Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Ile kormoran potrafi zjeść

Aktualności | 2012-08-13 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

W ostatnim czasie dokonano odstrzału kormorana w naszym Ośrodku Zarybieniowym w Poliwodzie. Odstrzału dokonano oczywiście zgodnie z posiadanymi pozwoleniami. Ile potrafi jednorazowo zjeść kormoran widoczne jest na załączonych zdjęciach. Nie pogardzi on w swej żarłoczności nie tylko prawdziwymi, żywymi rybami, ale też jak widać sztucznymi rybkami będącymi wędkarską przynętą.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • nysa79_team Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  W tym całym ambarasie musi być ktoś dobry i zły! Tym razem padło na kormorana, który żre ryby nie patrząc na wymiary,limity i okresy ochronne. Nie można mu wlepić mandatu, pouczyć albo kazać odpracować 20 h na cele społeczne. Można natomiast w świetle prawa i na podstawie przeprowadzonych badań odstrzelić część ptaków. Czy to dobra decyzja? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie... Nasz okręg wydaje niemałe pieniądze na zarybienia wciąż, wprowadza nowe zakazy i obostrzenia, a ryb w wodach nam nie przybywa. Łażę z wędką już od 25 lat po tej naszej opolskiej ziemi i uważam, że za obecny stan naszych wód nie jest odpowiedzialny kormoran, aczkolwiek czyni on straty w naszym rybostanie. Pozdrawiam serdecznie.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  Witam. Ja tez chcialbym swoje trzy grosze wtracic na temat kormoranow. O ile wiem, to ptaki te od swego zarania, a wiec znacznie wczesniej od powstania PZW oraz calej rzeszy wedkarzy, zywily sie rybami a pomimo to ryby nie wyginely, nawet w przeszlosci bylo ich w naszych wodach znacznie wiecej. Ostatnimi czasy, takie odnosze wrazenie, wiekszosc wedkarzy, a moze "wedkarzy" jakby naraz odkrylli, ze kormorany zywia sie rybami. Czytam i oczom nie wierze, przecie kormorany wcale nie zmienily swoich upodoban jezeli chodzi o ich jadlospis !!! Do calej nagonki na kormorana przylacza sie rowniez PZW co juz jest bardzo dziwne, bo organizacja ta nie moze byc inna jak proekologiczna, przecie wedkarstwo to...korzystanie z NATURY a nie jej zmienianie pod zaportrzebowanie instynktu lowczego. Owszem, lowienioe ryb to istota wedkarstwa ale idac dalej juz trzeba troche rozwagi. Ryby sa jednymi z mieszkancow naszych wod, ale nie jedynymi. Nad wodami zas zyje mnostwo zwierzat, w tym ptaki posrod ktorych sa kormorany, i to jest ICH DOM !!!!!!!! My jestesmy jedynie goscmi nad woda i nie mamy prawa zabierac kormoranom tego, co JEST ICH od tysiecy lat !!!!!!!!!!!!!!!!! Proponuje troche sie zastanowic nad tym, co sie wypisuje o kormoranie !!!!!!!

  Joachim Parusel.

 • nysa79_team Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Nieźle się uśmiałem z tego zdjęcia!!! Po prostu 7 ryb zżartych przez duże czarne "wredne" ptaszysko. Może na stronie niebawem zobaczymy np. "co Zenobiusz M miał w żołądku po kradzieży z włamaniem do sklepu monopolowego!!!HA HA HA!!!

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin