Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

KARPIOWA PRZYSZŁOŚĆ W OKRĘGU OPOLSKIM

Aktualności | 2019-02-21 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Z ogromną dumą i powodami do zadowolenia oznajmiamy wszem i wobec – od bieżącego roku w strukturze sportowej PZW pojawią się zawody o nazwie „KARP OPOLSZCZYZNY”, będące nieformalnymi Mistrzostwami Okręgu Opolskiego w Wędkarstwie Karpiowym!!!!

To ogromna zmiana i potężny krok w rozwoju wędkarskiej działalności Okręgu!

 

Całość przedsięwzięcia pomyślana jest szeroko strukturalnie.

Początek rywalizacji to – ewentualne, zależne od ilości chętnych drużyn - eliminacje kołowe do Mistrzostw Koła w Wędkarstwie Karpiowym, następny krok to zawody mistrzowskie w Kołach, a na samym końcu rozegrany zostanie wielki finał na zbiorniku Dębowa tj. zawody „KARP OPOLSZCZYZNY”, będące nieformalnymi Mistrzostwami Okręgu Opolskiego w Wędkarstwie Karpiowym (26.09 – 29.09. 2019 roku).

Dla potrzeb organizacji tych pionierskich zawodów powołana została trzyosobowa grupa, która wzięła na swoje barki wysiłek i odpowiedzialność za całość przedsięwzięcia. Dzięki umocowaniu prawnemu (w myśl Statutu PZW) są oni grupą, która – we współpracy z potężną rzeszą kolegów, karpiarzy – ma możliwość podjęcia wyzwania, jakim jest praca nad rozwojem pasji karpiowania i sportowej rywalizacji.

 

Aby całość przebiegła sprawnie, w koleżeńskiej, sportowej rywalizacji konieczne są działania organizacyjne i zarządcze. Nimi to zajmą się poszczególne osoby:

 

- Tomasz Idzikowski – Koło PZW Elektrownia Opole - tel. 728 416 054, mail: ssropole@o2.pl – Komendant Społecznej Straży Rybackiej, przewodniczący OKOW w Opolu, członek Zarządu Okręgu PZW w Opolu;

- Wojciech Czapla – Koło PZW Azoty K-Koźle - tel. 506 662 351, mail: wojtekczapla@vp.pl – wiceprezes Koła PZW Azoty K-Koźle, członek OKOW w Opolu;

- Bogdan Partyka – Koło PZW Dąbrowa - tel. 530 714 759, członek Zarządu Okręgu PZW w Opolu i członek OKOW w Opolu, mail: bogdan18@op.pl.

 

Miejscem komunikacji i publikacji wszelkich informacji i komunikatów organizacyjnych będzie strona PZW Opole oraz profile FB poszczególnych Kół i Sekcji.

Załącznikiem do niniejszego artykułu jest dokument pt.: „ZASADY ORGANIZACJI KARPIOWEGO SPORTU WĘDKARSKIEGO W OKRĘGU OPOLSKIM”.

Do zapoznania z nim zachęcamy prezesów, działaczy i karpiarzy z naszego Okręgu. Liczymy na rozpowszechnienie przedsięwzięcia i licznego udziału. W razie potrzeby i pytań można dzwonić pod wskazane numery telefonów lub pisać na podane adresy. Żaden głos nie zostanie bez odpowiedzi!

Zgłoszenia udziału Kół w cyklu startowym należy dokonać do końca marca br. na jeden z podanych adresów (ssropole@o2.pl, wojtekczapla@vp.pl). Zgłoszenie zawierać musi: ilość startujących drużyn, ilość ewentualnych eliminacji kołowych wraz z terminami i miejscem ich rozegrania oraz termin, ilość drużyn i miejsce rozegrania Mistrzostw Koła w Wędkarstwie Karpiowym. Mistrzostwa Kół w Wędkarstwie Karpiowym trzeba przeprowadzić do końca sierpnia 2019 roku.

Od jakości przeprowadzenia projektu w bieżącym roku zależy jego przyszłość! Dlatego koordynatorzy zastrzegają sobie prawo do wglądu i obserwacji etapów cyklu. GRA NAPRAWDĘ JEST WARTA ŚWIECZKI!

 

Nasz Okręg przoduje w bardzo wielu inicjatywach i działaniach nawet w skali kraju. Decyzją podjętą przez Zarząd Okręgu i popartą opinią Okręgowego Kapitanatu Sportowego włączył się w ogólnopolską grupę szanującą karpiarzy i ich działalność. Społeczność wędkarzy – karpiarzy jest wdzięczna i docenia tę piękną i ważną decyzję. Właśnie zaczęliśmy wyznaczać nowy kierunek w sporcie karpiowym! Jeszcze nieformalnym, jeszcze bez kwalifikacji sportowej ale z ogromnym potencjałem i pewną przyszłością.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”

W. Czapla, T. Idzikowski, B. Partyka

 

P.S.

Dzwońcie śmiało! Udostępniajcie i propagujcie! Wykorzystajmy naszą szansę!

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin