Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

"Dom Wędkarza" w Jasienicy Dolnej......

Aktualności | 2009-04-14 | Publikujący: Rejon III Jeziora Nyskie

Nowiny Nyskie nr 16 - artykuł.

Łambinowice: Sprawy Domu Wędkarza ciąg dalszy

 

Hucpa i rozróba

 

- Wypowiedzi pana prezesa Zawadzkiego pokazują, że nie zna się on na wielu rzeczach. Myli pojęcia i nie ma pojęcia  o funkcjonowaniu Polskiego Związku Wędkarskiego, choć jest jego członkiem i prezesem koła - mówi Ireneusz Czuluk, wiceprezes opolskiego Okręgu PZW. Jego ostra reakcja to wynik naszej ostatniej publikacji. Opiekunowi rejonu nysko - prudnickiego okręgu wędkarze z Jasienicy zarzucili bezczynność i działania pozorowane zamiast faktycznych. Ten zaś zarzuca kłamstwo i wszczynanie niepotrzebnej awantury obecnemu prezesowi koła z Jasienicy.

 

Sprawa dotyczy Domu Wędkarza w Jasienicy, który członkowie tamtejszego koła wyremontowali własnymi środkami. Niestety nie mieli aktu własności, tylko obietnicę zakupu budynku przez opolski PZW od GS - u. Do transakcji nie doszło, a GS splajtował i pozostawił po sobie długi. Wyremontowany już budynek zajął nyski Urząd Skarbowy. Skarbówka chce wystawić go na publiczną licytację, w której może wziąć udział każdy. Oczywiście społeczna praca wędkarzy podniesie jego wartość.

 

Hucpa

Zdaniem Ireneusza Czuluka wszystkie zarzuty pod jego adresem jego i PZW to oszczerstwa powtarzane przez jednego człowieka - Macieja Zawadzkiego, prezesa koła PZW „Brzana" w Jasienicy Dolnej. - Pan Zawadzki robi hucpę i rozróbę, wiedząc, że Związek ma ograniczone możliwości i tak naprawdę nie jest stroną w tej sprawie. Nie znaczy to, że problemem się nie interesowaliśmy, a o wszystkich naszych działaniach informowaliśmy członków Koła - wyjaśnia. Zaraz też informuje, że w sprawie Domu Wędkarza rozmawiał ze wszystkimi stronami.  - Rozmawiałem z likwidatorem GS, który podpisał umowę przedwstępną sprzedaży tego budynku. Rozmawiałem z wójtami Łambinowic, poprzednim i obecnym, a także z szefem nyskiego urzędu skarbowego.  Korespondencja pisemna i telefoniczna trwała przez cały 2007 rok. Wszyscy deklarowali chęć rozwiązania problemu na korzyść wędkarzy. Niestety potem ich deklaracje okazały się płonne, bo syndyk nie potrafił się porozumieć z urzędem skarbowym, a skarbówka z gminą Łambinowice - wyjaśnia „Nowinom" Czuluk.

 

Gmina mogła to załatwić

Wiceprezes PZW jest też zdziwiony krytycznymi wypowiedziami wójta Łambinowic pod swoim adresem. - Jeśliby tylko chciał, to już dawno był w stanie przejąć budynek za długi, które GS ma wobec gminy. Wtedy mógłby wydzierżawić czy przekazać wędkarzom - uważa Czuluk, który na dowód pokazuje teczkę z korespondencją w tej sprawie. Tymczasem, jak nas przekonuje, z urzędu wyszedł wyraźny sygnał, że nic nie są w stanie zrobić w sprawie wędkarzy. - Na moje pismo skierowane do skarbówki, syndyka i urzędu, ten ostatni w ogóle nie odpowiedział. Dopiero po kolejnym monicie, w piśmie od sekretarza gminy przeczytałem, że urząd nic nie może, bo karbówka się nie zgadza z ich propozycjami - dodaje. W piśmie PZW zaoferowało odkupienie Domu Wędkarza od skarbówki z przeznaczeniem na działania statutowe koła w Jasienicy. Inna sprawa, że skarbówka zablokowała sprzedaż tej nieruchomości. - Na pewno staniemy do przetargu, jeśli się odbędzie, jesteśmy przygotowani zapłacić tyle, ile będzie trzeba. Mamy na to pieniądze - nie kryje wiceprezes Czuluk.

Jego zdaniem, kłamstwem jest też mówienie, że nie doszło do podpisania umowy przedwstępnej kupna-sprzedaży nieruchomości, bo taką umowę PZW posiada. - Nie mamy natomiast żadnej innej umowy. Nie wiem dlaczego umowa wstępna nie została zarejestrowana przez notariusza, na to pytanie powinien odpowiedzieć pan Kostecki i likwidator GS-u - wyjawia Czuluk.

 

Kłamstwa

Zdecydowanie dementuje też zawarty w wypowiedziach prezesa koła z Jasienicy, szereg innych zarzutów. - Zarząd nie bierze pieniędzy za swoją pracę, co nam zarzucono. Działamy społecznie. Jedynie pracownicy biura okręgu w Opolu są zatrudnieni na etatach. Nie prawda też, że jesteśmy zajęci walką o stołki. Wykonujemy swoje zadania, bo jesteśmy w okresie wyborczym w naszych kołach. Ja sam odpowiadam za 14 kół na terenie powiatu nyskiego i prudnickiego, staram się być teraz na każdym ich zebraniu. Codziennie jestem w drodze - podkreśla Ireneusz Czuluk, który jest zdziwiony pretensjami o to, że nie pojawił się na niedzielnym spotkaniu wędkarzy.

-  Zawiadomienie przyszło do nas za późno, ja sam dostałem je na dzień przed zebraniem. Jeśli prezes koła poważnie nas traktuje, to postarałby się o to, abyśmy byli powiadomieni z wyprzedzeniem - twierdzi. Jego zdaniem nie było szans na to, aby mógł się pojawić na niedzielnym spotkaniu.

- Nie rozdwoję się - komentuje Czuluk wymieniając liczne terminy spotkań ze swego kalendarza.

Pytany o osobę samego prezesa koła w Jasienicy mówi wprost: - Moim zdaniem to człowiek sfrustrowany życiem, który uważa, że zawsze ma rację i jest najważniejszy. Na koniec rozmowy dodaje, że nie widzi możliwości współpracy  z obecnym prezesem i nie widzi jej też okręg.

- Nie działamy takimi metodami. Chcemy być rodziną, a nie wrogami - podkreśla.

 

pw

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (11)

 • kalfus3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • Stężowski Wiesław Data dodania: 10 lat temu Oceń: 16 + / -

  Wywołany do tablicy odpowiadam :
  - panu prezesowi Zawadzkiemu - w dalszym ciągu podtrzymuję opinię o rozwoju Kola PZW " Brzana", sposobu dochodzenia swoich racji nie pochwalam ;
  - panu kalfusowi3 - Sherlockiem Holmesem to raczej pan nie jest.
  Co do istoty sporu, uważam, że rozwiązywanie naszych problemów na lamach prasy jest nieporozumieniem. Jerzy Kozłowski

 • Piotrowski Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Panowie przeczytałem artykuł i komentarze.Padają tu "ciekawe" stwierdzenia i oświadczenia wypowiadame
  w imiemiu tzw. okręgu . Proszę zatem o przedstawienie się panów pw i komentator.

 • kalfus3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • Grzesiek83 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • zawadzki Data dodania: 10 lat temu Oceń: -11 + / -

  Rozwiń
 • komentator Data dodania: 10 lat temu Oceń: 11 + / -

  Im dalej w las tym więcej drzew. W ten sposób można skomentować trzy komentarze pana Zawadzkiego. W czwartym sięgnie na pewno do początków PZW i tam także znajdzie wiele nieprawidłowości. Ale poważnie, ta pisanina pana Zawadzkiego jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że uważa się On za nieomylnego i jedynie słusznie myślącego, a tymczasem niczym zamroczony bokser wali cepami na oślep i w swym zacietrzewieniu i niewiedzy nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwe argumenty w odróżnieniu od Jego mogą Go znokautować i wykluczyć ze społeczności wędkarskiej. Panie Zawadzki cóż pan robisz wśród tych ludzi. Załóż Pan swój klub wędkarski, a zobaczy Pan ilu będzie w nim członków. Początkowo miałem zamiar jeszcze z Panem polemizować, ale im dłużej nad Pana przypadkiem myślę ochota mi przechodzi. Do Pana nie docierają żadne argumenty.W swym zacietrzewieniu nie widzi Pan niczego poza swoimi wydumanymi racjami. Dlatego też, nie mogąc zejść poniżej cywilizowanego poziomu dyskusji zmuszony jestem do ignorowania Pańskich wpisów co proszę mi wierzyć czynię bez większego żalu. I jeszcze jedno - oczywiście nie spodziewam się z Pana strony życzliwości i zrozumienia.

 • zawadzki Data dodania: 10 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • zawadzki Data dodania: 10 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • zawadzki Data dodania: 10 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • komentator Data dodania: 10 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin