Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Dymitrzak Bogusław - Spinningowym Wędkarzem Roku 2013

Na kanale Ulgi w Opolu rozegrano ostatnią, 4 turę okręgowej ligi spinningowej, kończącą ligowe zmagania wśród spinningistów.  Stawką zawodów było nie tylko zwycięstwo w turze, ale i podsumowanie rywalizacji o tytuł Wędkarza Roku w Okręgu PZW Opole. Kanał Ulgi jest akwenem specyficznym, na pozór łatwym i dogodnym do wędkowania. Ma on jednak swoje wady, związane z rolą jaką pełni dla Odry. Mniej naturalnych kryjówek, mało urozmaicone dno niż na pobliskiej Odrze, powoduje że ryby nie zawsze są łaskawe dla wędkujących i bywa że raz ryby biorą na całej długości kanału, a innego dnia tylko na odcinku przy rzece.  Dziś w wielu miejscach sporadyczne brania dały się we znaki wielu zawodnikom, szukającym punktów do klasyfikacji. Niewielkie okonie i rzadkie brania powodowały że końcowego wyniku nikt nie mógł być pewien. Najlepiej sobie radzili ci, co już w pierwszej godzinie zawodów wyczuli brania ryb, lub trafili na miejsce gdzie stały okonie. Dziś w tych trudnych wędkarsko zawodach najlepiej poradzili sobie w sektorze A - kol. Drozdowski Marcin reprezentujący IV drużynę z koła PZW Opole 2, który szczupakiem rozstrzygnął rywalizację w swoim sektorze, a w sektorze B rywalizację wygrał kol. Kowalski Piotr z drużyny PWZ Tułowice I -  łowiąc 10 okoni.

Mimo nienajlepszych wyników,  wielu zawodnikom dopisywał dobry humor, wszak były to zawody kończące trudny sezon rozpoczęty deszczowymi zawodami na Nysie Kłodzkiej w Piątkowicach. Wszystkie zawody Okręgowej Ligi Spinningowej odbywały się w ramach unijnego programu  "Wędkarskie imprezy sportowo-rekreacyjne jako narzędzie promocji obszarów objętych LSROR LGR „Opolszczyzna". W ramach tego programu, organizowane i finansowane były wszystkie zawody Okręgowej Ligi Spinningowej w tym roku, a także  dodatkowe konkursy, które odbywały się po zawodach wędkarskich.

 Wędkarzem Roku 2013 w dyscyplinie spinningowej został kol. Dymitrzak Bogusław startujący w 2 drużynie klubu SKS Sum Rybna, najlepszym juniorem w 2013 roku kol. Jakucki Mateusz z koła Garnizonowe Zaodrze, a najlepszą drużyną, team reprezentujący  koło PZW - Garnizonowe Zaodrze w Opolu w składzie : Nizioł Mariusz i Kozak Marezawody OLSk.  

 

 

Nagrody dla najlepszych w 4 turze ligi, oraz dla zwycięzców w całym cyklu Okręgowej ligi Spinningowej wręczał   prezes ZO PZW w Opolu - kol. Marian Magdziarz oraz Przewodniczący Okręgowego Kapitanatu Sportowego kol. Ryszard Kloch.  Sędzią głównym zawodów był kol. Jerzy Malinowski. Wszystkim  zwycięzcom serdecznie gratulujemy.  Pełne wyniki 4 tury Okręgowej Ligi Spławikowej oraz klasyfikacje Wędkarza Roku w poszczególnych kategoriach, publikujemy w załącznikach.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych
Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • oliwa sebastian Data dodania: 7 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • kgzpzw Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  Gratulacje dla zawodników Garnizonowego Zaodrze. Po sukcesach spławikowców, laury dla naszych spinningistów. Brawo.

 • elzbieta Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  "DYYMM" Gratulacje .
  Zdobyłes wszystko co mogłes .
  Jeszcze raz gratulacje .

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin