Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Jubileusz 30 - lecia Sekcji „Szczupak” z Rudziczki

Aktualności | 2018-10-10 | Publikujący: Koło PZW Prudnik

W dniu 06.10.2018r. nad Jeziorem Otmuchowskim w pobliżu restauracji „Sandacz” odbyły się towarzyskie gruntowe zawody wędkarskie z okazji jubileuszu 30-lecia działalności Sekcji „Szczupak” z Rudziczki.

Pomimo bardzo trudnych warunków pogodowych spowodowanych silnym wiatrem do rywalizacji przystąpiło 30 osób. Nie wszyscy zawodnicy przygotowali się do panujących warunków atmosferycznych, nie spodziewając się, że wysokość fal będzie sięgać w najbardziej wietrznych momentach nawet ok 1 m wysokości. Do siatek uczestników trafiało niewiele ryb, najczęściej były to niewielkie leszcze i płocie.

Podsumowanie zawodów i ogłoszenie wyników odbyło się w Wiejskim Centrum Aktywizacji w Rudziczce. Ogłoszenie wyników i dekorację zwycięzców poprzedziło przemówienie przewodniczącego sekcji kol. Czesława Wilka, który przywitał zaproszonych gości, sponsorów i członków sekcji, dziękując wszystkim za liczne przybycie. Szczególne słowa podziękowania zostały skierowane do pani Janiny Stanisz - kierowniczki WCA w Rudziczce i pani Adeli Wilk, które od samego początku działalności sekcji wspierały przewodniczącego sekcji w organizowaniu zawodów wędkarskich.

Następnie wyniki zawodów przedstawił kol. Bonisław Rycko, który w asyście kol. Andrzeja Białopotockiego pełnił funkcję sędziego głównego. Wyniki pięciogodzinnej rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce - kol. Krzysztof Markiewicz

II miejsce - kol. Roman Jaciów

III miejsce - kol. Ryszard Korzeniowski

IV miejsce - kol. Łukasz Kras

V miejsce - kol. Henryk Rewucki

VI miejsce - kol. Maciej Orzechowski

Po oficjalnym podsumowaniu odbyła się zabawa taneczna dla wędkarzy i członków ich rodzin. Przygotowano także poczęstunek dla uczestników. Pyszności przyrządziły członkinie sekcji Adela Wilk, Janina Stanisz, Irena Jaciów, Anita Duczkowska, Katarzyna Wilk.

Przez tydzień w WCA w Rudziczce można było obejrzeć wystawę przygotowaną przez panią Janinę Stanisz, na której zaprezentowano najciekawsze trofea sekcji w postaci pucharów, dyplomów i pamiątkowych zdjęć.


Poleć znajomemu

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin