Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Śnięcie ryb w Mionowie

Aktualności | 2020-08-27 | Publikujący: Koło PZW Głogówek

W dniu 20.08.2020r. ok. godz. 10.00 gospodarz Koła Kol.Zdzisław Rusin będąc na stawie w Mionowie zauważył niewielkie ilości śniętych ryb ora ryby podpływające pod powierzchnie wody w celu pobrania tlenu. O powyższym fakcie natychmiast poinformował Prezesa Koła Kol.Józefa Skibę, który ok. godz. 11:00 przybył na staw wraz z przedstawicielami Społecznej Straży Rybackiej Kol.Stanisławę Krokosz i Józefem Pleśniarskim. W tym czasie dało się zauważyć coraz większą ilość śniętych ryb. O powyższym zdarzeniu poinformowano Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu, Komisariat Policji w Głogówku oraz Powiatowego Komendanta Społecznej Straży Rybackiej w Prudniku. Zwrócono się również do Burmistrza w Głogówku o wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych dwoma pompami w celu napowietrzenia wody.

W tym dniu członkowie Koła Głogówek usuwali śnięte ryby ze stawu. Do pomocy przybył wraz z pontonem Kol.Tomaszem Zalewski z Koła Racławice Śląskie, co umożliwiło usuwanie ryb w miejscach z niedostępnych z brzegu. Szacuje się, że usunięto ok. 400kg ryb.

W dniu 21.08.2020r. śniecia ryb nie ustąpiły, więc wezwano do pomocy Pana Łukasza Sekułę z OZ Poliwoda, aby dokonał pomiaru stężenia tlenu w wodzie. Po przybyciu Pana Łukasza dokonano w kilku miejscach pomiaru tlenu w wodzie, które średnio oscylowały pomiędzy 0,25-1,16mg/litr, tj. o wiele poniżej normy, która przy temperaturze  jaka w tych dniach panowała ok. 30° Celsjusza powinna wynosić 7,8mg/litr. Po dokonaniu pomiarów na stawie zainstalowano aerator przywieziony z Poliwody, który wraz  z pompami strażackimi napowietrzał staw. W tym dniu członkowie Koła w dalszym ciągu zbierali do worków śnięte ryby, które wieczorem zostały przekazane do firmy ECO LAS z K-Koźla w celu dokonania utylizacji. Zebrano ok.700kg śniętych ryb. Wieczorem dało się zauważyć, że śniecia już nie występują, co potwierdziło się rano następnego dnia.    

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin