Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia

POROZUMIENIA MIĘDZYOKRĘGOWE NA 2014 ROK

Porozumienia | 2014-01-13 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

POROZUMIENIA MIĘDZYOKRĘGOWE NA 2014 ROK

 

 

Każdy wędkarz  podczas połowu ryb zobowiązany jest do posiadania zezwolenia uprawniającego do wędkowania na podstawie podpisanego porozumienia.

 

Wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chętni do wędkowania w innych Okręgach  mogą nabyć zezwolenia w Kołach oraz Biurze Okręgu PZW Opole.

 

Wędkarze spoza Okręgu PZW Opole chętni do wędkowania w Okręgu PZW Opole mogą nabyć zezwolenia w swoich macierzystych Okręgach PZW.

 

Okręgi mają obowiązek honorowania całkowitych zwolnień z opłat za wędkowanie członków honorowych PZW i odznaczonych złotą odznaką z wieńcami PZW.

 

 

POROZUMIENIA DOTYCZĄCE ZASAD WĘDKOWANIA NA WODACH POGRANICZA

Niżej wymienione  porozumienia dotyczą zasad wędkowania w 2014r. na wodach pogranicza, tj. wodach położonych w obwodzie - administrowanym przez sąsiedni Okręg PZW, znajdujących się na terenie Okręgu PZW Opole


Okręg PZW Wrocław

 

1.            Członkowie PZW zrzeszeni w Okręgu PZW Opole mogą wędkować na wodach rzeki Odry poniżej jazu Lipki po obu brzegach rzeki Odry do jazu Zwierzyniec w Oławie wraz z kanałem żeglugowym na wysokości tego jazu. 

2.            Członkowie PZW zrzeszeni w Okręgu PZW Opole mogą wędkować na wodach rzeki Widawy od zapory zbiornika Michalice do granic Województwa Opolskiego.

3.            Członkowie PZW zrzeszeni w Okręgu PZW Wrocław mogą wędkować na wodach rzeki Widawy od zapory czołowej zbiornika Stradomia do granic Województwa Dolnośląskiego oraz po obu brzegach rzeki Odry powyżej jazu w Lipkach do ujścia kanału do rzeki Odry (tzw. „strzałka") w miejscowości Brzeg. 

 

Okręg PZW Częstochowa

 

1.                  Okręg PZW Częstochowa przekaże Okręgowi PZW Opole 100 sztuk zezwoleń uprawniających członków PZW zrzeszonych w Kole PZW Olesno Miasto opiekującym się wymienionymi poniżej wodami do wędkowania na zbiornikach Borki, Kucoby oraz
w części obwodu Liswarty: Potoku Łomnickim, Sowczyckim oraz rzece Prąd.


 

Członkowie Okręgu PZW Opole chętni do wędkowania na ww. części obwodu rybackiego rz. Liswarty nr 1 mogą wykupić składkę na ochronę i zagospodarowanie wód w wysokości 10,00zł uprawniającą do wędkowania.

 

 

2. Okręg PZW Częstochowa przekaże nieodpłatnie 100 sztuk zezwoleń uprawniających członków PZW zrzeszonych w Okręgu PZW Opole do wędkowania w części obwodu rybackiego Mała Panew nr 1 na terenie województwa opolskiego.

 

 

3. Okręg PZW Opole przekaże Okręgowi PZW Częstochowa 100 sztuk zezwoleń (zawierające zapis o udostępnionym odcinku rzeki) na odcinek Mała Panew od ujścia rzeki Lublinicy do wlotu rzeki Mała Panew do zbiornika Turawa.

 

Zezwolenia można nabyć w Kole Olesno Miasto, Olesno Rzemieślnik i w Kole PZW Praszka.

 

 

Okręg PZW Katowice

 

Członkowie Okręgu PZW Opole chętni do wędkowania na wodach granicznych Okręgu PZW Katowice - obwód rzeki Odra 1 i rzeki Bierawka 1 wnoszą składkę w wysokości 30,00 zł.

 

Członkowie Okręgu PZW Katowice chętni do wędkowania na wodach granicznych Okręgu PZW Opole - obwód rzeki Kłodnica 2 wraz z Kanałem Gliwickim oraz obwodem rzeki Psina nr 1 wnoszą składkę w wysokości 30,00 zł.

II. POROZUMIENIA   ZE  SKŁADKĄ  UZUPEŁNIAJĄCĄ.

1.      Okręg PZW Sieradz

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Sieradz uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 80zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Sieradz chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole  (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

 

2.      Okręg PZW Kalisz

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Kaliszu uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę
i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 52zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Kalisz chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

 

3. Okręg PZW Wrocław

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Wrocław uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę
i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100 zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Wrocław chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

4. Okręg PZW Piotrków Trybunalski

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Piotrków Trybunalski chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

5. Okręg PZW Częstochowa

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Częstochowa  uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę
i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 70zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Częstochowa chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

 

 

6. Okręg PZW Wałbrzych

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Wałbrzych  ( z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Wałbrzychu niewchodzących w skład obwodów rybackich ) uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.


- wędkarze członkowie Okręgu PZW Wałbrzych chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

 

7. Okręg PZW Bielsko-Biała

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Bielsko-Biała ( na wszystkich wodach otwartych- nizinnych i górskich- Okręgu PZW Bielsko - Biała tj. Obwodzie Rybackim nr 1-2-3-4-5 rzeki Soły oraz Obwodzie Rybackim nr 1 i 3 rzeki Skawy z wyłączeniem łowisk specjalnych)  uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną            składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości:

 

·         60,00 zł. - wody nizinne

·         75,00 zł. - wody nizinne i górskie- wędkarze członkowie Okręgu PZW Bielsko-Biała chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

 

8. Okręg PZW Jelenia Góra

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Jelenia Góra (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW Jelenia Góra niewchodzących w skład obwodów rybackich) uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 66 zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Jelenia Góra chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

  9.Okreg PZW Katowice

- na rok 2014  z Okręgiem PZW w Katowicach zgodnie z uchwałą nr 18/Prezydium z dnia 13.01.2014r. przedłuża się  obowiązywanie zasad ujętych w porozumieniu zawartym w dniu 12/02/2013r. 


Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • darek63 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  darek63

  -" wędkarze członkowie Okręgu PZW Katowice chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork, Zbiornika Ujazd oraz Zbiornika Dębowa) uiszczą w 2014 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.''
  To w takim razie ile będą płacić wędkarze z okręgu katowickiego, na zbiornikach wyżej wymienionych? I dla czego tylko wędkarze z Katowic a co z resztą ? Oni są lepsi od tych z katowickiego? Osobiście nie sądzę żeby byli mniej aktywni w wyławianiu wszystkiego co jest możliwe do złowienia.

 • jacekjak Data dodania: 5 lat temu Oceń: -38 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 5 lat temu Oceń: -29 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin