Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Ważne uchwały Zarządu Okręgu PZW w Sieradzu

Informujemy wszystkich wędkarzy wędkujących na wodach okręgu sieradzkiego nie łowimy szczupaka w okresie ochronnym trwającym od 1 grudnia do 30 kwietnia.

 
Od dnia 1 stycznia 2009 roku na wodach leżących we wszystkich obwodach rybackich Okręgu PZW Sieradz (w tym zbiornikach: Jeziorsko i Próba, Smardzew oraz należących do obwodów starorzeczach) wprowadzono wymiar ochronny dla następujących gatunków ryb:

płoci – 15 cm,  okonia – 18 cm 

 

Utrzymano obowiązek prowadzenia przez wędkarzy Okręgu Sieradzkiego PZW rejestru połowu ryb.

 

Uchwała ZO PZW W SIERADZU

Zniesiono w 2015 roku wymiar ochronny i limit połowu leszcza na obszarze Okręgu Sieradzkiego zgodnie z zaleceniami Marszałka Województwa Łódzkiego pismo nr RŚI.7141.7.2014.PP. 


Uchwała ZO PZW W SIERADZU

wsprawie okresowego zakazu połowu na zbiornikach " Próba " i "Smardzew". Zarząd Okręgu PZW w okresie od 15 do 30 października, bezpośrednio po zarybieniu wprowadza się zakaz wędkowania przez 10 dni w podanym przedziale czasowym (z uzyskanych informacji, powodem wprowadzenia ww. zakazu wędkowania na zbiornikach Próba i Smardzew jest przeprowadzenie zarybienia według przyjętych planów przez Biuro Zarządu Okręgu PZW w Sieradzu, w tym ochrona nowej obsady zarybieniowej przed niadmiernym odłowem).

 

Uchwała ZO PZW W SIERADZU

Od dnia 1 kwietnia 2015 roku udostępniony zostanie do wędkowania dla członków Okręgu Sieradzkiego zbiornik Smardzew

 

Uchwała ZO PZW W SIERADZU

Wydłużono okres spinningowania na zbiorniku Próba od 1 maja do 30 listopada.

Wydłużono okres używania środków pływających na zbiorniku Jeziorsko od 1 marca do 30 listopada.

 

Całość pisma ZO PZW w Sieradzu