Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

55-lecie Koła PZW przy RCK w Rogoźnie

Aktualności | 2018-02-05 | Publikujący: Koło RCK Rogoźno

logo koła PZW przy RCK w Rogoźnie

W dniu 28 stycznia 2018 roku o godz. 10.00 w sali Rogozińskiego Centrum Kultury w Rogoźnie odbyło się okolicznościowe spotkanie Braci wędkarskiej z okazji 55 rocznicy utworzenia naszego koła, które to rozpoczęło swoją statutową działalność 7 lutego 1963 roku. Do roku 1997 byliśmy kołem przy Fabryce Mebli Zakład Nr 1 w Rogoźnie a od 1998 roku po rozpadzie zakładu patronatem objęło nas Rogozińskie Centrum Kultury. Zebranie otworzył witając przybyłych gości oraz członków koła prezes Kol. Eugeniusz Wielgosz. W spotkaniu zaszczyciło nas swoim uczestnictwem wielu gości w tym Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie Pan Maciej Kutka oraz Burmistrz Rogoźna Pan Roman Szuberski. Z ramienia Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile gościliśmy Pana Jacka Kwiecińskiego Wiceprezesa Okręgu oraz prezesa Koła PZW w Wągrowcu a zarazem Członka Zarządu Okręgu Pana Piotra Tucholskiego. Ponadto obecni byli Prezes Spółki "Maj" z Wągrowca Pan Marek Szeszycki, Prezes Koła PZW Miasto w Rogoźnie Pan Henryk Ryga, Prezes Związku Wędkarskiego "Jezioro Czarne" Pan Józef Pietrzak, a w imieniu RCK Pan Piotr Dehr oraz Pani Natalia Pietrowiak przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Rogoźnie. Minutą ciszy uczczona została pamięć tych Kolegów, których już nie ma w naszych szeregach. W dalszej kolejności prezes kola odczytał referat okolicznościowy z okazji 55 lecia powstania koła, po którym zostały wręczone okolicznościowe wyróżnienia dla członków koła. Za wieloletnie aktywne uczestnictwo w pracach koła  m.in.: pomocy przy organizacji zebrań i zawodów wędkarskich Kol. Wiesława Wielgosz otrzymała od Zarządu Głównego PZW Medal za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa natomiast Kol. Wojciech Kaczmarek, Kol. Robert Miśtura oraz Kol. Roman Szuberski otrzymali Medale za Zasługi dla Okręgu Nadnoteckiego w Pile.

Jednym z pierwszych z zaproszonych gości zabrał głos Pan Roman Szuberski Burmistrz Rogoźna dziękując za włożony wkład w ochronę środowiska oraz za współpracę z władzami samorządowymi życząc jednocześnie dalszych sukcesów w naszej wędkarskiej działalności. Pan Jacek Kwieciński (Wiceprezes ON w Pile) w imieniu własnym jak i Zarządu ON w Pile życząc wielu sukcesów wędkarskich podziękował za pracę nad ochroną i zagospodarowaniem wód naszego okręgu, gratulując jednocześnie prezesowi Kol. Eugeniuszowi Wielgoszowi za wytrwałą walkę o porozumienia wędkarskie umożliwiające połowy na wodach okręgu poznańskiego i nadnoteckiego wędkarzom obu okręgów. W dalszej kolejności zabrali głos pozostali zaproszeni gości dziękując za zaproszenie oraz życząc pomyślności w dalszej pracy. Wyrazem uznania z ich strony były przekazane okolicznościowe puchary, statuetki oraz dyplomy. Prezes Koła dziękując za złożone życzenia wręczył gościom okolicznościowe statuetki.  Akcentem kończącym zebranie był wspólny obiad podczas, którego trwała ożywiona dyskusja na różne tematy.

Na zakończenie w imieniu własnym oraz zarządu koła chciałbym podziękować za okazaną pomoc finansową i logistyczną przy organizacji tychże uroczystości Panu Burmistrzowi Romanowi Szuberskiemu oraz Panu Dyrektorowi RCK  Marcinowi Matuszewskiemu a za ich pośrednictwem również Pracownikom Urzędu Miejskiego oraz RCK w Rogoźnie. Osobne podziękowania składam właścicielom Baru Kociak w Rogoźnie Mariuszowi Jabłońskiemu oraz Michałowi Najderkowi za przygotowanie wyśmienitego poczęstunku.

Zdjęcia z zebrania w galerii.

skarbnik koła

Mariusz Wielgosz

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin