowoleniem zadań społecznych przez działaczy wędkarskich wszystkich szczebli,

        ü           sportowych marzeń dla zawodników wędkarstwa wyczynowego wszystkich szczebli.

Wędkarstwo jest takim hobby, które łączy ludzi bez wzglądu na wiek,

zawód i zainteresowania. W Okręgu Opolskim Polskiego Związku Wędkarskiego zrzeszamy prawie 23 000 członków. Wszystkim życzę, aby spełniły się im wspaniałe marzenia związane z wędkarskim hobby i aby Dzień Wędkarza trwał cały rok.

 

 

Prezes ZO PZW w Opolu

 

Zygmunt Czekański

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (7)

 • kalfus3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 8 + / -

  Dobre he he to orendzie to wcale nie napisał ten z Opola, lecz Główny.Ten z Opola nie jest taki bystry na jakiego wygląda.A sami widzicie jak mu bez wazeliny włażą.

 • zawadzki Data dodania: 10 lat temu Oceń: 6 + / -

  Śmiać mi się chce, kiedy czytam orędzie pana prezesa a w nim hasło walki z kłusownictwem. Może pan prezes łaskawie wyjaśni, kto miał walczyć z kłusolami w styczniu, lutym i marcu, skoro np. na terenie powiatu nyskiego przynajmniej do połowy marca nie działały społeczne straże rybackie. Moja legitymacja, którą otrzymałem wczoraj nosi datę 18 marca. Zamiast głosić orędzia, może zastanowi się pan do zjazdu wyborczego, co zrobić, aby straże mogły ruszyć w teren już w styczniu. Cóż, widać okręg do spółki z "rangersami" kieruje się w tej sprawie łacińskim przysłowiem festina lente. Może w kolejnej kadencji szanowcy prezes dopilnuje, aby spieszono się szybciej? W końcu za darmo funkcji we władzach okręgu się nie sprawuje? To ostatnie zdanie odnosi się do zachwalanego przez pana "społecznego" piastowania funkcji? Społecznego, bo za społeczne pieniądze.

 • darek63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 3 + / -

  darek63

  Od dwóch tysiąc leci wiadomo że rybakiem był św Piotr i tak pozostanie.A ten kto wymiślił dzień wędkarza w rocznicę powstania pzw,przypomina mi 22lipca też się przyjęło na jakiś czas.Kolego dariusz_dworak nie przejmój się tym że cokolwiek krytycznego napiszesz na temat pzw to zostanie zaraz zwinięte przez tego admina,znam to po sobie.A to PZW (przeminęło z wiatrem) terz odejdzie tylko może trochę to jeszcze potrwa.Pozdrawiam św trójcę , też wzniosłem się na wyżyny intelektu.Admin masz pole do popisu więc zwiń to zaraz.

 • moonicaa Data dodania: 10 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • komentator Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  Działaczom i całej braci wędkarskiej z okazji Dnia Wędkarza sukcesów w połowach, cudnych zakątków, krystalicznej wody, czystych brzegów, braku "towarzystwa "kłusowników i innych zakłócających odpoczynek nad wodą! A rybom ? By po pięknej walce, uwiecznieniu na fotografii szczęśliwego powrotu do wody.

 • Dworak Dariusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  Ponoć uchwalono, że 1 kwietnia będziemy obchodzić miedzynarodowy dzień walki z kłusownictwem, a 13 maja dzień intensywnych zarybień.

 • mady1 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 6 + / -

  witam. ja osobiście również życzę wszystkiego dobrego w tym dniu koledze prezesowi. ale najbardziej, to życzę: wyboru na następną kadencję, nieustępliwości w zwalczaniu nieprawidłowości w funkcjonowaniu okręgu, większej wiary w słuszność działań niektórych członków prezydium i plenum, i więcej czasu spędzanego nad wodą z wędką.
  pozdrawiam

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin