Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia

 POROZUMIENIA ZAWARTE PRZEZ OKRĘG PZW W POZNANIU NA ROK 2016

wg stanu na dzień 3 lutego 2016 r.

 

Porozumienia w opcji tzw. zerowej

 

Zawarto obustronne porozumienie na honorowanie składek wniesionych w macierzystych okregach z następującymi Okregami PZW:

 

1. Okręg PZW w Legnicy

 

2. Okręg PZW w Wałbrzychu

 

Zezwolenia wydaja biura i Koła Wędkarskie umawiających sie okręgów. Wędkarze "poznańscy" pobierają zezwolenia w Kołach lub w Biurze Okregu Legnickiego i Wałbrzyskiego, a wędkarze "legniccy" i "wałbrzyscy" pobierają zezwolenia w Kołach lub w Biurach Okręgu Pozańskiego.

 

Porozumienia w opcji tzw. zerowej - limitowane

 

Zawarto obustronne porozummienie na honorowanie składek wniesionych w macierzystych okręgach z następującymi okręgami na zasadzie limitu zezwoleń:

 

1. Okręg PZW w Koszalinie - limit 200 zezwoleń

 

Okregi wymienią się zezwoleniami, oznacza to, że zezwolenia dla swoich wędkarzy wydaja biura macierzystych okręgów.

 

Porozumienia w opcji tzw. 50/50

 

Zawarto obustronne porozumienie uprawniające do 50% ulgi przy wnoszeniu składki członkowskiej okręgowej uprawniającej do uzyskania zezwolenia na amatorski połów ryb z następującycm Okręgiem PZW:

 

1. Okręg PZW w Zielonej Górze

2. Okręg PZW w Sieradzu

Porozumienie z Okręgiem Zielonogórskim obejmuje również ulgę w wysokości 50% przy wykupie zezwolenia na amatorski połów ryb dla osób bioracych udział w zawodach wędkarskich.

 

Zezwolenia sprzedają biura i Koła umawiających sie okręgów. Wędkarze "poznańscy" wnoszą składkę 75,00 zł w Kołach lub Biurze Okręgu Zielonogórskiego i 53,00 zł w Kołach i Biurzez Okręgu Sieradzkiego, a wędkarze "zielonogórscy" i "sieradzcy" wnoszą składkę 75,00 zł w Kołach lub w Biurach Okręgu Pozańskiego.

 

Porozumienia częściowe w opcji tzw. zerowej

 

Zawarto porozumienie na honorowanie składek wniesionych w macierzystym okregu uprawniające do wędkowania na części wód umawiających się okręgów:

 

1. Porozumienie z Okręgiem Nadnoteckim PZW w Pile. Wędkarze Okregu Poznańskiego nabywają prawo do wędkowania na rzece Warcie obwód rybacki nr 9, na rzece Noteć obwód rybacki nr 9, na rzece Wełnie obwody rybackie nr 6 i 8 oraz na jeziorze Pakawskim w gm. Wronki. Wędkarze Okręgu Nadnoteckiego nabywają prawo do wędkowania na rzece Warcie na obwodach rybackich nr 7, 8 i 10, na rzece Wełnie obwód rybacki nr 9 oraz na jeziorze Chojeńskim w gm. Wronki.

 

Zezwolenia wydają biura umawiających sie okręgów. Wędkarze "poznańscy" pobierają zezwolenia w swoich Kołach, wędkarze "nadnoteccy" w swoich Kołach wędkarskich.

 

Porozumienia częściowe w opcji tzw. zerowej limitowane

 

Zawarto porozumienie na honorowanie składek wniesionych w macierzystym okregu uprawniające do wędkowania na części wód umawiających się okręgów:

 

1. Okręg PZW we Wrocławiu - limit 500 zezwoleń

 

Wędkarze Okregu Poznańskiego nabywają prawo do wędkowania na rzece Barycz obwód rybacki nr 3 na odcinku od mostu w m. Wierzowice do ujscia rzeki Barycz do rzeki Odry. Wędkarze Okręgu Wrocławskiego nabywają prawo do wędkowania na rzece Orli obwód rybacki nr 1.

 

 

Porozumienia jednostronne dla Członków Okręgu PZW w Poznaniu

 

Zawarto porozumienia jednostronne uprawniające wyłacznie Członków Okręgu Poznańskiego do uzyskania zezwolenia bez dopłat do wędkowania na wybranych wodach następujących podmiotów:

 

1. Okręgu PZW w Gorzowie. Na jeziorze Długim w gm. Międzychód oraz na części rzeki Warty stanowiącej obwód rybacki nr 11 od granicy z obwodem rybackim nr 10 do granicy wiojewództwa wielkopolskiego. Na wskazanym odcinku rzeki obowiązuje wędkarzy prowadzenie rejestru amatorskiego połowu ryb.

 

Wędkarze "poznańscy" pobierają zezwolenie w swoich Kole.

 

2. Gospodarstwo Rybackiej Sieraków. Członkom Okregu Poznańskiego udostępnia się do wędkowania z brzegu jeziora - jez. Bielskie - jez. Lichwin - jez. Kludno - jez. Belisz - jez. Kolno - jez. Bucharzewo - jez. Sołeckie I - jez. Putnik - jez. Barlin - jez. Śremskie - jez. Ławica - jez. Strzyżmin - jez. Chalinek - jez. Radgoszcz - jez. Kłosowskie. Udostępnia się do wędkowania z łodzi w okresie od 1 maja do 30 listopada jeziora - Kolno - Ławica - Strzyżmin - Sołeckie I - Radgoszcz - Belisz. Członkowie Okregu Poznańskiego mają równiez prawo nabyć uzupełniające zezwolenie do wędkowania z łodzi na jeziorze Bielsko w kwocie 20,00zł/ dzień lub 150,00 zł/sezon.

 

Wędkarze "poznańscy" pobierają zezwolenie w swoim Kole.

 

Porozumienia jednostronne dla Członków innych okręgów

 

Zawarto następujące porozumienie na udostępnienie członkom innych okregów części wód Okręgu Poznańskiego:

 

1. Członkom Okręgu Kaliskiego udostępnia się do wędkowania część rzeki Warty obwód rybacki nr 6, od rzeki Prosny do mostu kolejowego m. Dębno.

 

Zezwolenia dla wędkarzy "kaliskich" wydaje skarbnik Koła PZW Nr 30 GUĆ w Nowym Mieście n/Wartą