Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

„[…] ZMIENIAMY NASZ ŚWIAT [...]” - podsumowanie roku 2020.

Sienkiewicz napisał to już dawno: „Dziwny to był rok”. I zaiste taki był rok 2020, choć on (Sienkiewicz) z pewnością nawet w najśmielszych wizjach nie myślał o części kalejdoskopu zdarzeń z ostatnich 365 dni.

 

Niniejszym tekstem zamykamy czas miniony i sygnalizujemy to, co będzie się działo.

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SEKCJI KARPIOWEJ AZOTY ZA ROK 2020

1. Ilość członków w grudniu wynosi 34 osoby.

 

2. W okresie sprawozdawczym członkowie sekcji zebrali się dwa razy (20.01.2020 i 28.09.2020). dodatkowo zarząd odbył posiedzenie w formie telekonferencji w dniu 09.04.2020 i 23.12.2020 roku.

 

3. Na początku roku zorganizowano i przeprowadzono 6 czynów na łowisku Miejsce Kłodnickie podczas których:

- ukończono prace na stanowisku 5a,

- przeprowadzono prace rekultywacyjne na stanowisku nr 4,

- zabezpieczono kolejne drzewa przed bobrami,

- usunięte zostały śmieci zalegające w krzakach,

- usunięte zostały drzewa powalone przez wichury,

- usunięto suche gałęzie zagrażające bezpieczeństwu wędkujących oraz osób przebywających na łowisku.

Na łowisku regularnie prace porządkowo - gospodarcze przeprowadza gospodarz Sekcji.

 

4. Członkowie sekcji brali również udział w czynach organizowanych na pozostałych wodach będących pod opieką Koła PZW Azoty.

 

5. Członkowie sekcji wzięli aktywny udział podczas przeprowadzki siedziby Koła PZW Azoty do nowego lokum, jak również pomagali przy pracach remontowo - porządkowych.

 

6. Członkowie sekcji brali czynny udział w zawodach zewnętrznych organizowanych na terenie kraju m.in. na zbiorniku Dębowa, Dzierżno Duże, Carp Exper Radymno, Staropolance, Uroczysku Karpiowym i Jerzynie.

 

7. Z zawodów własnych zorganizowanych przez sekcję udało się przeprowadzić jedynie II Indywidualne Mistrzostwa Sekcji Karpiowej w terminie 03-04.10.2020.

Sekcja współorganizowała zawody Opiekunów Łowisk Złów i Wypuść na zbiorniku Malerzowice.

 

8. W okresie sprawozdawczym dwóch członków sekcji zostało wyróżnionych Brązowym Odznaczeniem za Zasługi dla Wędkarstwa Polskiego oraz jeden członek wyróżniony Medalem za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Okręgu Opolskiego.

 

9. Współpraca z :

Szkółką Wędkarską „Rekiny Dziewiątki”, PSR, SSR powiatu kędzierzyńsko- kozielskiego, oraz strzeleckiego, ZO w Opolu, ZG w Warszawie, Górnośląskim Stowarzyszeniem Akwarystów z Gliwic, Okręgową Komisją Ochrony Wód w Opolu, Ośrodkiem Zarybieniowym Poliwoda oraz Gospodarstwem Rybackim Grodzisko podczas zarybienia.

 

10. Członek Sekcji (W. Czapla) bierze czynny udział w pracach grupy inicjatywnej, której celem jest wdrożenie oficjalnych Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym.

 

Ze względu na panującą pandemię w kraju oraz obostrzenia wprowadzane przez rząd założenia planu pracy udało się wykonać jedynie w 60 %. Przedsięwzięcia, których nie udało się zrealizować w danym roku sprawozdawczym zostały przełożone na przyszły rok.

 

Rzeczywiście zmieniamy nasz świat. Jego kształt, wygląd i znaczenie zależy od nas i naszego zaangażowania. Dróg i wyborów jest wiele (każdy ma prawo do swojej). My rekomendujemy „WZIĘCIE SPRAW W SWOJE RĘCE I DZIAŁANIE”. Tak niewiele wynika z internetowego plucia i obrażania (emocji bardzo wiele, zmian mało), dlatego też wolimy czyny od słów. Jednak szanujemy każdego, kto podejmuje działania dla dobra. Nie godzimy się natomiast na marnotrawienie zasobów i łamanie zasad organizujących nasz Związek.

 

Cieszy nas bardzo zainteresowanie naszą działalnością i zgłaszające się do nas kolejne osoby na członków Sekcji oraz wzrastająca stale ilość naszych sympatyków. To dowody na właściwe decyzje i działania.

Jesteśmy otwarci na Was. Zapraszamy w szeregi naszego Koła i/lub Sekcji oraz w inne struktury istniejące w Kole PZW Azoty (Team Spławik, Ekipa Feederowa czy Sekcji Spinningowej).

 

Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Grunwaldzkiej 20/2 w K-Koźlu. Jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-17:00 oraz w soboty od 09:00-13:00.

Jeśli chcesz porozmawiać o Sekcji Karpiowej Azoty, skontaktuj się z jej przewodniczącym – Tomaszem Kołodziejem - przez priv https://www.facebook.com/profile.php?id=100006863171831 lub z którymkolwiek członkiem Sekcji – każdy nas chętnie pomoże.

 

Możesz wędkarski świat zmieniać z nami!

 

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”

W. Czapla

 

PS

Myślisz podobnie? - udostępnij!

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin