Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

OKRĘGOWA LIGA SPINNINGOWA - I TURA - WYNIKI

Wyniki zawodów | 2011-05-30 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

W załączeniu wyniki niedzielnych zawodów - I tury Okręgowej Ligi Spinningowej. Ciekawostką jest fakt złowienia przez kol. Leszka Wężyka ze Wzdregi Kluczbork suma o długości 130 cm. Został on zmierzony oczywiście tylko dla celów statystycznych, bo do klasyfikacji oczywiście nie mógł być zaliczony.

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (53)

 • zlowilemrybe Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Koledzy tak maja wygladac opinie na temat zawodow . Kazdy ma prawo do błedu i moze go skorygowac . Po to jest forum aby o tym pisac . A dla kolegi Wojtka i Jana zyczenia na przyszłosc " wiecej szacunku dla innych" moze oni tez chca cos dobrego dla okregu opolskiego .

 • Zając Wojciech Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  gobio111

  Szanowni Koledzy spinningiści (i nie tylko)

  Postanowiłem oststnio jeszcze raz (po kilku miesiącach) prześledzić cała tą dyskusję odnośnie spinningowej ligi okręgowej.
  Mógłbym pisac dużo... ale po co?
  Chciałem w imieniu własnym jak i Klubu Gobio przeprosić za nasze błedne opinie wyrażone w tej dyskusji. Szczególnie serdecznie przepraszam i pozdrawiam kol. Jana Wrzosa, który najtrafniej wyraził swoje zdanie.
  Koledzy za słowami Kolegi Wrzosa proszę nie dopieprzajmy innym, nie szukajmy problemów, po co nam spotkanie z Prezesem czy OkS-em skoro to i tak nic nie zmieni, jak mawia mój serdeczny przyjaciel z Reńskiej Wsi - róbmy swoje.

  Kolego Wrzos dziękuję Ci za mądre słowa, jestem z Tobą i mam nadzieję że się niedługo spotkamy:):):)
  A Klub Gobio robi swoje więc zapraszam wszystkich serdecznie na zawody SZCZUPAK MICHALIC 2011 w dniu 16.10.2011 r. w Michalicach.

  Prezes Koła i Klubu Gobio Namysłów
  Wojciech Zając

 • panczena Data dodania: 9 lat temu Oceń: 53 + / -

  Jestem zdziwiony takim obrotem sprawy, komentarze zostały wypaczone,do tego co zaszło na zawodach , że kol. Andrzej podjął krzywdzącą i nie sprawiedliwą decyzję mimo że został powiadomiony przed wyjściem na stanowiska , to że wiek i skleroza zaćmiła prawość sędziowania to wszyscy startujący doświadczyli, wielki niesmak ale nie od tej potrawy ale traktowaniem innych. Po prostu temu koledze trzeba podziękować i więcej nie pozwalać sędziować, bo to rzutuje na wizerunek Okręgu , i reszta kolegów zebrała kwaśne mleko za niego.To że brak flagi PZW i podium to dał ciała organizator ,ale że Okręg i OKS dopuszcza taką wodę do zawodów w spiningu jak Kanał to parodia w której my wszyscy bierzemy udział .Nie po raz pierwszy oby ostatni.

 • klobutmoppl Data dodania: 9 lat temu Oceń: 26 + / -

  witam
  z racji tego iż zostało wymienione moje nazwisko kilka razy postanowiłem również przyłaczyć się do dyskusji
  i tak
  1- jedzenie na zawodach - bardzo dobre za te pieniażki nawet poprosiłem o dokładkę i nie chorowałem
  2- sędziowanie na zawodach - pozostawia dużo do życzenia ( przykład Pana utopionego , Pana z mercedesa oraz jego kompana z drużyny - łowił przed czasem. Co do niego to nie znan człowieka i być może sie pomylił lub nie znał przpisów które nie zostały powiedziane na odprawie
  3- Panu z mercedesa prponuje zakończenie kariery zawodniczej z powodu choroby nóg chociaż w trakcie zawodów był cód ponieważ ten Pan równym marszem dotał pod zaporę i z powrotem
  4- wspólpraca z okręgiem (jego pracownikami i oksem) - bardzo dobra za co dziękuję w imeniu swoim i klubu gdyż bez nich nie mieli byśmy takich wyników i sukcesów ani możliwości do startowania w zawodach krajowych
  5- kolegom którzy twierdzą iż mamy monopol na organizację zawodów proponuje zorganizowanie zawodów na nysie,odrze i turawie - może wtedy doceniom wkład,czas i własne koszta które ponosimy mimo krytyki w naszym kierunku ( marne jedzenie ,zawody pod siebie itd) chętnie odstapimy organizację pozostałych tur i wypowiemy się na temat jedzenia za 10 zł czy sektorów
  6- oczywiście również proponuję aby odbyło sie spodkanie z przedstawicielami kół, klubów oraz władzami okręgu w sprawie organizacji naszych zawodów jak również klubowych mistrzostw polski by więcej nie było takiej krytyki oraz zadymy również wszystkim proponuje by bezinteresownie wspomogli okręg w pomocy przy mistrzostwach europy w spławiku ( ciekawe ilu znajdzie się chętnych z tych którzy tak sie rozpisują )
  7- kolegom którzy ukrywają sie za śmiesznymi nicami proponuje by mieli więcej odwagi i uwagi oraz propozycje związane z zawodami przedstawili na owych zebraniach czy w trakcie zawodów
  8- jeśli ktoś ma pytania odnośnie organizacji zawodów i współpracy z PZW OPOLE oczywiście odpowiem na wszytkie pytania
  pozdrawiam Michał kłobut

 • klobutmoppl Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  ,

 • leszcz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Pomyślałem wówczas,że nic tu po mnie...posiłek zaliczyłem,minerelwaser dostałem i zacząłem odwrót w kierunku domu. Przypomniało mi się jednak,że sędziowie sektorowi prowadzili swoją ewidencję złowionych ryb,więc z powrotem do namiotu. Faktycznie,komputerowcy zaczęli przeglądać karty sędziowskie i dalej nic. Wziąłem do ręki te karty i po chwili odnalazłem swój wynik. To oni że przepraszają,że zaraz poprawią...i poprawili. Protest był,sprawa została wyjaśniona i w zasadzie na tym koniec.
  NA "AL KAIDĘ" TRZEBA JEDNAK DAĆ POZOR!!!...
  Byłem trzy lata temu na "KLENIU" w Namysłowie,bardzo mi się tam podobało,przyjemnie,serdecznie...swojsko. Lecz takiej grochówy na boczku,jaką jadłem u Jurka Malinowskiego na zawodach...to w najlepszej restauracji nie uświadczysz. Gdyby tą grochówę poznała Europa...to gwarantuję...Mistrzostwa Świata mamy w Opolu rokrocznie...NA BANK!!!...
  Natomiast tym kolegom którym nic nie smakuje...po prostu nie dać nic do jedzenia..."Z GŁODU SIĘ JESZCZE NIKT NIE ZESRAŁ...pozdrawiam wszystkich...Tadeusz.
  ps.
  na przyszłość...ociupinkę więcej humoru!!!!...przecież śmiech to zdrowie!!!...

 • leszcz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  A z tym "podobno"niesklasyfikowanym to "podobno" się utopił."
  W taki oto sposób wyraził się o mnie p. Prezes OKS-u,jednak zanim się całkowicie utopię- wyjaśnię tą zaistniałą sytuację...
  Jestem początkującym,bardzo młodym wędkarzem,w związku z czym...wystartowałem po raz pierwszy w tej randze zawodów jako singiel. Po prostu,nie chciałem mym niedoświadczeniem obciążać ewentualnego współpartnera z drużyny. Nie mniej jednak okonia złowiłem,z czego się bardzo cieszę. Na zakończenie zawodów moją kartę startową zdałem sędziemu sektorowemu i udałem się na miejsce zbiórki. Po posiłku została wywieszona lista wyników,do której to podszedłem,lecz na tej liście nie znalazłem mojego nazwiska. Udałem się więc do namiotu "Wielkiego Wezyra" aby zaprotestować. W tym czasie Wezyr wychodził akurat z namiotu,gdyż powstało jakieś nieporozumienia,które chciał wyjaśnić. Wszedłem jednak do namiotu wprost do "Al Kaidy Komputerowej" i w odpowiedzi usłyszałem,że nie mają mojej karty startowej i po herbacie. Chciałem podejść do Wezyra,lecz ten próbował coś wyjaśnić jakiemuś przystojniakowi z "Al Kaidy Turawskiej",nie wiem nawet o co chodziło,lecz wyglądało na to,że na środku Kanału "MERCEDES zderzył się z UBOTEM". cdn.

 • elzbieta Data dodania: 9 lat temu Oceń: 29 + / -

  Panowie Wrzos i Zając dajcie se na wstrzymanie . Nie od tego jest forum aby sprawy konczyły sie w sądach . Okreg Opolski jest chwalony w całej Polsce (naprawde znam opinie wielu wędkarzy z Polski) . Kolego Wojtku majac kontakt z wędkarzami z polski cos na ten temat mozesz powiedziec . Co do zawodow okregowych to powinno odbyc się zebranie najlepiej przed zawodami z władzami okregu . ( nie tylko przedstawiciele klubow).
  Każdy zawodnik bedzie mogł cos powiedziec i dodac swoja opinie co do terminu ,miejsca i czasu zawodow.
  Ale kto chce po za dwoma kołami ( gobio namysłow i koło nr 2 opole ) organizować zawody ?
  Zobaczymy bo to jest zajebista kasa i extra interes

 • Wrzos Jan Data dodania: 9 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Wrzos Jan Data dodania: 9 lat temu Oceń: 51 + / -

  jawrz

  Szanowny kolego Zając, kolegi posądzenia i domysły mnie nie interesują . A moja rada jest taka - mniej jadu, a więcej merytorycznej dyskusji. Tylko tym sposobem wasz okręg będzie jeszcze lepszy, czego wam życzę. Pozdrawiam.

 • Zając Wojciech Data dodania: 9 lat temu Oceń: -65 + / -

  Rozwiń
 • Wrzos Jan Data dodania: 9 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Wrzos Jan Data dodania: 9 lat temu Oceń: 30 + / -

  jawrz

  Ktoś dobrze zauważył, że sami sobie szukacie problemów. Śledzę waszą stronę i mogę bezstronnie stwierdzić, ze jest u was kilku dyżurnych krytykantów, którym nie podoba się wszystko. Począwszy od kapuchy na organizacji czegokolwiek kończąc. Zawsze wiedzą lepiej, widzą więcej i szukają okazji komu by tu jeszcze dopieprzyć. Sami przy tym nie mają nawet odwagi wystąpić jawnie, choć z drugiej strony domagają się spotkania z prezesem, zarządem i Bóg wie jeszcze z kim. Obawiam się, że na takie spotkanie oprócz krytykowanych działaczy nikt by się nie zjawił. Są mądrzy anonimowo i w grupie. Panie Ryśku i Józefie naprawdę nie ma się kim przejmować. Są w życiu takie kundelki, które jak nie mogą ugryźć to chociaż nogawkę obsikają. Na koniec, życzyłbym sobie takich pomyłek u siebie. Pozdrawiam.

 • Damian3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: -58 + / -

  Rozwiń
 • Zając Wojciech Data dodania: 9 lat temu Oceń: -26 + / -

  Rozwiń
 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Bardzo przepraszam, ale nie podpisalem sie pod nizej napisanym komentarzu do wypowiedzi pana Piotrowskiego co teraz czynie.

  Joachim Parusel.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • Kloch Ryszard Data dodania: 9 lat temu Oceń: 5 + / -

  Oj Wojtku, Wojtku, nikt nikogo Ci nie narzucał, a o zapewnieniu sędziów z odpowiednią klasą doskonale wiedziałeś. Pamietam doskonale ten OKS, na którym takie informacje otrzymałeś. Ale skoro zaczęliśmy pewne sprawy wyjaśniać, to wyjaśniajmy dalej. Należy rozróżnić sport okręgowy jakim jest np liga, czy to spławika, czy spinningu, a czym innym sport kwalifikowany, a pod ten sport należy zaliczyć Mistrzostwa Okręgu. Sport kwalifikowany rządzi się swoimi zasadami, które wyraźnie okreslają w jaki sposób powinny byc organizowane zawody. A zawody mistrzowskie musi prowadzić sędzia klasy krajowej z asystentami klasy co najmniej okręgowej. Jest to po prostu taki wymóg, by zawody zostały uznane. No i tu był "pies pogrzebany", bo to OKS jest odpowiedzialny za skład głównej komisji sedziowskiej na zawodach mistrzowskich i o tym od poczatku doskonale wiedziałeś. Dzięki właśnie tym sędziom, drużyna Waszego Koła/Klubu mogła być uznana za MISTRZA OKRĘGU.
  Wojtku, pamiętaj, że nie neguję nawet w najmniejszym stopniu Waszej organizacji zawodów, bo wiem, że robicie to dobrze, a nawet bardzo dobrze. Znam przecież i Ciebie od szkółki wędkarskiej, której kiedyś byłem inicjatorem i wszystkich z którymi pracujesz, bo wywodzimy się z jednego Koła. I wiem, że działacie z oddaniem, ale doceniajcie również pracę innych.
  I proszę Cię dyskutujmy na zdrowych zasadach, choć wierzę, że już teraz niektórzy dowiedzieli sie z naszej dyskusji co nieco na temat sportu wędkarskiego.

 • Zając Wojciech Data dodania: 9 lat temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • Zając Wojciech Data dodania: 9 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: 13 + / -

  hellspawn_pgac

  Nawet jesli "Gobio" otrzymalo wsparcie od okregu ( Nie znam tego tematu ) i mialo mniejszy swoj finansowy udzial, to za to z jakim zaangazowaniem chlopaki robia kazda impreze ( od 2lat nie opsocilem ani jednej organizowanej przez 'GOBIO") powinni sami dostawac puchary :) Moze przesadzam, moze ich faworyzuje, ale pamietam poczatki i checi chlopakow z Namyslowa sie nie zmienily :) za kazdym razem jade na te zawody z usmiecham na ustach i tak samo wracam :) ba nawet jak nic nie ' ugram ' to bawie sie swietnie, spotkam 'starych' znajomych i wracam do domu bez ' kwasu ' :) pozdrawiam :)

 • Kloch Ryszard Data dodania: 9 lat temu Oceń: -16 + / -

  Rozwiń
 • Damian3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  Widzę,że kolega Wojciech pierdyknął w sam środek tarczy,pisząc o nieznajomości przepisów przez sędziów,tak!,to są fakty!- podam przykład z tych właśnie zawodów. Przechodziłem niedaleko starszego wiekiem zawodnika,który akurat wytaskał okonia. Podszedł doń sędzia w celu zmierzenia,i w tym czasie inny zawodnik staje na łowisku tego starszego gościa i zarzuca. Odległość tych zawodników nie większa niż 5 metrów. Starszy pan mówi- a co ty tu robisz chłopie!
  A co!- nie wolno!- otrzymuje w odpowiedzi.
  Starszy pan bez namysłu- spiertalaj chłopie ale już!
  Tan intruz odszedł,lecz niezłą wiązkę posłał w kierunku starszego pana krzycząc- jak tak można mówić spiertalaj ty***********mać!
  Widzi i obserwuje to sędzia bo jest na miejscu i nie reaguje,jak gdyby nic się nie stało.
  Idę dalej,zajmuję wolne miejsce i wyciągam niewymiarowego okonka. Po chwili z mojej lewej staje zawodnik w odległości 10 metrów,to samo z prawej i rzucają w to miejsce skąd wyciągnąłem okonia. Nikt mnie nie pyta o zgodę,sędzia chodzi i wszystko olewa. O tym mówię kolego JÓZEFIE,i proszę mi nie mówić o jakimkolwiek prawie,lecz raczej o jego właściwym wdrażaniu.
  I TO JEST TEMAT NA DZIEŃDOBRY,O SZÓSTEJ RANO,NA KAŻDYCH ZAWODACH!!!
  Jestem jak na razie anonimem,lecz myślę i mam nadzieję,że moje pisanie jest w miarę w temacie,i w miarę konstruktywne,jeśli kogoś obraziłem,to na razie nie przepraszam- lecz pozdrawiam.

 • Zając Wojciech Data dodania: 9 lat temu Oceń: 17 + / -

  gobio111

  Na początek ciesze się że w końcu wywiązała się konstruktywna dyskusja.

  Odnośnie podpowiedzi:
  Jak najszybciej powinno sie odbyć spotkanie Prezesa ZO, OKS-U z przedstawicielami zainteresowanych kół i klubów odnośnie tej całej sytuacji.

  Kolego J. Piotrowski wiosna odbyło sie spotkanie ze spinningistami, na którym ustalono pewne sprawy a których teraz sie nie respektuje

  między innymi miała być dopłata po 5 zł na "lepsze" jedzenie a opłata startowa na Klubowe MO w spinningu miała wynosić 75 zł dla drużyny z 1 łódką lub 105 zł dla drużyny bez łódki. A tu niespodzianka i jest 195 zł jesli drużyna nie zapewni 2 łódek.
  Niech więc organizatorzy działający na zlecenie Okręgu nie robią z zawodników durniów.

  Co do protestów po zawodach to owszem wnosi sie takowe jeśli inny zawodnik złamie regulamin ale nie słyszałem aby wnosić protesty na sędziego głównego jesli ten nie zna regulaminu, tym powinno się zająć kolegium sędziowskie.

  I prosze nie pisać że w okręgu nie ma chętnych na organizacje zawodów bo jako Prezes Koła i Klubu Gobio czuję sie obrażony!!! bo nawet w tym roku kilka razy zwracałem sie z prośba o powierzenie naszemu kołu i klubowi organizacji zawodów okręgowych co wiele osób może potwierdzić. Ale chyba niektórzy maja na to monopol :)

  Mam nadzieję że moje podpowiedzi będa bardzo pomocne a wyrażone opinie sa jak najbardziej konstruktywna krytyką bo nie chciałbym nikogo urazic.

  Pozdrawiam

 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  hellspawn_pgac

  Czasami trzeba wyrazic sie 'mocniej' niz zwykle. Nie miejmy o to pretensji. Aczkolwiek, kazdy jest inny i inaczej odbiera pewne wypowiedzi. Spotkanie ZO z przedstawicielami jest nieuniknione. dopiero wypowidajac sie twarza w twarz, mozna cos osiagnac. Tutaj mozemy sobie podyskutowac, bo osobicie nie wierze, ze ktos wziolby do serca wypociny z tego forum, ale moge sie mylic. Coz, jestem tylko czlowiekiem ,jak kazdy inny. Miejmy nadzieje, ze przyszlosc dla nas - wedkarzy, bedzie bardziej swietlna ;) pozdrawiam

 • Kloch Ryszard Data dodania: 9 lat temu Oceń: -11 + / -

  Rozwiń
 • Kloch Ryszard Data dodania: 9 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • silesius Data dodania: 9 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Kloch Ryszard Data dodania: 9 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • silesius Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  silesius

  Kolego Ryszardzie, nie chcialem by Pan poczuł się urażony. Wskazałem tylko że w zakładce pt SPORT mogło by się zmieścić to co z sportem wędkarskim jest związane. Wiem z autopsji jak ludzie szukają i czytają. Tu nie mamy tej grupy internautów co gdzie indziej. Większość nie radzi sobie z wyszukaniem konkretnych rzeczy, lub jeszcze się uczy pod okiem swoich dzieci. Gdybyśmy byli administratorami w pełni tego słowa znaczeniu, to pewnie moglibyśmy więcej zrobić. Na dziś, to ledwo co moderujemy, w ramach określonych ograniczeń panelu. Obaj wiemy że pewnych spraw nie możemy przeskoczyć. Pozdrawiam serdecznie :D

 • Piotrowski Józef Data dodania: 9 lat temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • Piotrowski Józef Data dodania: 9 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: 8 + / -

  hellspawn_pgac

  ok, wypowiedzialo sie juz kilka z kilkunastu osob, ktore startowaly w zawodach. Zobaczymy, co teraz zrobi zarzad. Moze jakis komentarz od zarzadu? Ricoe - Masz swieta racje :) gdyby nie ty, wiekszosc wolnego czasu spedzalbym w domu przed cpu :) a tak przezywam 'kozackie ' chwile nad woda :) i o to chyba w tym wspanialym sporcie chodzi !! Wedkarze - laczmy sie w sile ! :)

 • Kloch Ryszard Data dodania: 9 lat temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • Damian3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Trudno nie zgodzić się ze stanowiskiem”riko”,które zmierza do koleżeńskiej zgody i likwidacji napięć pomiędzy?????no właśnie- pomiędzy kim???
  Dobrze zrozumiane koleżeństwo,to koleżeństwo bez fauli,lub też,aby nie kadzić- do ścisłego przestrzegania regulaminu. To dobrze że koledzy piszą to co piszą,to dobrze że poruszają sprawy które im się nie podobają- po to właśnie jest internet. Tu można wszystko swobodnie wypowiedzieć,a nawet wykrzyczeć. Zebranie swoją drogą,lecz póki co,należy niektóre sytuacje ośmieszyć,tak,tak- ośmieszyć,bo tylko to możemy,bo do tego mamy prawo. Nie wiem czy władze Okręgu to czytają,jeśli jednak tak,to z pewnością wyciągną wnioski,wnioski które uzdrowią sytuację. Jeśli tego nie zrobią(co jest przecież możliwe),wówczas potwierdzą,że są kliką,z którą nie warto rozmawiać > to tak na dokladkę,aby jeszcze kogoś EWENTUALNIE ośmieszyć,pozdrawiam.

 • riko Data dodania: 9 lat temu Oceń: 14 + / -

  riko

  Szanowni Koledzy i Koleżanki. Śledząc wasze komentarze mam wrażenie że sami między sobą szukacie sporu o sprawy daleko odbiegające od faktu jaki miał miejsce w dniu 29-05- 2011 na ,,Kanale Ulgi '' w Opolu. Od 1997r biorę czynny udział w D.P.Z.O. nie opuściłem ani jednej tury. Ktoś może powiedzieć że to niewiele, dla mnie jednak jest to ogromny kawał czasu spędzonego ze wspaniałymi Kolegami we wspaniałej atmosferze. Chociaż bywało też różnie z organizacją, czy kiełbasą lub kapustą jak to nazywacie, zapewniam że dzisiaj są to tylko miłe wspomnienia. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że nigdy nie doszło między nami do żadnych sporów ani kłótni. Między nami KOLEGAMI WĘDKARZAMI i bez różnicy czy ,, spławikowcami'' czy też ,, spinningistami'' Obecna organizacja zawodów D.P.Z.O. nie daje nam powodów do radości bo z roku na rok jest coraz gorzej. Ale nie rozwiążemy tego Problemu przekomarzając się wzajemnie w komentarzach. Podzielam zdanie mojego Kolegi Wojciecha Zająca z zaprzyjaźnionego mi Klubu ,,Gobio'' Namysłów że tą poważną sprawę trzeba rozwiązać wspólnie z Zarządem Okręgu PZW W Opolu oraz z O.K.S. Przez czternaście lat startowania na imprezach okręgowych zaszczepiłem wielu moich kolegów tym wspaniałym sportem jakim jest wędkarstwo spinningowe, i wszyscy się tym cieszymy. Więc Szanowny Zarządzie Okręgu PZW w Opolu Proszę w imieniu własnym oraz moich kolegów nie NISZCZCIE nam tak wspaniałej zabawy wypracowanej przez nas samych, nam wszystkim mam na myśli też organizatorów chyba że się mylę. Nie jednokrotnie miałem okazję wystąpić w roli organizatora i też świetnie się bawiłem , dlatego że ja, my cieszymy się tym wręcz żyjemy. Robimy wszystko z własnej woli i bardzo chętnie, aby dobrze się bawić i współzawodniczyć z innymi Klubami. Więc myślę że spotkanie się władz Zarządu oraz O.K.S z przedstawicielami kół klubów jest nieuniknione aby wszystko wróciło na dobrą drogę! Z Poważaniem Spinningista z S.K.S ,,SUM'' Rybna ryszard czyrek Pozdrawiam!!!

 • Damian3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Faktycznie,nieco przegiąłem z tym żarciem,bo kiełbaska była jednak bardzo smaczna. Ciekaw jestem,czy Okręg wyciągnie wnioski z tego co pisze- "złowiłemrybę",bo jak widać na zdjęciu,to ten Pan stoi wśród wyróżnionych i nie "pęka"!- ten to ma plecy!. Sprawą istotną jest również to,czy ten kolega którego nie sklasyfikowali,zostanie przywrócony do "łask"- przecież to ewidentny skandal!
  Co do ryb w Kanale- jest ich bardzo dużo,wystarczy popatrzeć przez sondę- są takie okazy,że się w głowie nie mieści- choćby ten złowiony sum. I tu uwaga!- sum zaczyna domonować nie tylko w Kanale- i będzie kłopot nie tylko z zawodami!- coś z tym trzeba zrobić!

 • zlowilemrybe Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  Koledzy co do jedzenia to troche przesada dla mnie osobiscie to smakowało . Zjadłem ze smakiem i przezyłem . Za 10zł to nie wiem czy gdzies ktos by cokolwiek zjadł w jakims najtanszym barze . Co do zawodów to ten Pan co pojechał sobie na miejscowke samochodem powinien se dac spokoj z zawodami bo to nie pierwsza jego wpadka ( spławikowe , podlodowe,spininngowe) . A co do wody to chyba wszyscy sie zgodza za Nysa była najlepsza na poczatek sezonu

 • Damian3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  Kolego Silesiusie,
  faktycznie,kapucha była "prima sort". Wstydziłem się o tym pisać,lecz w domu mam małe dziecko,w związku z czym zastosowałem pampersa,bo był pod ręką. Z kolei mój kolega spał przez całą noc na drabinie. Jak by na to nie patrzeć- smród jednak pozostał nie tylko po zawodach,pozdrawiam.[b]T.S.[/b]

 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  hellspawn_pgac

  Jak zawsze komentarz ' Silesius'a " stawia kropke nad ' i ' :) no i fakt, jest faktem - jak ktos chce podchodzic profesionalnie do splawika czy spiningu - wyda po 2,3tys zl za wedke czy cokolwiek innego. Natomiast (dzieki bogu) sa tansze sprzety i naprawde swietnej klasy, ale to juz zalezy od czlowieka, a raczej od jego portfela. Watpie, zeby ktos, kto zarabia srednia krajowa , wyda 3000tys na wedzicho :) A zreszta " Wedka sama ryb nie lowi " :) Pozdrawiam.

 • silesius Data dodania: 9 lat temu Oceń: 4 + / -

  silesius

  Ale nasmarowaliście :D
  Ja tak tylko nieśmiało w inym temacie :P... po kiego diabła jest zakladka w menu pt. SPORT ? czy to aby nie tam powinny być terminarze zawodów, wyniki, klasyfikacje ? Za tydzien o relacji z tych zawodów nie będzie śladu, zniknie gdzieś na 10-15 stronie aktualności, a klikając SPORT, szybciej chyba dotrze się do ...Sportu w okręgu. Przejżystość jest cenna, szczególnie gdy strona okregu ( prezentacja) zbiera dane z kół i innych organizacji. Tak samo znikają komunikaty o kolejnych zawodach.
  Co do samych zawodów, to tylko komentarz "kłusownika" chcę uzupełnić. Znam spinningstów którzy mają ze sobą nad wodą ponad 1000 zł w samych woblerach. Koszty, fakt, są może i różne, ale spinning wcale nie nalezy do tanich zabawek. Szczególnie jak zacznie się szukać wyrafinowanego sprzętu. Zresztą wędkowanie ostatnio wcale nie nalezy do tanich zabaw :) Do sprzetu dodałbym jeszcze z 2 rolki papieru toaletowego, fajnie to mieć, szczególnie po kapuście podanej po zawodach :D

 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  hellspawn_pgac

  Luzno :)

  Przeciez sie nie obrazilem i nie mialem zamairu nikogo obrazac :) i tym bardziej nie mam do Pana zadnych pretensji itd. Wiec moze zakonczmy ten temat, bo i tak do niczego nie prowadzi, a obojgu nam nie chodzilo przeciez, zeby dogryzac jeden drugiemu, tylko zwrocic uwage co sie dzieje w okregu :) I niech tak zostanie :) zreszta, najlepiej rozmawia sie na zywo - wtedy nie ma nieporozumien :) Moze w przyszlosci sie uda. Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka :)

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Damian3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  Padają mocne słowa w klimacie skłócenia spiningistów ze spławikowcami. Podam teraz różnicę między jednymi i drugimi.
  Jednorazowy wydatek splawikowca,przy czym,nie jest to sprzęt wysoko wyczynowy.
  tyczka- ~ 3tys zł.
  siedzisko- ~1 tys zł.
  pozostałe- ~1 tys zł.
  Udało mi się dość dobrze sprzedać te cuda,kupiłem dwie wędki,podbierak,siatkę i inne drobiazgi , wydając na to niecałe 600 zł,i legalnie kłusuję spiningując. Jest więc widoczna różnica w kosztach i powinno to być docenione- choćby w jakości nagród. Jak też taki fakt,że kolega,który wyciągnął suma,stracił na to 1,5 godz i nic. A powinien otrzymać choćby medalik z jakimś "świętym od ryb",za stratę czasu właśnie,bo potencjalnie,mógł w tym czasie coś złowić. Jeśli dyskutujemy,to dyskutujmy w takim właśnie klimacie,a nie twórzmy jakichś nierealnych dziwolągów. Powtórzę więc- jest co robić w Zarządzie Okręgu- aby na następnych zawodach było lepiej- i to hasło powinno nam przyświecać- co daj Panie- AMEN.

 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  hellspawn_pgac

  Panie Joachimie ,

  nie wiem skad wyciagnol Pan wniosek, ze chce sklocic srodowisko wedkarskie, ale nie bede tego komentowac :)
  Kazdy interpretuje wypowiedzi na swoj sposob i nie mam o to pretensji. Ale nie mozna siedziec cicho, kiedy dzieje sie cos zlego. Myslalem, ze po to jest forum, zeby wypowiadac swoje opinie , a nie udawac ze wszystko jest w porzadku. A co do mojego intelektu, to zapewniam Pana, ze POMYSLALEM, zanim to napisalem :) osobiscie odwiedzam roznego rodzaju imprezy spławikowe/spinningowe (niekoniecznie startujac), dlatego NIESTETY NIE POHAMOWALEM SIE od KOMENTOWANIA TEGO (nie wszystkiego, zeby ktos znowu nie wpadl na genialny pomysl ;) ) aha: bog nie ma z tym nic wspolnego Panie Joachimie, tylko ludzie ktorzy zarzadzaja i decyduja :) Wiec, czy to zawody spinningowe czy splawikowe, powinny byc nalezycie organizowane :) Dlaczego jedni potrafia poswiecic swoj czas i zrobic cos dla nas wedkarzy, a inni maja to gdzies? Dlaczego na jednych zawodach czlowiek staruje z usmiechem na ustach a na innych juz nie? Pozdrawiam.

 • Zając Wojciech Data dodania: 9 lat temu Oceń: 14 + / -

  gobio111

  Po tych zawodach można stwierdzić, że w OKS-ie niektórzy są niezastąpieni, zaczęli startowac w zawodach i nie było komu podium i flagi na zawody przywieźć - to oczywiście smutna przenośnia i refleksja do całości.

  Tydzień wcześniej na lidze spławikowej zawodnicy również byli bardzo niezadowoleni nawet rozmawiano o tym z Prezesem Zo i złozono pismo. Jak widać jest jednak problem, który trzeba rozwiązać.

  Na razie mamy kompromitacje w skali okręgu. Przed nami Mistrzostwa Europy mam nadzieję, że wyjdziemy z twarzą z tej imprezy.

  Nie wiem czy Zarząd Okręgu lub OKS po tym wszystkim coś zrobia żeby było lepiej jednak na początek proponuje merytoryczne spotkanie OKS-u i Prezesa ZO z przedstawicielami spinningistów i spławikowców abyśmy wspólnie zastanowili sie co można zrobić żeby jeszcze w tym roku było lepiej.

  Pozdrawiam

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  Ja nie chce sie w tej chwili wypowiadac na temat dzialalnosci OKS - u, moja ocena jest bardzo krytyczna i jak widze pana w slomkowym kapeluszu i w nie do konca podciagnietych spodniach wreczjacego puchar...to przestaje cokolwiek mowic. Jednak to, co napisal Heelspawn_PGAC na temat roznic miedzy zawodami spiningistow a splawikowcow...ja rozumiem chec komentowania wszystkiego, czasami nieodparta, ale...TRZEBA JESZCZE POMYSLEC zanim sie cos napisze. Przecie to jest poczatek sklocania srodowiska wedkarskiego !!!...my splawikowcy tez mamy wiele uwag, ale na Boga nie zaczynajmy sie porozniac posrod nas - WEDKARZY !!!!!

  Wodom Czesc !
  Joachim Parusel.

 • panczena Data dodania: 9 lat temu Oceń: 4 + / -

  Farsa!!!
  Gdzie i w jaki sposób zorganizowane zostały zawody takiej rangi jak I tura Okręgowej Ligi Spinningowej to śmiech na sali .Czy ktoś w okręgu wyciąga z tego typu spotkań wnioski , ja powiem po 100 kroć nie... nie... .Jestem rozczarowany sędziowaniem kol. Krawczyka jak ktoś powiedział na zawodach wielkie kumoterstwo, i miał rację . Zawody zorganizowane POD sędziów i działaczy , odfajkowane .Nie ma co się dziwić że na tyle kół i klubów tak mała ilość uczestników , ale dla dodania sobie animuszu klepanie się po ramionach i robienie małpiej miny przez głównego sędziego to normalka , kiedy ma wątpliwości kolegę zdyskwalifikować i pozwola na takie przewinienie , jak to nazwać jak nie kumoterstwo .Gdzie flaga Związku gdzie podium ,gdzie szacunek dla tych którzy należą nie do dupy Maryny a do PZW i nie wstydzą się tego . Tyle jest miejsc pięknych , nie zdeptanych i ciekawych . Ale leniwi działacze nie widzą że ten Kanał nie nadaje się do tego typu spotkań.A młodzi nasi juniorzy wyciągają wnioski szybciej jak my myślimy , a warto było coś im powiedzieć na otuchę i podziękować, że mimo że ktoś dał dupy to fajnie że przyjechali i startują .Powiem WAM pieprzył bym te zawody na takiej wodzie gdyby nie spotkanie się z WAMI DRODZY koledzy. Licząc że coś się zmieni.Pozdrowienia dla TYCH którzy się łudzą , do których sam należę .

 • Damian3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Żadnej rybeńki nie złowiłem i nie mam o to pretensji. Ryba w tym dniu nie brała,więc wszyscy mieli jednakowe szanse. Ceremonia otwarcia zawodów była okazała,wystąpił p. Prezes Okręgu życząc wszystkim jak najlepiej. Prowadzący zawody także wyjaśnił na początku wszystko w szczegółach,jednak na zawodach było różnie.
  Moim zdaniem zawiedli sędziowie,którzy dopuścili niektórych zawodników bez podbieraków,oraz niewymiarowych siatek na ryby,nie zwracali uwagi na odległości między zawodnikami,jeden z zawodników pojechał na stanowisko samochodem- za to dyskwalifikacja powinna być. Podobno jednego z zawodników nie sklasyfikowano,gdyż sędziowie zgubili kartę startową tego zawodnika. Jest więc co robić,aby na następnych zawodach było lepiej,OBY!!!

 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  hellspawn_pgac

  Dokladnie, mialy byc zmiany, a pozostalo wszystko po staremu :) czyli zostalismy zrobieni w 'bambuko' :) Gdyby tylko organizator przespacerowal sie brzegiem kanalu i zobaczyl jak czarno jest od drobnicy, to mooooooze by zmienil na nyse (gdzie osobiscie wolalbym ja 10000x ). No ale przeciez spinningisci to gorszy narod od spawikowcow , pawda? Jeszcze nie tak dawno , DPZO bylo naprawde fajna impreza, niestety - po ostatnich zawodach , nie mozna sie pozytywnie wypowiadac... A szkoda. Jak kolezanka ujela skrzetnie - zmiana hobby dla niektorych bylaby dobrym wyjsciem :) Pozdrawiam :)

 • Bąk Krystyna Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  krystyna_bak

  Zawody się odbyły, można odfajkować.
  Impreza robiona wybitnie pod sędziów i organizatorów, łatwy dojazd, blisko domu, nie ma pokrzyw, 8 godzin, pieniążek i do domciu.
  Z atmosfery starych zawodów nie zostało już nic, co dla niektórych liczy się tylko pucharek i to nie do końca uczciwie zdobyty. Jak nóżki bolą to czas zmienić hobby.
  Wybór łowiska porażka.
  Czemu nie ma Nysy?
  Jak Klubowe Mistrzostwa Polski okręg zorganizuje na kanale, to się długo będą w kraju nabijać.
  Już pomijając pudło i chorągiewkę, widać że się po prostu nie chce.

 • Siwka Piotrek Data dodania: 9 lat temu Oceń: 17 + / -

  BIEDA! W ten sposób można podsumować "INAUGURACJĘ OKRĘGOWEJ LIGI SPINNINGOWEJ "Bieda była z rybami i bieda organizacyjna ! Co się stało z zawodami do, których wracam z sentymentem? Przecież wtedy nikt nikomu nie skakał do gardeł.Gdzie było podium? Gdzie była flaga okręgu? i najważniejsze gdzie była atmosfera?Dużo można do tego gdzie... dodać .W sumie po co?Mają wiedzieć inni,że to są zawody okręgowe,że startują tacy zawodnicy jak Michał Kłobut i inni świetni zawodnicy. Odniosłem wrażenie,że okręg wstydzi się takich zawodów!!!
  Brawo dla wszystkich zawodników,mimo wizualnej biedy tak licznie dopisali. Panowie działacze okręgu! Nie ma co się wstydzić mamy na prawdę potencjał w postaci bardzo dobrych zawodników i do cholery jasnej zróbcie coś dla tych ludzi!!! Może stać się tak,że wylejecie dziecko z kąpielą tak jak zrobiło to pewne koło kilka lat temu i obudzicie się z ręką w nocniku. Albo zadajcie sobie pytanie,co ja tutaj robię??? Ja osobiście za daję sobie pytanie jak mam to wytłumaczyć mojemu synowi,którego zabrałem 1 raz na zawody i innym moim kolegom,których udało mi się z trudem na mówić do startu.Jak mam ich zachęcić do udziału w następnych zawodach???
  Mam wiele pomysłów i mogę wam pod powiedzieć jak to zrobić,aby zreanimować zawody okręgowe, chyba że duma was rozpiera?.
  Pamiętajcie najważniejsi na zawodach są zawodnicy!!!

  Z poważaniem Piotr Siwka

 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  hellspawn_pgac

  Jak na Lige Okregowa , organizacja i podsumowanie zawodow na stronie zrobione ' na odczepnego '. Brak podium, miejsce oraz czas zawodow, gigantyczne puchary, itp nie zrobily wrazenia. Polecam lekture pt : " Gobio Namyslow " :) . Pozdrawiam

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin