Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Podsumowanie startów w spinningowym Grand Prix Polski

Aktualności | 2012-01-17 | Publikujący: Koło PZW Opole nr 2

Początek roku to zwykle czas podsumowań tego co zdarzyło się w ubiegłym. Spróbujmy zatem podsumować starty drużyn SYRENKI Turawa w cyklu zawodów Spinningowego Grand Prix Polski. Start w tym cyklu można sobie zapewnić dobrymi wynikami w roku poprzednim, oraz wywalczając go w cyklu zawodów eliminacyjnych. Nasze drużyny od lat należą do czołówki i taki start mają zapewniony z roku na rok. Zawodnikom innych klubów z Opolszczyzny,  mimo startu w zawodach eliminacyjnych jak na razie ta sztuka się nie udała, więc chwała naszym.
W roku ubiegłym prawo startu miały trzy nasze drużyny, a zatem sześciu zawodników.
I drużyna – Domański Piotr i Wojciech Janik
II drużyna – Kłobut Michał i Nizioł Mariusz
III drużyna – Dworak Dariusz i Gadzaliński Krzysztof
Cykl zawodów to pięć dwuturowych imprez rozgrywanych na różnych wodach. Jak wyglądały wyniki w poszczególnych startach poniżej.

PUCHAR SANU

Indywidualnie: M. Kłobut – 25, W. Janik – 41, M. Nizioł – 55, K. Gadzaliński – 62, D. Dworak – 79 na 93 startujących zawodników.
Drużynowo: I drużyna – 35, II drużyna – 15, III drużyna – 32 na 37 ogólnie.

PUCHAR OLSZTYNA

Indywidualnie: M. Nizioł – 9, P. Domański – 12, M. Kłobut – 13, W. Janik – 64, K. Gadzaliński – 86, D. Dworak – 90 na 91 startujących zawodników.
Drużynowo: I drużyna – 11, II drużyna – 2, III drużyna – 37 na 37 ogólnie.

PUCHAR DOLNEJ WISŁY

Indywidualnie: M. Klobut – 7, W. Janik – 18, P. Domański – 27, M. Nizioł – 61, K. Gadzaliński – 61, D. Dworak – 71 na 93 startujących zawodników.
Drużynowo: I drużyna – 10, II – drużyna – 14, III drużyna – 31 na 38 ogólnie.

PUCHAR SŁUBIC

Indywidualnie: W. Janik – 11, K. Gadzaliński – 46, D. Dworak – 50, M. Kłobut – 65, P. Domański – 67, M. Nizioł – 75 na 89 startujących zawodników.
Drużynowo: I drużyna – 11, II drużyna – 29, III drużyna – 17 na 35 ogólnie.

PUCHAR KATOWIC

Indywidualnie: M. Kłobut – 35, M. Nizioł – 45, W. Janik – 48, K. Gadzaliński – 71, D. Dworak – 77, P. Domański – 80 na 87 startujących zawodników.
Drużynowo: I drużyna – 31, II drużyna – 14, III drużyna – 33 na 36 ogólnie.

Jak widać z powyższego zestawienia najgorzej wypadł pierwszy i ostatni start. W pierwszych zawodach nie brał też udziału Piotrek Domański, co miało wpływ na wynik drużyny, bo punktował tylko jeden zawodnik. Trudno też mówić o równej formie naszych zawodników. W większości zawodów mieliśmy swojego w czubie klasyfikacji, ale miewaliśmy lepsze lata.
Do klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski brano również pod uwagę start w Spinningowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski (wyniki osiągnięte przez naszych reprezentantów przedstawimy w następnym zestawieniu). W sumie rozegrano 13 tur zawodów, z czego do klasyfikacji brano pod uwagę 10 najlepszych wyników. W efekcie w indywidualnej klasyfikacji Grand Prix Polski nasi reprezentanci zajęli odpowiednio miejsca: M. Kłobut – 20, W. Janik – 28, P. Domański – 64, M. Nizioł – 78, K. Gadzaliński – 81 i D. Dworak – 91. Ogółem klasyfikowano 135 zawodników, więc  te wyniki nie są ani dobre, ani złe. Nie możemy jednak być niezadowoleni, nasz Klub jest jednym z najliczniej reprezentowanych w zawodach i mimo nie najlepszych ubiegłorocznych wyników z naszymi zawodnikami muszą się liczyć wszyscy. Miejmy nadzieję, że pokażą to dobitnie w tegorocznej rywalizacji. Poza tym w karierze każdego zawodnika można znaleźć gorsze lata startów. Ja w to wierzę i życzę im sukcesów i to tych największych w tym roku.

Całość startów w Grand Prix Polski musimy jeszcze uzupełnić o miejsca w klasyfikacji drużynowej. Ogółem w tej klasyfikacji ujęto 38 drużyn, wśród których nasze zajęły odpowiednio: I drużyna – 20 miejsce, II drużyna – 11 miejsce, a III drużyna – 36.

 

                                                                                                                                                                                           RK

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • klobutmoppl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -12 + / -

    Rozwiń
  • elzbieta Data dodania: 8 lat temu Oceń: -11 + / -

    Rozwiń