Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Konferencja - 65 lat działalności Okręgu PZW w Opolu

Aktualności | 2019-12-12 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

W piątek 8 listopada br. w Filharmoni Opolskiej odbyła się konferencja podsumowująca 65-lecie działalności Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu. W wydarzeniu uczestniczyło 250 gości (m.in. działacze, członkowie  i przedstawiciele władz PZW, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji i firm współpracujących z Okręgiem). 

 

Uczestnikom w formie prezentacji, przedstawiono rys historyczny działalności Okręgu, w tym wkład PZW w promowanie walorów krajoznawczo-turystycznych na obszarze Województwa Opolskiego (w szczególności turystyki wędkarskiej) oraz podsumowano bieżącą działalność Okręgu PZW w Opolu, a tkaże przedstawiono plany rozwoju na przyszłość.

W trakcie prezentacji została podkreślona działalność proekologiczna Okręgu, dotyczącą akwenów Województwa Opolskiego, ochrony ich walorów krajobrazowych oraz zachowania ciągłości istnienia rodzimych gatunków ryb.

 

Ponadto popularyzowano wędkarstwo, jako znakomity sposób spędzania wolnego czasu. Podkreślono proekologiczny aspekt wędkarstwa oraz rozpropagowano nową formę turystyki – turystyki wędkarskiej, jako niezwykle atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu, w bliskim kontakcie z przyrodą z jednoczesnym poznawaniem walorów turystyczno-krajoznawczych Województwa Opolskiego. Konferencja umożliwiła również, integrację środowiska wędkarskiego z Opolszczyzny.

W trakcie wydarzenia, odznaczeniami związkowymi, uhonorowani zostali działacze, osoby oraz instytucje, organizacje i firmy zasłużone dla PZW.

 

Wręczono następujące wyróżnienia, medale i odznaczenia:
- Medal "Za zasługi w rozwój wędkarstwa opolskiego",
- Brązowa odznaka PZW,
- Złota odznaka PZW,
- Złota odznaka PZW w wieńcami,
- Medal "Za zasługi w rozwój wędkarstwa",
- Odznaka "Zasłużony dla PZW".

 

Odznakę "Zasłużony dla PZW" otrzymał m.in. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, w imieniu którego odznaczenie odebrał obecny na konferencji Wicemarszałek Województwa Opolskiego Zbigniew Kubalańca.

Okręg PZW z/s w Opolu, z rąk Wicemarszałka, otrzymał natomiast Odznakę Honorową "Za zasługi dla Województwa Opolskiego" - dziękujemy za wyróżnienie!

Uczestnicy konferencji, otrzymali pakiet informacyjno-promocyjny, a na zakończenie zostali zaproszeni na rybny poczęstunek.

 

Konferencja współfinansowana była ze środków Samorządu Województwa Opolskiego oraz objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Buły.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły TVP3 Opole i Radio Opole.

 

Wszystkim osobom i instytucjom, zaangażowanym w organizację obchodów 65-lecia Okręgu, serdecznie DZIĘKUJEMY!

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: 2 + / -

  Chyba zacznę żałować, że opuściłem Wasz Okręg. Widać, że Konferencja jak zawsze zorganizowana perfekcyjne. Miło czytać, że Pani Marta została doceniona. Pozdrawiam

 • Piątek Grzegorz Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  pzwzdzieszowice

  Dziękuję za zaproszenie. Byłem bardzo wzruszony występem Opolskiego Studia Piosenki i nagrodą dla Pani Marty (oczywiście pozostali nagrodzeni też zasługują na uznanie), która zasłużyła sobie na takie wyróżnienie już daaaaaaaaaaaaaaawno temu :).
  A dziś, wzruszył mnie Kol. Jerzy, który chyba też "ochłonął" po ostatnich wyborach i również się wzruszył, tak, jak ja się wzruszyłem.
  Dziękuję w imieniu wszystkich moich kolegów (z różnych kół) uczestniczących w tej gali, którzy byli zaproszeni i zachwyceni a ... się wstydzą napisać :)))
  Na kogoś - musi być :) Jak zwykle na mnie. POZDRAWIAM ! I 100 LAT !!!

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: 2 + / -

  jurkoz

  Majstersztyk organizacyjny ! Brawo!!!!!!!!!

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin